Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dnes je piate výročie nezmyselného beštiálneho zavraždenia nevinných civilistov zradikalizovanými fanatikmi v Dome odborov v Odese, ktoré doteraz nebolo vyšetrené.

Päť rokov po tejto masakre mlčia médiá, mlčia politici, mlčia ľudia. Mlčí celý vyspelý „Západný demokratický svet“.

Ako rýchlo sa dá zabudnúť, alebo skôr chce zabudnúť, na nevinné obete. Obete šírenia demokracie a západných hodnôt.

Pozrela som si rôzne informácie o tomto vraždení. Tie, ktoré obleteli svet tesne po tejto tragédii, aj tie, ktoré popisovali neochotu vyšetriť túto tragédiu a potrestať vinníkov.

Práve preto je tragédia v Odese „mementom“ pre všetkých, ktorí sa hrdo hlásia k „vyspelej Západnej civilizácii“. Je mementom túžby po moci, chamtivosti a neľudskosti.

Pre Západný svet je jednoduché vytvárať z národov, ktoré sa mu nechcú podriadiť nepriateľov a pod zásterkou šírenia demokracie, zvrhávať domnelé režimy a diktátorov.

Tragédia v Odese je špecifická tým, že sa vyspelý Západný svet prizeral a schvaľoval porušovanie základných ľudských práv jedného národa, na území iného štátu, ale aj tým, že sa priamo podieľal na genocíde tohto národa. Západnému svetu nevadili nacistické a fašistické praktiky, ktoré sa pri tom používali a ešte stále používajú.

Západnému svetu nevadí, že sa na tomto vraždení podieľal terajší vrcholový politický predstaviteľ Ukrajiny Andrij Parubij.

Toto vraždenie bolo prekryté inou tragédiou a to zostrelením malajzijského civilného lietadla Boeing MH17 nad východom Ukrajiny a z ktorého bola ihneď zo strany USA obvinená Ruská strana.

Západný svet napriek obvineniam, nepripustil Rusko do vyšetrovania zostrelenia lietadla.

Tragédia v Odese je mementom dvojtvárnosti Západného vyspelého sveta, ktorý sa pýši demokratickými hodnotami a kultúrou, ale na druhej strane podporuje vraždenie nevinných ľudí, nielen na Ukrajine, ale po celom svete.

Tragédia v Odese je mementom aj dvojtvárnosti našich politických predstaviteľov, ktorí v týchto dňoch bojujú na Slovensku proti fašizmu, ale súhlasia s politickou situáciou na Ukrajine, kde sa národným hrdinom stal nacistický vojnový zločinec Stepan Bandera.

Na nevinné obete vojnových zločinov by sme nemali zabúdať.

Boli to ľudia ako my ostatní, mali svoje túžby a sny, chceli žiť, ľúbiť. Chceli žiť slobodne a v mieri.

Zdroje:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/391860-masaker-v-odese-je-stale-mokvajucou-ranou/

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/352207-na-ukrajine-bol-zavrazdeny-prorusky-novinar/

https://en.wikipedia.org/wiki/Andriy_Parubiy

https://hnonline.sk/svet/554239-sledovali-sme-online-podla-usa-mali-pri-zostreleni-lietadla-asistovat-rusi

https://slovakia.mid.ru/web/svk/-/komentar-uradu-pre-informacie-a-tlac-mzv-rf-k-stvrtemu-vyrociu-havarie-malajzijskeho-lietadla-boeing-na-vychode-ukrajiny?inheritRedirect=true

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ukrajina-stepan-bandera-upa-titul-hrdina-ukrajiny_1812060755_ako

Devana

Článok bol pôvodne zverejnený na Blog Pravda.sk

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
9 thoughts on “Memento tragédie v Odese

 • 2. mája 2019 at 18:26
  Permalink

  Vďaka Devana a vďaka DAVDVA…naše bulvárne médiá, čo si hovoria oficiálny manistream, sa ani len nezmienia o tom pogrome kyjevských fašistov v Odese na protestujúcich – V ROKU 2014!!! teda nie počas vojen…dnes to Devana zavesila i na blog Pravdy, ale myslím si že „admin“ ju tam čoskoro odkrojí…kliknite i tam, priatelia.
  Naše slniečkárske „deťúrence“ ani len nezaprotestujú, je to pre nich „ďaleko a dávno“…toto je ten nábeh na fašizmus v našej spoločnosti: ak umierajú „ICH“ tak je to ok, ak umierajú „naši“ -tak vieme organizovať mítingy, odvolávať vládu…
  uvidíme, čoho sa ešte dožijeme…

  Reply
 • 2. mája 2019 at 20:30
  Permalink

  Devana, vďaka, že si to napísala. Áno, nesmie sa na to zabudnúť.
  V Odese zhorelo aj svedomie Európy. Kvôli politike sa dokážeme dívať, ako sa za bieleho dňa masovo zabíjajú ľudia a dopustíme, aby to vláda zamietla pod koberec.
  A naši falošní moralisti propagujú školské výlety do Osvienčimu, aby tými trojgeneračnými kostlivcami s hákenkrajsmi prekryli svedomie.
  Nebudem veriť žiadnemu nášmu politikovi, nech bude zo seba akokoľvek robiť „slušného“, ak bude mlčať o Odese a nebude hnať vinníkov na zodpovednosť.

  Reply
 • 2. mája 2019 at 22:05
  Permalink

  Áno, treba každoročne pripomínať túto masakru, aby sa nezabudlo. Aj ja som to pripomenul na Alternativy.sk,.

  A mám pripomienku k pokladaniu Západu za vyspelý. Nemôže byť vyspelý, ak sa takto prejavuje. Západ možno považovať len za vyspelý, alebo skôr bohatý kapitalizmus. Ale nie za vyspelú civilizáciu, Dnes sú kritériá civilizačnej vyspelosti ďaleko mimo Západu, aj Čína má o epochu vyspelejší systém ako Západ. To sa prejavuje aj v tom, že dáva väčší priestor ekonomickému, technologickému, sociálnemu i duchovnému rozvoju.

  Reply
 • 2. mája 2019 at 22:31
  Permalink

  Prestaňte tu klamať a šíriť nepravdy. V Odese zaútočil ako prvý gang rusky hovoriacich provokatérov so zbraňami (vraví sa, že to boli agenti FSB) počas pochodu futbalových fanúšikov miestneho klubu. Len sa chlapci prepočítali a nakoniec aj tak skončili. Dobre im tak.

  Reply
  • 2. mája 2019 at 23:14
   Permalink

   Nie sme v detskej škôlke. Keby to boli agenti FSB, vyzbrojení zbraňami, tak z útočiacich fašistov by ostali iba trupy na ulici.

   Reply
  • 3. mája 2019 at 0:19
   Permalink

   Toto, čo ste tu vypotili, nie je z vašej hlavy a tým štýlom („zaútočil ako prvý gang rusky hovoriacich provokatérov“) je to číra kovbojčina. Európa, to nie je Kovbojsko, kde záleží len na tom, kto prvý vytiahne zbraň a kde lynč je legálny.
   A druhá vec – keby to bolo tak, ako hovoríte, tak čo bránilo ukrajinským úradom, aby zatkli, usvedčili a potrestali tých „rusky hovoriacich provokatérov“, ktorí to prežili aj spolu s tými, čo spôsobili, že to niektorí neprežili?
   Nie je náhodou tým dôvodom fakt, že by museli mať verejný súd, na ktorom by sa objavilo veľa svedkov, ktorí by o týchto udalostiach podrobne rozprávali a dlho by bol tento proces na prvých stránkach novín? A že by sa tam muselo pohovoriť aj o tom, prečo z tých stoviek policajtov nikto nevošiel do budovy, keď sa tam rozpútalo peklo, aby tomu zabránil. Pretože tí obvinení policajti, ktorí boli pri čine a nezasiahli, by museli priznať aj to, aké mali rozkazy. A boli by sme si načistom všetci.
   Teda okrem niektorých, ktorí namiesto vedomostí žerú trávu a tých, čo sa nechávajú fotiť s vrecom na hlave, považujú za vtipných.

   Reply
  • 3. mája 2019 at 18:24
   Permalink

   Ja som všetky tie udalosti sledoval v priamom prenose. Na Kulikovom poli sa konalo protestné zhromaždenie, boli tam stany antimajdanovcov, do ktorých vtrhli majdanutí a začali likvidovať tábor antimajdanovcov, biť a zastrašovať antimajdanovcov. Keď sa začali brániť – jeden účastník mal na odstrašenie kalšnikova, ale prerobený na cvičné náboje, takže ostrými strieľať z neho nebolo možné – nahnali ich do Domu odborov, lebo to bola zdanlivo jediná bezpečná ústupová cesta. Ten vzápätí zablokovali. Pozoruhodné, že v tom objekte už boli pripravené fosforové zápalné zmesi a von majdanutí mali koktejly molotova, ktoré začali hádzať do otvorených i rozbitých okien. Oheň sa šíril ohromnou rýchlosťou plus šíril sa tam akýsi dym, ktorý bránil dýchať, takže ľudia museli hľadať čerstvý vzduch aj pri oknách. Ak sa niekto pokúsil dostať von (niekoľkí vyskočili), na zemi ho zrejme zdrogovaní mladíci dobíjali. Takže žiaden útok proruských nebol. Mimochodom, do Odesy sa zliezli majdanutí z viacerých kútov Ukrajiny ako na povel. Celá akcia bola dopredu naplánovaná. Bola to obyčajné masová vražda tých, ktorí nesúhlasili s politikou násilia majdanutých. Svoj cieľ akciou v Odese dosiahli, lebo po druhom máji sa už nikde nekonali výrazné protimajdanovské protesty.

   Reply
 • 3. mája 2019 at 10:11
  Permalink

  Aj za toto je Fico vinný. Ako symbol strany smer, ktorá tu už skoro 11 rokov vládne, dovolil aby občania Slovenska boli kŕmení mainstreamovými koninami a nezabezpečil objektívny pohľad na svet. Buď verejnoprávnym médiom alebo aspoň tlačenou formou podporovanou smeráckymi peniazmi. Ale pravdepodobne by im vyschli peniaze od oligarchov a to si nemohli a nemôžu dovoliť. Na Slovensku je veľa objektívnych novinárov, čo by túto záslužnú prácu vedeli robiť. Vďaka aj za DAVDVA .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *