O pudoch a peniazoch. Vladimír Manda publikoval krátku filozoficko-ideologickú analýzu Trubanovej prednášky

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Jadrom tejto neuveriteľnej „prednášky“ je to, ako vyradiť z činnosti náš mozog, t.j. základ nášho myslenia a následne aj cieľavedomého ľudského konania a to s cieľom, aby sme v dnešnej spoločnosti dosiahli úspech. Na strane jednej Truban, ako ten čo vyradením svojho „mozgu“ dosiahol v dnešnej spoločnosti úspech, rozumej, zarobil veľké peniaze dokazuje, že dnešná spoločnosť nie je pre rozumných ľudí, ale pre ľudí, ktorí tým, že sa zbavia svojho rozumu a nechajú sa ovládať svojimi pudmi a z nich predovšetkým moderným a neuhasiteľným pudom po peniazoch sa stávajú „úspešnými“, t.j. bohatými.

Truban ako jeden z „úspešných“ len potvrdzuje, že všelijaké reči o hodnotách našej spoločnosti sú len plané reči, pretože v realite vládne len jedna hodnota a tou sú peniaze. Peniaze sú reálnym bohom našej spoločnosti, bohom, ktorý nesídli na nebi a dokonca nesídli ani v ľudskom rozume, ale sídli v jeho pude po bohatstve, či ako to Truban nazýva, „úspechu“. Všetci tí, ktorí hovoria o potrebe uplatnenia ľudských hodnôt v spoločnosti a teda jej premene zo spoločnosti „nerozumných“ a „bezprízorných“ ovládaných jednak pudmi a tomu zodpovedajúcimi ekonomickými slepými trhovými silami, t.j. tzv. slobodným trhom, to môžu dosiahnuť len tak, že zmenia podstatu samotnej spoločnosti.

Úspech človeka nebude meraný jeho nerozumnou, pudovou činnosťou zameranou na hromadenie bohatstva či peňazí, ale tým, ako svojou rozumnou, zmysluplnou prácou prispievajú k slobodnému rozvoju seba a všetkých členov danej spoločnosti.

Vladimír Manda na sociálnej sieti

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


8 thoughts on “O pudoch a peniazoch. Vladimír Manda publikoval krátku filozoficko-ideologickú analýzu Trubanovej prednášky

 • 7. novembra 2019 at 7:55
  Permalink

  Ludia prebudte sa, snad toto nechceme, ved tento „clovek“ sa nevie vyjadrovat!!!!!

  Reply
  • 7. novembra 2019 at 12:54
   Permalink

   Ani ty, snáď je čechizmus a nepoužívaš diakritiku.

   Reply
   • 7. novembra 2019 at 13:38
    Permalink

    Tak to bolo k veci trubanovský poskok a pozri si „Slovníkový portál Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV“ o slove snáď.

    Reply
 • 7. novembra 2019 at 8:23
  Permalink

  Geniálne!
  Hmm, mozog musíme ohlúpnuť. Vyzerá to tak, že Trubanovi sa to podarilo.
  Budú nám vládnuť hlupáci???

  Reply
 • 7. novembra 2019 at 9:46
  Permalink

  Feťáka, daňového podvodníka, úžerníka môže voliť len človek s vydareným mozgom na drogách. Takže nedivme sa ich agitácii.

  Yariss

  Reply
 • 7. novembra 2019 at 21:52
  Permalink

  Interbulo,
  aj hádam sa dá,
  aj hádať sa dá,
  či „vari“, „snáď“, „hádam“. ..
  Ja ale v komentároch obsah hľadám.
  Treba si dávať pozor, aby kritiku
  neprekryl záujem o diakritiku.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *