Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a poviem hneď zo začiatku že za prvé, Yankeeov príliš nemusím a za druhé, napriek tomu mi bol Trump sympatický hneď od začiatku. Ešte pred tým než sa rozkrútil celý ten cirkus okolo neho som mal možnosť počas predvolebnej kampane vidieť zostrih jeho rozhovorov ktoré dal v rozmedzí predošlých cca 30tich rokov. To čo tam vravel mi síce nevyrazilo dych, no ďaleko ku tomu to tiež nemalo.

Nechcelo sa mi totižto veriť že za prezidenta USA kandiduje človek ktorý s úplne vážnou tvárou verejne na kameru oznamuje že sa USA nezvládli stať svetovou veľmocou a teraz sú na pokraji úplného kolapsu. Ako samozrejme že všetci vieme a Donald to vie tiež a aj to verejne raz povedal – oni skrátka nikdy skrachovať nemôžu. Celý svet sa na nich skladá a robí to úplne dobrovoľne lebo vie že keby padol dolár, padne celý kapitalizmus a to si nikto rozumný na triko skrátka nevezme.

Všetci vieme že kapitalisti sa riadia heslom po nás potopa (rádioaktívne tsunami) a preto sa každý dolára a Američanov zbavuje pekne pomaly a hlavne potichu. Je to jav ktorý začal už pomerne dávno a neskončí sa až kým USA nebudú už len regionálnou mocnosťou. Tvárou v tvár rútiacemu sa impériu má Svetový policajt č. 1. len dve možnosti vychádzajúce z pomerne nedávnych historických precedensov. Bud Francúzsky model, teda biť sa hlava-nehlava za zachovanie kolónií až kým sami neskončia, ako jedna z nich alebo Britský model. Teda rozumne a v správny čas vycúvať a vyťažiť z toho výhody do budúcna.

Trump je rozumný, lebo ľudia za ním stojaci sú tiež rozumní a preto si vybral britský model

Deep state to samozrejme nachápe. Deep state sa zlostí. Deep state najprv cez svoje médiá nedáva Trumpovi absolútne ale absolútne žiadne šance na víťazstvo proti ich kandidátke, ako kliešť na Washingtonský byrokratický aparát prisatej megakorupčníčke Hillary, okolo ktorej jej odporcovia záhadne umierajú alebo páchajú sebevraždy ako na bežiacom páse. Keď Trump vyhra tak chcú prepočítavať hlasy, potom ísť na Najvyšší súd zrušiť výsledok volieb, potom obviňujú Rusov že sa im nabúrali do volieb, medzičasom organizujú masové protesty na oboch pobrežiach. Denne cez médiá a slávne osobnosti burcujú do boja na bodáky a nakoniec, ako zbraň poslednej odplaty, zlomyseľne pripravujú Impeachment.

Keďže ale ako už vieme zlyhali všetky domáce prostriedky, rozhodli sa svoje domáce problémy, teda boj s vlastným prezidentom, riešiť cestou vyvolávania konfliktov v celom zvyšku sveta. Islámsky terorizmus na Blízkom východe, Islámsky terorizmus v Európe, Banderovský terorizmus na Ukrajine, vlny imigrantov, napätie na Kórejskom polostrove, trenice v moriach okolo Číny…

Trump všetko ustál a naďalej pokračuje vo svojom programe záchrany USA

Ak chce Európa bojovať s Ruskom tak jej radi dodáme zbrane ale zaplatí si ich sama. Nebudem dávať peniaze na to aby Afgánske deti mohli ísť po novej ceste do školy, keď tie americké musia chodiť každý deň po rozbitej. Každá z veľmocí ktorá strčila rypák do Blízkeho východu tam utratila šialené množstvo peňazí a nič nedosiahla, nech tam miesto nás utrácajú Rusi… To sú len niektoré z Trumpových výrokov ktoré mi najviac utkveli v pamäti.

Ak sa na to pozrieme rozumne, tak za Trumpom stoja finančníci ďaleko silnejší než sú všetky armádne a špionážne služby Deep State-u s vojensko-priemyselným komplexom dohromady. Ak teda Trump oznámi že Nové Americké storočie sa nekoná a zatvára sa bufet, asi už Deep state tú zmrzlinu teda nedostane. Aj keď sa bude zlostiť. A hádzať sa o zem. Strieľať novinárov kade tade po svete a organizovať majdany a mejdany a may-day-e padnutých lietadiel… No nič mu to viac už nepomôže. Treba sa zmieriť s tým že spejeme ku multipolárnemu svetu. Kto sa s tým nezmieri, ten bude zmierený nasilu.

Preto sa nikto nemôže hnevať ak poviem že sa z najnovšieho počinu nášho MZV nevýslovne teším. Všetci hlúpi a nekompetentní liberálni tragédi sa nielenže do jedného prihlásia, aby sme náhodou niektorého z nich neprehliadli ale ešte aj svojmu novému potencionálnemu zamestnávateľovi ukážu že sú totálni idioti ktorí ani len nedokážu prezliecť ten kabát jednu minútu pred dvanástou hodinou. Čo už s takými robiť ? Asi len sa držať  hesla – ak sa nepriateľ ide potknúť, nezavadzaj mu. Tak im nebudeme zavadzať.

Branislav Jurný

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “Neznesiteľná ľahkosť Trumpa

 • 17. januára 2019 at 10:30
  Permalink

  Zaujímavá je tiež podobnosť práce médií v USA a na Slovensku. Tam polujú na Trumpa, tu na Fica. Ako keby tu aj tam vládla jedna osoba. Vo voľbách im to moc nefunguje.
  Žeby na tej demokracii predsa niečo bolo?

  Reply
  • 17. januára 2019 at 20:34
   Permalink

   V USA výsledky volieb dopadnú podľa toho ako sa rôzne oligarchické skupiny medzi sebou dohodnú, prípadne dotlačia druhú stranu ku dohode, čo bol aj tento prípad. No tohto Trumpa ľudia ozaj volili, viď známe video Michaela Moora kde vysvetľuje prečo. No u nás sú v rámci kapitalizmu voľby naozaj demokratické. Fico to veľa rázy vysvetľoval že im na západe je to v zásade šumafuk jedno koho tu máme pokiaľ je stabilita (=pokiaľ im platíme všetky tie kolonizačné dávky ako to Karol Ondriáš výstižne volá). A Fico platí, len nejde iniciatívne nad rámec toho čo treba ako jeho modrí predchodcovia… teda aspoň sa snaží neísť, no so stranou plnou liberálov je to častokrát temer nemožné.

   Reply
 • 17. januára 2019 at 13:00
  Permalink

  Áno Trump bojuje za záchranu Ameriky svojím vlastným spôsobom…
  Napríklad aj tým, že chce stavať múr na hraniciach, aby do USA nechodili migranti z krajín, ktoré USA zbedačili a vyrabovali…
  Vo svojom prejave na VZ OSN označil ľavicový systém vo Venezuele za zločinný komunistický režim, ktorý treba poraziť za každú cenu, aby sa ekonomiky sveta a najmä tá USA, mohli slobodne a demokraticky podieľať na ťažbe ropy, ktorú Venezuela vlastní…
  Nedávno dokázal, že voľby v iných krajinách, pokiaľ nie sú v súlade so záujmami USA, sú zbytočné, pretože chce uznať za Venezuelského prezidenta predstaviteľa opozície J. Guaidóa.
  Dokonca chce vystúpiť aj z NATO… Prečo by USA mali v NATO zotrvať, keď už aj tak pod zástierkou NATO, majú svoje vojenské základne nielen po celej Európe, ale celom svete a armády NATO musia vyzbrojovať svoje armády americkou technikou…
  V multipolárnom svete už žijeme, len USA sa tomu bránia všetkými možnými spôsobmi. Napríklad aj hybridnou vojnou proti Číne v kauze Huawei…

  Reply
  • 17. januára 2019 at 20:58
   Permalink

   Hovorí sa aký pán taký krám a tu to platí presne naopak, aký krám, taký pán. Arogantná imperialistická veľmoc (donedávna ešte svetová) môže mať na čele len arogantného imperialistu. No je to aspoň rozumný imperialista a tak ten prechod USA od svetového hegemóna na regionálnu veľmoc možnože aj prežijeme bez nukleárnej apokalypsy čo by sa nám s Hillary s najväčšou pravdepodobnosťou nepodarilo.
   Čo sa týka múru tak bude sa veselo preliezať, aj keby bol súvislý čo určite nebude, je to skôr len taký populistický krok pre voličov. Čo sa týka Venezuely tak tam nedávno pristáli ruské strategické bombardéry čo bolo samozrejme len gesto ale veľmi významné… znamená to že Venezuelu nenechajú napospas. Pokiaľ ide o NATO tak bez USA sa rozpadne. A čím viacej vojenských základní majú USA po svete, tým je ich armáda viacej porozhadzovaná kade-tade… tam nejakí vojaci, hentam dajaké tanky, tam voľačo, tu voľačo… takto sa nikdy nedajú dokopy na útok proti Rusku. Plus ich to stojí šialené peniaze ktoré už čoskoro dôjdu.. bude treba doma stavať. Ich mosty im padajú, priehrady sa trhajú, vlaky sa vkuse vykoľajujú. Budú to mať skrátka veselé. No a pokiaľ ide o Huawei tak aj Čína musí pochopiť že nebude druhé USA. V multipolárnom svete majú Eurázijský kontinent a Afriku, to im musí stačiť. Koniec-koncov Čína na svojom území takisto nepovoľuje mnohé americké produkty a firmy. Zóny vplyvu treba skrátka dodržiavať…

   Reply
 • 17. januára 2019 at 15:56
  Permalink

  …v každej krajine sa nájde časom jeden „gorbačov“ čo dokáže rozložiť establišment celkom prirodzeným šarmom…to mi je na Trumpovi sympatické…

  Reply
 • 17. januára 2019 at 20:37
  Permalink

  Sledujem pozorne dianie v Sýrii aj na Ukrajine, S autorom súhlasím a možno by som ho vedel doplniť pár faktami. Do pozornosti dávam, ako Trump vedel využiť chyby štátnych elít USA vo svoj prospech. Za excelentný kúsok pokladám dokonalé využitie totálnych fiaskotomahawkových útokov na ciele v Sýrii.Pekne zhora začal rozoberať velenie Pentagonu zhora a „pekne“ sa zbavil Tillersona a Matisa. Pozor, minister obrany a velenie v Pentagone nie je to isté. V USA prebieha v súčasnosti boj štátnych a globálnych ekít. Pre svet je to dobrá správa, lebo rapídne sa znížila pravdepodobnosť tzv. veľkej vojny. Trumpa neobdivujem a nie je mi ani sympatický. Jednoznačne je ale lepšou voľbou, ako krvilačná Hitlery. Až sa Doneck a Luhansk pohnú na Kyjev, potom mu vzdám aj svoju úctu ako štátnikovi. Autorov názor mi o.i. hovorí, že aj na Slovensku stále žijú mysliaci ľudia a chvála Bohu, nie je ich málo.

  Reply
 • 22. januára 2019 at 1:47
  Permalink

  Ostava doplnit, ze Deep State zastupuje zaujmy Globalneho Kapitalu (kontrolujuceho vacsinu medii), kym Trump zaujmy Lokalneho – Americkeho Kapitalu.
  Ak by posledne desatrocia v US nevladly globalne korporacie, asi tazko by niekto komu zalezi na Amerike dovolil jej depriemyselizaciu.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *