Marek Kancír: Chceli ste, aby bola vyriešená úkladná vražda, teraz chcete predčasné voľby

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Pozrel som zopár záberov zo zhromaždení na námestiach. Neviem kde, ale asi niekde do zabudnutia odišli prvotné dôvody kvôli čomu prišli tí istí ľudia na námestia pred pár dňami. Tými dôvodmi boli: nespokojnosť a túžba po zmene. Zmena prišla a ľudia sú nespokojní stále. Čiže ten istý kolobeh, až kým nebudú vo vláde ľudia, ktorým podporovatelia zhromaždení dôverujú. Je nepodstatné, že sú presne takí istí ako sú terajší predstavitelia vlády, ale sú v iných dresoch. Čo je ale pre mňa zarážajúce je to, že prvotné impulzy stretávania na námestiach mali dôvod niekde inde. Chceli ste, aby bola vyriešená úkladná vražda dvoch ľudí, ktorí už nikdy nepozdravia a neobijmu svojich rodičov. Prečo nechcete aby bola vyriešená ukladá vražda, ale vymenili ste to za predčasné voľby? Nerozumiem…

Marek Kancír, spolupracovník DAV DVA

Foto: Nezávislí

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Marek Kancír: Chceli ste, aby bola vyriešená úkladná vražda, teraz chcete predčasné voľby

 • 17. marca 2018 at 11:25
  Permalink

  Preto !

  Ďalšie pochody za slušné Slovensko organizujú deti oligarchov, členovia organizácií financovaných a prepojených na Sorosové mimovládky a taktiež spolupracujúce s organizátorom majdanov a revolúcií – Pavlom Demešom, ktorý vytvroil mimovládne prostredie. A ľudia z tohto prostredia neskôr privatizovali Slovensko.

  Pochod za slušné Slovensko, ktoré na FB lajkuje vyše 20 000 ľudí organizujú: Ján Papač, Sandra Karabelli, Stanislava Fabsikova.
  Sandra Karabelli – je dcéra marketingového riaditeľa v HBreavis (ktorý sa teší miliónovým zákazkam zo štatnej kasy a z eurofondov. HBReavis riešil Martin Daňo pre nebezpečný odpad). Vedie aj neziskovku Nexteria, ktorá spolupracuje s organizáciou LEAF, ktorá je podporovaná a financovaná Sorosovou OSF.

  Prečo nepovedia ľuďom narovinu, že sa cítia ako Europania a nie ako Slováci a vítajú tu imigrantov. Prečo musia zavádzať a klamať pri prezentovaní svojich názorov? Veď nech sa občania Slovenska sami rozhodnú, či sú Europánia alebo Slováci. Všetky tieto mimovládky, z ktorých títo organizátori pochádzajú sú novodobe kádrovacie organizácie. V minulosti to zabezpečovala Moskva, ktorá vytvorila aj Penťákov a tí dnes rabujú občanov…tak teraz podobné osôbky vytvárajú tieto mimovládky.

  Kedže podľa profilov vyzerá, že si život užívajú chudoba nebude ich problémom. Ide im o posledný zvyšok eurofondov? Alebo im vadí Slovensko slovenské? a chcú ho trošku prifarbiť? Prečo nepovedia pravdu rovno do očí?

  http://www.idemvolit.sk/1176-kauza/pochod-za-slusne-slovensko-organizuje-oligarchia-a-mimovladky-spolupracujuce-s-pavlom-demesom/

  Reply
 • 18. marca 2018 at 20:25
  Permalink

  Nevedia, čo chcú alebo chcú, čo nevieme?!

  Reply
 • 20. marca 2018 at 13:59
  Permalink

  Zajtra, 21.3. od 17 hod. sa koná v Bratislave, na Hodžovom nám. zhromaždenie proti organizovaniu štátneho prevratu, za zachovanie ústavnosti a demokratických princípov. Organizuje ho občianska spoločnosť, občianski aktivisti, napr. poslanec Peter Marček, Ján Čarnogurský a ďalší.
  Tak ako možno mať výhrady voči zhromaždeniam organizovaných opozíciou, nakoľko jej ide len o vlastné korytá a upevnenie totálnej globálnej kontroly aj nad Slovenskom, možno mať výhrady aj voči tomuto zhromaždeniu, aby nesmerovalo k odbitiu požiadaviek na zmeny pod heslom zachovania pokoja.
  Myslím, že ľavica, komunisti by sa mali zúčastniť tohto zhromaždenia, ale pod vlastnou agendou a vlastnými heslami. Takými, aby obidvom táborom prešla chuť biť sa o korytá na uliciach, pretože do ulíc môže tiahnuť ľud aj so svojimi vlastnými požiadavkami.

  Ktoré požiadavky by to mohli byť?

  – proti nízkym mzdám oproti západným krajinám pri porovnateľnej produktivite práce,
  -za zvýšenie minimálnej mzdy,
  -požiadavka humanizácie pracovných podmienok, rešpektovanie práv zamestnancov, aby sa s nimi nezaobchádzalo ako s nevoľníkmi, požadujeme úctu k pracovníkom,
  -za preukazovanie pôvodu majetku,
  -za zrušenie daňových rajov, kam unikajú aj zo Slovenska nakradnuté peniaze,
  -proti korupcii,
  -za povinné zverejňovanie vlastníkov firiem, inak nemožno pokladať takú firmu za legitímnu,
  -proti sociálnej a teda aj faktickej právnej nerovnosti občanov Slovenska,
  -požiadavka odstránenia priepastných príjmových, sociálnych rozdielov, odstránenie parazitizmu bohatých. Spoločenské podmienky, ktoré produkujú
  bohatstvo, sú tvorené prácou všetkých ľudí, sústreďovanie bohatstva v rukách úzkej skupiny znamená rozkrádanie spoločného bohatstva,
  -aby sa práca stala hlavným zdrojom príjmov a bohatstva, nie špekulácie, podvody, rozkrádanie,
  -za progresívne zdaňovanie príjmov, za milionársku daň
  -za objektívne médiá, proti manipulácii verejnej mienky korporátnymi médiami,

  Reply
  • 20. marca 2018 at 14:42
   Permalink

   Som za !

   Aj za program „POZNAJ SVOJHO KAPITALISTU“ aby boli známi skutoční vlastníci podnikov, nie ako dnes, keď pracujúci ani nevedia kto je ich kapitalista, na ktorého drhnú.

   Toto by sa malo vzťahovať aj na zahraničné a globálne podniky, ktoré by nemohli u nás podnikať pokiaľ by neboli známe osoby, ktoré ich vlastnia.

   Reply
  • 20. marca 2018 at 15:03
   Permalink

   Len prečo je to v tak blbý čas ?

   Prečo to neorganizujú v PIATOK o 17:00 ?

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *