Peter Nišponský: Zastavme medzinárodný zločin a štátny terorizmus, pokiaľ je čas!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

„AKTIVUJTE ZNÍŽENIE NAPÄTIA “ – Pdpredseda Komunistickej strany Veľkej Británie John Foster v mene britských komunistov vyhlásil:

„Atentát na generála Qassem Soleimaniho, ktorý nariadil prezident Spojených štátov Amerických Donald Trump, predstavuje mimoriadne vážnu hrozbu pre svetový mier!
Vyzývame britskú vládu, aby odsúdila tento bezprecedentný zločin a využila svoje postavenie v Bezpečnostnej rade OSN na to, aby boli vykonané okamžité kroky smerujúce k zníženiu napätia.
Tento zločinný a nezodpovedný čin zvýrazňuje nebezpečenstvo, ktoré predstavuje členstvo Veľkej Británie vo vojenskej aliancii NATO. Naša krajina je povinná reagovať, ak sú samotné USA napadnuté.“

P.S. (Komentár)
Svetoví politici, politické strany a predstavitelia štátov sveta jednomyseľne odsudzujú tento akt štátneho terorizmu USA voči predstaviteľovi suverénneho štátu – Iránu, členovi OSN a rozhodujúcich organizácií svetového spoločenstva národov. Tento akt hrozí ako zámienka vojny, ktorej rozsah si v súčasnej dobe ani nevieme dostatočne predstaviť.
A čo na to politici Slovenskej republiky? Nemajú názor? Nechystajú sa tento bezprecedentný zločin štátneho terorizmu odsúdiť?
POZOR dámy a páni, predstavitelia politiky SR! Pštrosia politika mlčania Slovensku nepomôže. Len potvrdzuje, že postavenie Slovenska v medzinárodnej politike je nesvojprávne, že Slovensko je len kolóniou mocností, ktorých pokynmi sa vy riadite.

Vyzývame politikov Slovenskej republiky, aby otvorene, oficiálne na príslušných úrovniach odsúdili tento ohavný zločin!
Nechceme vojnu!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
13 thoughts on “Peter Nišponský: Zastavme medzinárodný zločin a štátny terorizmus, pokiaľ je čas!

 • 4. januára 2020 at 7:12
  Permalink

  Kto z nás OBČANOV – aj čo len povrchne ovláda DEJINY Európy a ČSR v nich – vie, že roky 1933-1939 znamenali EUROPODCEŇOVNIE vzniku fašizmu v EUROPE a jeho nástup §§§v dôsledkoch !!!!! – až do jesene 1945§§§ Roky 2013-2019 a ZNOVU V EUROPE mali a majú koľko PODOBNOSTÍ – čiste euronáhodných a v globálnom kontexte – pri našej DOOČÍBIJÚCEJ eurootrlosti a prozápadnej -30-ročnej servilite – BEZ mandátu VŠETKÝCH dospelých OBČANOV a VEREJNEJ MIENKY – kam vedie tento EUROVLAK 2004-2020??? Aké NOVÉ OBETE – od KIJEVA 2014 – do januára 2020 ešte bude treba LEN PREMODLIŤ a OBJASNIŤ zapaľovaním sviečok ZA OBETE – akoby sme NATO už nemali naviac – AKO ĽUDIA – a suverénni?????!!!! EUROOBČANIA – na čele s kým na SLOVENSKU po 30 rokoch – v JANUARI 2020 ???!!!§§§ KTO sa odváži POSTANIŤ SA NA ČELO Slovenska s jeho OBČIANKAMI a OBČANMI ???? Mgr Čaputová? Naši zákonodarci v NR SR a či v EP???? Naše staré známe figúra a ich FORMY POLITIKY 1990-2019 v ich TIEŇOHRE pred VOĽBAMI 2020?::!!! – A či už len – ak PánBoh dá a MOTYKA vystrelí – TAK NAŠE CIRKVI s ich predstaviteľmi na čele s Mons. Zvolenským a ostatnými predstaviteľmi CIRKVÍ našeho KATOLÍCKEHO SLOVENSKA – po poučení z rokov 1933-1939 v OSUDE našeho SLOVENSKA – ak sme sa už konečne POUČILI s našich EURODEJÍN???? 4. januára 2020

  Reply
 • 4. januára 2020 at 9:02
  Permalink

  „Tento zločinný a nezodpovedný čin zvýrazňuje nebezpečenstvo, ktoré predstavuje členstvo Veľkej Británie vo vojenskej aliancii NATO.“
  Výborne zachytený citát. To, čo platí pre Veľkú Britániu, platí pre Slovensko niekoľkonásobne viac. NATO vôbec nie je záruka našej bezpečnosti, ale presne naopak. NATO vytvára hrozby, ktorým Slovensko nie je schopné čeliť.

  Reply
 • 4. januára 2020 at 9:21
  Permalink

  ZABIJÁCI!! GANGSTRI!!! VRAHOVIA!!!
  PREČ Z NATO!!!
  DIAGNÓZA? KAPITALIZMUS!!!

  Reply
 • 4. januára 2020 at 11:31
  Permalink

  Ja žasnem, nad potrebou strany, ktorá bola kedysi komunistická, vyjadrovať sa ku všetkým problémom sveta, ku pseudosporom medzi (pravicovými) liberálmi a ( pravicovými ) konzervatívcami, ale vo veciach podstatných, ktoré mordujú obyčajných ľudí, a z ktorých potreby riešenia vznikajú komunistické politiky, mlčí.

  Strana komunistická by sa mala držať týchto politík – ako je celá pracovno-právna oblasť ( minimálna mzda, pracovné agentúry, ohodnotenie za nočné, sviatky, voľno a nadčasy, … ) a sociálna oblasť ( nezamestnaní, rôzne dávky, štátna bytová výstavba, … ) a štátne hospodárstvo ( štátne podniky, sociálne podniky, energetika, štátna pozemná, energetická a sieťová výstavba, … ).

  Keď už len tieto 3 oblasti, by zaplnili celú agendu komunistickej strany smerom k občanom, a nebola by potreba vyjadrovať sa k rôznym kravinám, prekrývajúcim problematiku životnej úrovne obyčajných ľudí a nádherne prekvitajúci kapitalihnus, ktorý sa menuje kadejakými novopseudotvarmi, len nie tak, ako sa skutočne menuje. Strom poznáš po ovocí, vtáka po perí a komunistickú stranu po činnosti. A akú ju má KSS ?

  Po obrovskej zrade neúčasťou v radných voľbách 2020, a po množstve „taktických“ výbuchoch v minulosti, by som rád povedal, že stranu nebudem podporovať dovtedy, kým sa nevymení celé jej vedenie, nezmení sa systém jej vnútrostraníckej demokracie, a kým sa nerozbije členstvo a spôsoby ktorými držia tak dlho toto zradné vedenie pri moci. Zatiaľ strana len zneužíva vo svojom prívlastok „komunistická“.

  Kým sa tieto zmeny vrámci KSS neuskutočnia, alebo kým nevznikne nová KOMUNISTICKÁ strana, hlásiaca sa ku pôvodnej KSČ ( 1921-1990 ) a ku československému a východoeurópskemu socializmu ( 1948 – 1989 ), žiaľ dovtedy nebude koho podporovať.

  Doteraz som sa nepodieľal na chode žiadnej strany, no pokiaľ by bolo viacej ľudí odhodlaných založiť novú KOMUNISTICKÚ stranu , tak by som sa vrámci svojich možností tohto procesu zúčastnil so želaním, že raz by znovu došlo k zjednoteniu všetkých komunistických a socialistických strán, bez ľudí, ktorí hnutiu škodili a zavádzali ho.

  Reply
   • 4. januára 2020 at 16:23
    Permalink

    Martin, chcete vymeniť vedenie KSS?
    Mýlite sa, keď si myslíte, že v nich je chyba, a že výmenou vedenia sa niečo zmení; to by ste najprv museli vymeniť občanov, pretože tí kapitalizmus milujú a na pomoc zo strany komunistov zvysoka kašlú.
    Nič sa nezmení, keď sa nezmenia ľudia!
    Do sita môžete liať vodu, pretečie; no na vine nie je voda, ale sito.
    P.S. Myslím si, že vedenie KSS robí, čo je v jeho silách; sledovala som ich aktivity; krivdíte im. Naposledy akcia v Banskej Bystrici!
    Kapitalizmus prebudil v ľuďoch nízke pudy: zbohatnúť a užívať si bohatstvo; to je to, čo väčšinu zaujíma. A takí spievajú antikomunistické pesničky! Nevšimli ste si, že ešte aj odbory, ktoré si pracujúci na pracoviskách založili sú modré?

    Reply
    • 4. januára 2020 at 21:41
     Permalink

     Vraj nemilujete kapitalihnus….

     A čo máte z (ne)politiky KSS Vy ?!

     Reply
     • 5. januára 2020 at 8:12
      Permalink

      Ja mám veru NIČ, no nie kvôli „nepolitike“ komunistov, ale kvôli politike antikomunistov; zmagorili občanov tak, že otroci milujú svojich otrokárov; za toto veru KSS nemôže.

  • 5. januára 2020 at 8:36
   Permalink

   Úloha a poslanie každej politickej strany ktorá si dá prívlastok „komunistická“je presne definovaná v Marxovom „Manifeste“.To čo požadujete od komunistickej strany vy,patrí do agendy odborov.

   Reply
 • 4. januára 2020 at 12:37
  Permalink

  DROBNÁ POZNÁMKA K ČLÁNKU

  Protesty proti voj. akcím USA jsou směšné a zbytečné. Nikoho to totiž nezajímá. Státní převraty v SSSR a vůbec v celém bývalém socialistickém bloku organizoval ÚV KSSS v čele se sovětským prezidentem Gorbačovem, jeho věrným ideologem Jakovlevem a zahran. nohsledem Ševarnadzem. Bylo to tak, že?

  A dnes? Jak je to dnes? Dnes všechen televizí zdrogovaný proletariát NAPROSTO JEDNOZNAČNĚ podporuje amer. způsob života. Podpora USA ze strany svět. proletariátu a jeho předvoje v podobě levic. stran je mohutná a neochvějná. Včetně představitelů Ruské federace!

  Stydlivý, nesmělý, často až vysloveně bojácný postoj vedení KSČM ke klíč. událostem stranu jako celek oslabuje. Ukažte mi kdokoli z vás, zde na DAV-DVA, že by KSČM na svém webu ústy vedení strany jakkoli protestovala proti oné agresi před pár hodinami proti Íránu! Nic tam nenajdete, vážené dámy a pánové! Je tam jen příspěvek jakéhosi Jožky Kovaříka, místopředsedy OV KSČM z Písku. Parlamentáři za žvanec od Jidáše a celý ÚV jsou v pohodě! Ale zato na webu KSČM visí přání všeho nejlepšího do r. 2020, fakt, sranda! ))

  Zároveň se zde ale ukazuje naprosto zásadní jev v současné mezinár. politice. USA jsou neomezenými pány na této planetě, Rusko a Čína v zahran. politice hrají jen zcela podružnou roli, ty dva zajímají jen amer. dolary, ba co hůře, Rusko s Čínou je naprosto bezradné a jen bezmocně souhlasí s čímkoli ze strany USA. Byť slovně Rusko s Čínou válečné akce USA odsuzuje, ale v reálu drží hubu a krok. A aby toho nebylo málo, tak Rusko i nadále valí stovky miliard peněz do amer. FEDu, až to hučí v tom penězovodu jako pororoka, když Měsíc táhne Atlantik proti proudu Amazonky!!!

  P.S.
  Současná mezinár. situace mi dost připomíná dinosaury před 65 milióny let. Požírali vše živé na této planetě bez jakéhokoli omezení. Nebylo síly, která by je zkrotila. Éra savců, včetně vývojové větve člověka, byla existenčně naprosto nemožná. Nakonec přiletěl 10-km šutr z pásu asteroidů mezi drahami Marsu a Jupiteru. A trefil se do naší planety s gigantickou silou, která více než 200 miliónů let nadvlády dinosaurů na této planetě s konečnou platností završila. Ona situace se bude muset zopakovat, jinak USA nezastaví již NIKDO, protože to NIKDO, včetně Rusů a Číňanů ─ ani nechce…

  Reply
 • 4. januára 2020 at 21:08
  Permalink

  cit.“Zastavme medzinárodný zločin a štátny terorizmus pokiaľ je čas!“ kon.citátu
  Pán Nišponský !Ešte keby ste prezradili ako a s kým to máme urobiť!…A ste presvedčený o tom,že je vôbec ešte nejaký čas na zvrátenie šialenstva do ktorého sme sa nechali zatiahnuť nezodpovednými politikmi ?A týka sa to aj KSS,ktorú dostal do parlamentu časopis „Úsvit“p.Ivana Hoptu a keď tam už boli,správali sa nie ako komunisti ale ako stádo divých svíň!Stačí len spomenúť bačovanie V.Ďaďa a jeho konfábla Hermana Arvaja ktorý bol na návrh Ďaďa prijatý do strany tesne pred voľbami zinkasoval nemalú sumičku z pokladne KSS údajne za zhotovenie loga strany a v r.2003 zo strany vystúpil.
  KSS mala šancu a využila ju tak,že na dlhé desaťročia znechutila všetkých svojich potenciálnych voličov!

  Reply
 • 6. januára 2020 at 9:38
  Permalink

  Sme o krok bližšie k vojne. Koľko krokov nám ešte chýba? Čo sa musí ešte udiať? Reakcie na príspevok prechádzajú od racionality k extrému, bez poznania pravdy. Len si kopnúť do KSS. Máte príležitosť. Veď KSS je stále tu. A to vám vadí. KSS nie je naša, ani vaša. KSS je tu a bude pre jej myšlienky, ktoré žiaľ ľudia nechcú pochopiť . Že sú správne a varujú overí už len realita situácie. Bieda, hlad, vojna. Je to prinízky pud, ktorý vedie k nenávistným komentárom. Ak si predstavitelia KSS dovolia reagovať na tak vážnu situáciu, ktorá nastala z medzinárodného pohľadu a hrozba vojny visí aj nad našimi hlavami kričíte, že jej to neprislúcha. Vojna je pokračovaním politiky inými, násilnými prostriedkami. A komunisti, pokým budú fungovať budú odporcami takejto politiky. Neveďte vojnu proti vedeniu KSS, ktoré by v týchto voľbách stranu a možno niekoľko ľudí nedostalo do parlamentu. A ak by sa tam dostalo tak, ako v roku 2002, boli by len trpení, ako sa o tom vyjadril pán Mikloško. Nálada ľudí nie je naklonená permanentnému boju za spravodlivosť. Mnohí, a možno väčšina si vôbec neuvedomuje čo sa deje. Že „mašíren“ vojenských kontingentov naším územím na hranice Ruska nie je ničím iným, len prípravou na vojnu. Pokiaľ to nepochopíme a nevschopíme sa, sme odsúdení na trpné čakanie „kedy to vypukne“. A potom, ak vôbec nejaké potom bude, už nepomôže konštatovanie : „Mali ste pravdu!“. Všetky úlohy, ktoré ste tu pripísali KSS, môže plniť len v mieri a ten je reálne ohrozený.

  Reply
  • 6. januára 2020 at 20:35
   Permalink

   re:viera klimentová
   Sme o krok bližšie k vojne! Naozaj?A kto by v tej vojne bojoval a proti komu?Lebo ak máte na mysli vojnu medzi NATO a RF,tak tá by skončila v priebehu hodiny,nemala by víťaza a tí,čo by ju prežili,budú závidieť mŕtvym.Putin sa vyjadril dostatočne jasne,že ak sa hocikto opováži narušiť územnú celistvosť Ruska,použije ku svojej obrane všetko,čo má RF k dispozícií včítane nukleárnych zbraní.
   Všetko naše nešťastie spočíva v systéme,ktorý bohvie prečo nazývame „demokraciou“!Lebo ten zaisťuje,že spoločnosť zostane tak názorovo roztrieštená,že sa nikdy nedokáže zjednotiť v úsilí za dosiahnutie akéhokoľvek cieľa.Keď sa dnes dajú do reči kádehák,smerák,SaSkár,žaluď a progresívec,tak za pol minúty sa pohádajú a za minútu sa už aj pobijú.Stačí si prejsť diskusné fóra.Len obmedzený človek si dnes môže myslieť,že v tejto „demokracii vládne ľud!Pravdou je,že v nej vládnu samozvaní pseudo demokrati.A nie je to žiadna demokracia,ale obyčajná,sprostá demokratúra.Autentická ľavica „Old Left“ už neexistuje a nahradila ju pseudo ľavica „New Left“ktorá má hodnoty ako socializmus a boj za zvrhnutie kapitalizmu na háku a svoju pozornosť venuje najrozličnejším menšinám včítane tých sexuálnych,ktorých práva povyšuje nad práva väčšiny.Nosnú časť agendy „novoľavičiarov“tvoria snahy o denacionalizáciu Európy a vytvorenie unifikovaného multikultúrneho,genderovo neutrálneho človeka vytrhnutého zo svojich koreňov,kultúry a tradícií.V takomto prostredí tradičným autentickým ľavičiarom ruže nepokvitnú,najmä ak si uvedomíme,že takíto ľavičiari(ak chcete tak aj komunisti)sa po páde ZSSR už nemajú o koho oprieť.Pravdepodobne si to uvedomil aj R.Fico o ktorom predpokladám,že po voľbách rezignuje na politiku a odíde do úzadia.Zostane osamotený bojovník Blaha,pred ktorým síce dávam klobúk z hlavy dole ale som skeptický v názore,že by v budúcnosti mohol mať výraznejší vplyv na politiku SR.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *