Miroslav Majerník: Mrazivé slova našej krásnej prezidentky

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

To že ľudské slova  pre toho komu sú určene vedia povzbudiť, potešiť, pohladiť je dávno známa pravda, ale ľudské slova vedia prijímateľa aj  zarmútiť, zdeptať, znenávidieť, alebo prekvapiť, preto mnoho našich občanov voličov aj nevodičov novej slovenskej prezidentky pani Čaputovej zostalo pri prvých návštevách zahraničia prvých štátnických činov tak trocha zaskočených. 

 Pri nedávnej návšteve našej peknej prezidentky pani Čaputovej v centrále vojenskej inštitúcie NATO v Bruseli slova o posielaní našich vojakov do cudzích štátov a zvyšovaní výdavkov na zbrojenie prekvapili. Slova ktoré tam vyriekla z nežných ženských úst matky prekvapili nejedného mierumilovne zmýšľajúceho človeka, lebo neveštia pokojnú mierovú budúcnosť pre nás slovenských občanov čo žijeme teraz tu, ale ani pre tých ktorí prídu . Prekvapili a mrazia, keď pani prezidentka prisľúbila, že peniaze ktoré vytvoria prácou naši slovenskí ľudia budeme posielať na zbrojenie, na rozvoj nových zbrani na vesmírne vojny ktorí majú iba jeden cieľ vraždiť, vraždiť nevinných iných nám vraj nepriateľských ľudi. Jej slova prekvapili o to viac, že v štáte ako je malé Slovensko kde nefunguje zdravotníctvo, sociálny systém, školstvo, kde 10% jeho občanov žije pod hranicou chudoby, kde státisíce vzdelaných ľudí otročia v zahraničných fabrikách, robia sluhov bohatých rodinách a u nás sa nemá kto postarať o rodičov a prarodičov ktorí svoju jeseň života prežívajú opustení a neraz aj doslova vyhodení a nepotrební.

Priatelia a občania Slovenska ktorí chcete žiť v mieri, vážiť si všetkých ľudí bez rozdielu pohlavia, národnosti, rasy a farby pleti, tešiť sa zo svojej práce, deti si pamätajte jedno, že na zbrojení a vojnách odjakživa bohatnú bohatí a mocní, ktorí prepracovanými metódami o nepriateľov burcujú nás ostatných obyvateľov sveta k vojne a vraždeniu sa navzájom nevinných ľudí. Oni si povedia, „veď mi vo svojich podzemných bunkroch a súkromných ostrovoch v prípade vojny prežijeme,“ a keď sa ich opýtate čo ostatní, hneď majú odpoveď: „Čo je nám po nich….“ …a mi ostatní aj keď nám naša pani milá prezidentka z úsmevom radi, máme s tým súhlasiť?

Miroslav Majerník

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
12 thoughts on “Miroslav Majerník: Mrazivé slova našej krásnej prezidentky

 • 29. júna 2019 at 14:23
  Permalink

  A tu by mala ľavica žiadať, aby sa vydarené potomstvo militantných pravicových politikov ( ako Kiska, Čaputová, … ) postavilo do prvej línie prípadného vojenského konfliktu spôsobeného ich milovanými rodičmi. A hneď môže zdôrazniť, že nech to potomstvo nestráca čas, ale nech si to ide vyskúšať do žoldnierskych…ehm…mierových misií niekde v Afganistane či v Sýrii.

  Veď dejiny nás učia, že v prípade vojny, táto pravicová militantná svoloč ako prvá s rodinami zoberie nohy na plecia a skončí v závetrí niekde v Londóne či Fašingtone, odkiaľ šteká heslá o hrdinstve a obetiach vo svätej veci spravodlivosti.

  Takáto má byť slovenská ľavica !

  Reply
  • 30. júna 2019 at 1:41
   Permalink

   Pokiaľ ešte SME súdnymi ĽUDMI – tak po 30 rokoch – keď sme si ako PRACUJÚCI ČSSR v novembri 1989 – SLOBODNE a bez nátlaku zvolili inú – ako socialistickú cestv v RVHP a vo Varšavskej dohode – tak po rokoch CHCEME, aby t.č. Prezidentka Čaputová – ako Prezidentka potenciálne nás všetkých -vo vzťahu k EU Bruselu a NATO – urobila – či mala by urobiť čo ???? ČO SME chceli v novembri 1989 ??? To máme v roku 2019 – A AK NECHCEME mať ešte horší stav aký je teraz _ naprike všetkému – tak vážené dámy a páni POLITIKYCHTIVÍ – – ČO BOLO RVHP a WD – je minulosť…. EU a NATO neni euroholubník a Slovensko 2019-2024 _čo len BEZ EU -fondov – by bolo čo???? A v dôsledkoch ?!§ ČUJME ….30619141

   Reply
   • 30. júna 2019 at 19:19
    Permalink

    1. Pokiaľ by bol niekto v novembri 1989 ľuďom povedal, čo tu bude v júli 2019, tak by v tú chvíľu boli námestia prázdne.
    2. Do NATO sme nevstúpili na základe výsledku žiadneho referenda. NATO malo byť po zrušení Varšavskej zmluvy tiež zrušené (chcel to dokonca aj Havel).
    3. V novembri 1989 drvivá väčšina ľudí (okolo 90%) nechcela kapitalizmus a už vôbec nie taký, aký máme teraz.
    4. Pokiaľ ide o eurofondy, to je zavádzajúca argumentácia, že by sme bez nich zahynuli. Zo Slovenska na Západ odchádza 2 krát viac financií, než sem prichádza (v Česku je to dokonca 4 krát). Treba započítať všetky finančné toky – zdroj Thomas Piketty.

    To odkazujem Turčanovi ako Turčan narodený v Martine.

    Reply
  • 30. júna 2019 at 7:17
   Permalink

   Presne tak Martin!
   NATO má na svedomí milióny ľudských životov! NATO je zločinecká organizácia, kto ju podporuje je zločinec.
   P.S….Ešte jedle rastú na krivánskej strane…./slovenská hymna/
   Čaputová je slúžka kapitálu, rovnako ako Kiska, Dzurinda, Mikloš, Radičová…!

   Reply
  • 1. júla 2019 at 15:50
   Permalink

   Ešte nie si v Rusku?! Mal by si, lebo svojim štekaním práve tam patríš!

   Reply
  • 1. júla 2019 at 15:53
   Permalink

   Ešte nie si v Rusku?! Mal by si sa tam zdekovať, pretože s tým tvojím brechaním práve tam patríš! Našťastie ani za tridsať rokov sa pohrobkovia ako ty nedostali do parlamentu!

   Reply
  • 4. júla 2019 at 19:15
   Permalink

   Toto je 100×100 povedaná pravda,čo sa týka tychto hyjen.Kedy pride odplata,za to čo na tomto národe spáchali.

   Reply
 • 29. júna 2019 at 21:27
  Permalink

  Dobrý večer, viete čo? Je mi úplne jedno čo tu píšete. Viete prečo? Pretože neviete ani s akým i/y sa píše „my“, a chcete sa vyjadrovať k niečomu tak zložitému, ako je politika. To nemôže dopadnúť dobre ani keby čo.
  Popracujte najprv na sebe. (Podotýkam, že sa v ničom nezastávam Čaputky ani kohokoľvek iného)

  Reply
 • 29. júna 2019 at 21:54
  Permalink

  Jakub, podstata článku predsa nie je o zámene my. Skúste sa zamyslieť nad myšlienkami autora. Aj Vám chýba čiarka v druhej vete. Znamená to, že ste hlupák? Dúfam, že nehodnotíte ľudí len podľa toho, ako ovládajú pravopis.

  Reply
 • 1. júla 2019 at 15:47
  Permalink

  Rusko za ostatných desať rokov zbrojenie znásobilo o tristo percent. Spochybňuje inváziu do ČSSR v roku 1968, všade stoja sochy Lenina, a chcú naspäť to čo rozpadom Ríše zla stratili. LSNS sa vôbec netají, že chce silnú slovenskú armádu a povinnú vojenskú službu, to znamená niekoľkonásobne zvýšiť financie na zbrojenie. Proti komu? Proti komu chcú kotlebovci silnú armádu?

  Reply
  • 3. júla 2019 at 14:58
   Permalink

   Emil . To myslíš z tých 15 miliárd na 50 miliárd tých tristo percent? A čo tých 1000 miliárd čo dáva na zbrojenie NATO??

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *