Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Každé ráno si vždy pri káve aspoň v rýchlosti prečítam najnovšie články, alebo aspoň prebehnem ich titulky, aby som vedela,  čo je podľa „novinárov“ také dôležité, aby o tom informovali Slovač.

Zaujal ma jeden komentár, kde sa písalo o tom, že podnikateľ Kočner ukrýval „jadrové zbrane“.

Nie, nebudem písať ani o p. Kočnerovi a ani o kauze „Gorila“, ktorú tento krát média zasa len zneužívajú na manipuláciu s verejnou mienkou a na zastieranie toho, čo je podstatou toho celého tohto teátra.

Viac ma zaujalo, že nahrávky, ktoré sa našli u p. Kočnera novinári považujú za „jadrové zbrane“, ktorých sa majú obávať politici a ich priatelia biznismani.

Neprejde ani jeden týždeň, aby sa na Slovensku neriešila nejaká kauza, ktorú médiá donekonečna omieľajú. Vo svojich článkoch obviňujú, súdia a odsudzujú mnohých ľudí, bez akýchkoľvek dôkazov.

Áno aj médiá sú zbraňou, ktorú používajú mocní  na to, aby ovládali masy v nevedomosti a zakrývali podstatu problémov , ktoré tento štát má.

Pravdu sa ľudia nesmú dozvedieť a tí, ktorí majú odvahu pravdu  hovoriť a písať , sú označení za  konšpirátorov, radikálov a extrémistov a stávajú sa terčom kritiky, ale ako sme na jar tohto roku mohli sa vidieť, aj ničím neopodstatneného stíhania protizločineckou skupinou NAKA.

Tí, ktorí nepodliehajú mediálnemu nátlaku „mienkotvorných médií“ vidia nebezpečenstvo toho, na čo sa tieto média prepožičali.

Často píšem o tom, že znova nastala doba, keď mať iný názor, aký má oficiálna propaganda, začína byť nežiaduce a aj nebezpečné. Je normálne, keď sa skupinka ľudí stane samozvanými inkvizítormi, ktorí verejne pod pláštikom „Slobody, demokracie a západných hodnôt“ nálepkujú tých, ktorí majú odvahu hovoriť a písať o skutočnej slobode, o vlastenectve, histórii, či morálnych hodnotách?

Ako zbrane proti nepohodlným používajú vlastné médiá, sociálne siete, rôznych umelcov.

V týchto dňoch, som si prečítala  až jeden oficiálny článok, v jednom mienkotvornom denníku, ktorý objektívne  informuje o tom čo sa deje na Ukrajine a jeden o tom, čo hovoria tí „nepohodlní“ už dávno, že kríza je „pomaly za rohom“ a máme sa na čo tešiť…

Mňa nezaujíma to, ako vyzerajú modelky a herečky po pôrodoch, ani kráľovské celebrity a ani umelo vyvolávané bulvárne pranie špinavej bielizne rôznych mediálnych hviezdičiek, či ich polonahé fotky a milenecké avantúry.

Vyzerá to tak, že  podľa mienky  našich „mienkotvorných médií“, Slovač  nepotrebuje pravdivé informácie, prečo sú nepokoje vo Francúzku, prečo ľudia vyšli do ulíc v Španielsku  a čo sa skutočne deje vo svete, ale najmä na Slovensku.

Našťastie máme v tejto dobe p. Kočnera aj s jeho „jadrovými zbraňami“, kauzu Gorila, aférky celebritiek a ich vybavovanie si účtov, dokonca aj anketu, kto by mal byť najväčším Slovákom a tak majú naši žurnalisti plno práce a majú o čom „informovať“. Ak by nebolo, oni už len niečo vymyslia.

V dnešnej  absurdnej dobe,  sa dá ako nebezpečná zbraň označiť skoro všetko  a použiť voči tým druhým na ich zničenie.

S použitím jemnej irónie na odľahčenie témy musím poukázať aj na to, že v budúcnosti sa nám môže stať, že nám  zakážu konzumovať fazuľu a kapustu, aby sme sa náhodou nestali výrobcami a vlastníkmi nebezpečných chemických a biologických zbraní v podobe jedovatých plynov. A nesmiem zabudnúť ani na „ženské zbrane“, aj keď o nich média veľmi často píšu…Čo ak sa stane, že my, nositeľky košíčka C a viac budeme označené ako „sexbomby“ a staneme sa kvôli tomu nežiaducimi pre spoločnosť a prenasledovanými oficiálnou mocou…

Ale dosť bolo smutných žartov…

Nemali by sme zabudnúť, čo sú skutočne nebezpečné zbrane. Sú nimi arogancia moci, egoizmus, nenávisť, chamtivosť ale najmä náš vlastný strach, ktorý mnohým bráni čeliť ostatným zbraniam, ktoré proti nám požívajú mocní sveta.

Devana

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
9 thoughts on “Nebezpečné zbrane

 • 7. decembra 2018 at 12:27
  Permalink

  Áno, médiá sú dnes jedom. Propaganda funguje podobne ako predajná reklama. Je úplne jedno, aká je stupídna a či s ňou človek súhlasí. Vniká do podvedomia a vytvára reflexívne reakcie na určité spúšťacie slová alebo výrazy. Jediná obrana proti tomu je – vypnúť a nevenovať pozornosť. Nikto nie je proti tomu imúnny. Nepomôže ani to, že človek má vlastný vyhranený názor a opakuje si ho ako „antidotum“, lebo propagande sa týmto podarí zmeniť kontext. Zmení človeku rámec toho, čo je v danom kontexte relevantné a prinúti ho odpovedať „Nie“ na otázku, ktorá vôbec nemala zaznieť. A čo je horšie, zabráni to človeku klásť si iné, oveľa relevantnejšie otázky.

  Reply
  • 7. decembra 2018 at 13:47
   Permalink

   Ako ten jed vyzerá a akým spôsobom účinkuje, bolo krásne vidieť na včerajšej TB bývalého ministra Kaliňáka a výmene názorov s p. Tódovou…
   Opomeniem správanie tejto pani „novinárky“, ktoré bolo neprofesionálne.
   Neviem, či si však niekto všimol jeden detail z tejto slovnej prestrelky a to ohľadom kauzy Gorila, keď jej p. Kaliňák vysvetľoval koho sa v skutočnosti táto kauza týka. P. Tódová sa snažila tvrdiť, že zodpovedným je p. Fico, pretože je politicky činný a tí, ktorí sú priamo v spise menovaní už nie, pretože už nie sú v politike…
   Zvláštne vysvetlenie zbavenia sa zodpovednosti zodpovedných za to, čo sa dialo za druhej Dzurindovej vlády…
   Krásny príklad toho, akým spôsobom médiá fungujú a akou sú zbraňou voči bežným občanom…

   Reply
   • 7. decembra 2018 at 20:48
    Permalink

    Zaujímavé súdružka Devana.
    Najskôr sa na všetko možné sťažujete a pritom sa zastávate jedného z najväčších zlodejov na Slovensku.
    Ale to je normálne, že tí čo si zapríčinia chudobu, nespokojný život a pod. si to aj sami spôsobia.

    Reply
  • 7. decembra 2018 at 15:05
   Permalink

   Informácie nikdy nie sú jedom pán Moravčík.
   Jedom sú vtedy ak zaplnia prázdnu hlavu a tá si s tým nevie poradiť.
   Ale inak sú informácie a ak máme dostatk znalostí a kritického myslenia vždy iba prínosom a pomáhajú nám správne sa rozhodnúť.

   Reply
 • 7. decembra 2018 at 15:56
  Permalink

  Ako fungujú naše média, Devana? Asi tak: prekryť nepodstatnými kauzami a kauzičkami podstatné veci.
  Ten záver je „BOMBOVÝ“!

  Reply
 • 7. decembra 2018 at 18:11
  Permalink

  Ano, ľudia sú kŕmení sprostosťami, aby si nevšímali to, čo sa ich týka. Tak sa to robilo oddávna. Zbrane sú rozličné, hlavne, že zasiahnu cieľ. Treba len veriť, že aspoň tie ženské budú použité výhradne na mierové účely….

  Reply
  • 7. decembra 2018 at 20:13
   Permalink

   To je výborné, miro mak:“Zbrane sú rozličné, hlavne, že zasiahnu cieľ. Treba len veriť, že aspoň tie ženské budú použité výhradne na mierové účely…. “ To sa Vám podarilo!

   Reply
  • 7. decembra 2018 at 20:45
   Permalink

   Veru.
   Ľudia sú kŕmení sprostosťami. Nejak tak ako husi na veľkú pečeň:)
   Ale na rozdiel od husí, normálni ľudia vedia selektovať, triediť a vymedziť sa voči sprostostiam.
   Ale keď väčšina ľudí uvažuje ako husi.. čo už.
   Na Hlavných správach to vidieť najlepšie.
   Tam sú sústredené TOP sprostosti tisícročia.

   Reply
 • 7. decembra 2018 at 18:15
  Permalink

  Stále nechápem jednu vec = REALITU na slovensku.
  Tí čo volili mečiara a fica a mali teda najdlhšiu svoju vládu sú podľa prieskumov najnespokojnejší !

  Problémom je že gorilu nevyšetril nikto . Dokonca ani blaha a ten vie všetko, nezverejnil či ten fico tam pil tú colu a dohodoval kšefty s pentou ? Ale malchárek a aj ďalší obchodníci dzurindovej vlády už mali dávno sedieť aby si mohli oddýchnuť od tých mnohých miliónov čo zobrali podľa gorily…

  Miliardy sa tu rozkrádajú a zatiaľ sa občania hádajú kto ej sympatickejší.

  Výsledkom sporov ruska a ukrajiny môže ľahko byť že tie jadrové zbrane na územie ukrajiny dovezie usa, alebo si ich ukrajina začne obstarávať sama. Potom to už nebude taká zábavná sranda….

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *