Pre koho platia a sú na Slovensku tvorené a prijímané zákony?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Predpokladám, že nielen ja, ale aj ľudia, ktorí už majú za sebou nejaký ten rôčik a značné skúsenosti , sa zamýšľajú nad tým, čo je v nadpise tohto blogu.

Niekedy za socializmu nás učili , že štát slúži aj na to aby bola potláčaná jedna trieda triedou druhou. V ponímaní trieda samozrejme myslím spoločenské triedy. V socializme sme mali pracujúcu triedu na čele ktorej stála KS a tá si vyhradzovala právo na správny názor na svet i spoločnosť.

Bežní ľudia – ľudia, ktorí vytvárali a aj vytvárajú hodnoty /aj v pote tváre/ sa pri porovnaní súčasnosti a doby socializmu prikláňajú na stranu doby, keď sme museli robiť, keď mladí ľudia dostávali mladomanželské pôžičky za smiešny úrok, keď skoro každá druhá žena medzi 20 a 30 rokom života bola tehotná, keď po narodení 1. dieťaťa odpísali z pôžičky 2000 Kčs po narodení druhého 4000 Kčs. Keď mladí ľudia –rodiny po „upísaní“ sa štátnej firme, či JRD na 5 či 10 rokov dostávali 2-3 izbové byty do družstevného vlastníctva /podľa Vaška Lahvu králikárne/ , ktoré majú v súčasnosti, podľa miesta bydliska cenu od 30 tis. do 100 000 eur.

Boli to časy keď naši spoluobčania a nielen tí neprispôsobiví, „museli“ pracovať, lebo inak nedostali rodinné prídavky. Dokonca sme museli posielať svoje deti pravidelne do škôlok a škôl . Časy, keď sa riaditelia škôl základných i  stredných nemuseli prosiť rodičom i deťom aby boli zapísané a navštevovali práve ich školu, lebo od toho teraz závisí rozpočet tej ktorej školy. A aby mali dosť žiakov/ dnes sa deti toľko nerodí ako niekedy, sú pre rodičov drahé – anglicky expensive/ museli znížiť vedomostné nároky na svojich žiakov i študentov . Čo sa už neblaho prejavuje na vedomostnej úrovni našich absolventov škôl.

Kto kradol aj majetok v socialistickom vlastníctve sa oveľa častejšie dostal tam kam patril, v porovnaní s tým ako je tomu dnes. Dnes sú naše zákony postavené tak, že slúžia len bohatej vrstve a tým so správnym – slniečkárskym názorom na náš kapitalistický svet a našich tútorov/ sediacich dneska na Globsecu/. Viď poslednú kauzu vietnamského defraudanta. Pre našu masmediálnu obec a slniečkárov nie je problém , že kradol a sa obohatil . Pre nich je problém naše Ministerstvo vnútra, ktoré sa zatiaľ bez dôkazov, hanobí, že pomohlo uniesť defraudanta do svojej vlasti kde bol potrestaný vezením.

Nespomínam si aby za posledných 30 rokov bol u nás nejaký vysokopostavený politik, či zbohatlík odsúdený za spreneveru , krádež, korupciu, či neplatenie daní. V poslednej dobe na seba toho povyťahovali veľa.

Zákony a procesné úkony sú postavené tak aby vyhovovali tým, ktorí majú byť potrestaní za svoju nekalú činnosť. Teraz kto má peniaze si môže kúpiť všetko a každého i sudcov . Polícia je často v týchto prípadoch ako kôl v plote. Veľa krát má zviazané ruky. Slúži na to aby ľudí držala na úzde a aby sme boli poslušní voči tomuto zriadeniu. Takže komu v súčasnosti slúžia zákony vychádzajúce väčšinou z dielne ministerstva spravodlivosti ? Nám občanom alebo len úzkej skupine ľudí , ktorí sa na práci ostatných len priživujú?

Ladislav Hvižďák

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
6 thoughts on “Pre koho platia a sú na Slovensku tvorené a prijímané zákony?

 • 19. mája 2018 at 11:22
  Permalink

  Pane Diczházy, příjemnou sobotu Vám ode mne.

  Pojal jste to správně. Dovolte mi však připojit můj názor. Základem všeho je správná orientace v prostoru a čase, jak s oblibou říkám, jinak budeme věčně bloudit. Vy jste svým článkem orientaci ve společenském časoprostoru uchopil za správný konec. Díky tomu stojíte před těmi správnými dveřmi. JENŽE! Dveře jsou uzamčeny! Co s tím, kde hledat klíč?

  Ten klíč má v rukou politická strana, která má potenciál daný stav věcí změnit. Podle mě jsou to jen a pouze komunisté, protože pod jejich vedením to, co jste popsal, se v ČSSR uskutečnilo. ŽÁDNÁ JINÁ STRANA ČI HNUTÍ TOTIŽ NECHCE ODSTRANIT KAPITALISMUS, ŽÁDNÁ JINÁ STRANA ČI HNUTÍ TOTIŽ NECHCE SOCIALISMUS JAKO SPOLEČENSKÉ ZŘÍZENÍ.

  Jinak řečeno, kromě komunistů VŠECHNY OSTATNÍ POLITICKÉ SUBJEKTY NECHTĚJÍ odstranit ekonomickou nerovnost ve společnosti, NECHTĚJÍ vystoupit z NATO, NECHTĚJÍ rozvod s EU, NECHTĚJÍ mír s Ruskem. Tento schizofrenní stav je totéž, jako odmítat rozvod manželství, i když jeden z partnerů je trvale nevěrný.

  Resumé? Hovořit o změně k lepšímu se současným popíráním příčin současného stavu je BEZPŘEDMĚTNÉ. Nemá smysl strkat do zámku dveří špatný klíč, protože dveře jinak nikdy neotevřeme, I KDYŽ STOJÍME PŘED SPRÁVNÝMI DVEŘMI.

  POSTSKRIPTUM
  Pane Diczházy, napsal jste to hezky, cituji: „Nespomínam si, aby za posledných 30 rokov bol u nás nejaký vysokopostavený politik, či zbohatlík odsúdený za spreneveru, krádež, korupciu, či neplatenie daní.“ Konec cit. Povím k tomu jediné. V tom je ten rozdíl mezi kapitalismem a socialismem, že za kapitalismu se Vámi popsané atributy zásadně NEPOTÍRAJÍ. V lidové Číně je tomu jinak. Tam se za tyto činy staví nezřídka ke zdi, že mám pravdu? A proto Čína šlape dopředu, ne jako my zde v EU a v NATO.

  Reply
  • 19. mája 2018 at 12:29
   Permalink

   Zdravim,

   autorom clanku je pan Ladislav Hvizdak, ja som to zverejnoval.

   Reply
 • 21. mája 2018 at 10:11
  Permalink

  Je to veľmi dobrý článok i reakcia naň!

  Reply
 • 21. mája 2018 at 22:39
  Permalink

  pane bože ako hovoríme my ateisti
  slniečkári???
  sudcami ostali bývalí komunisti spred roku 1989
  každý štvrtý sudca má pokračovanie svojou rodinou v sudcovskom stave
  stačí sa pozrieť na zloženie ústavného súdu a to sa ešte na jeseň bude voliť??? 9 sudcov !
  teda nie mečiar, slota, fico, danko a bugár ktorí vládli slovensku najdlhšie ale nejakí imaginárni slniečkári ??????????????????
  alebo tími slniečkármi sú fico, blaha , pelegríni, danko, bugár, ???
  Tí „boháči“ nevolia a nesponzorujú slniečkárov
  ALE SMER !!!

  Reply
 • 21. mája 2018 at 23:01
  Permalink

  Nie imaginárni, ale reálni pán Mesto. Dennodenne tisíckrát vystupujúci v médiach vyjadrujúci len tu správnu ideológiu. Teraz liberálno kapitalistickú. Myslíte komunistov ako Kiska, Kukan , Leško, Kusý, Mesežnikov atp. ? Či týto sú tí správni ?

  Reply
  • 22. mája 2018 at 9:18
   Permalink

   Výborne, laco, výborne!!!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *