Prečo ho nemajú radi aj súčasní konfidenti a ultrakolaboranti

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

„Z toho, kto sa dostal a nedostal do parlamentu a s akými percentami, sa dalo pochopiť, že to nebude nič dobré. Aspoň pre mňa. V parlamente mi reálne chýba PS/Spolu aj KDH, hoci tí prví sú na môj vkus príliš vľavo a druhí príliš konzervatívni…“
Ján Benčík pre Denník N

„Matovič je šikovný manipulátor, veľmi voľne vníma realitu a narába s faktami.“
Samuel Marec, bloger a horlivý podporovateľ Zomri

Nasledujúce zamyslenie nebude mať za úlohu hájiť ani vyšinuté správanie, ani politiku súčasného premiéra. Zamýšľa sa však skôr nad otázkou, prečo na neho útočia jeho vlastní koaliční partneri a osobnosti liberálnej pravice. Že by to bolo pre principiálnosť? Ale kdeže. Keď si spojíte všetky mená, ktoré na Matoviča a Kollára vykrikujú z akože vlastných radov, bude úplne jasné odkud vítr vane.

Tieňový progresívno-kolaborantsko-duhový establišment

Redakcia Denníka N, Šeliga, Ján Benčík, Macko, Vladimír Bilčík, Beblavý, Hipš, Bihariová, Jakub Goda, Arpád Šoltész, taktiež anonymní trolleri ovplyvňujúci verejnú mienku, krytí mediálnou mafiou, teda vlastne odhalení Valovič, Podhradský, Gallo zo stránky Zomri, ba dokonca pani prezidentka. Dokonca vyliezol z kanála aj sám Andrej Kiska. Čo sa im na tom Matovičovi tak nepáči, že ho podrážajú?

Dajte si dokopy tieto mená a spýtajte sa, čo ich spája. Ak Matoviča kritizuje Fico, Blaha, Draxler či ktokoľvek, kto stojí jasne na opačnej barikáde, je to logické a konzistentné. Ale prečo ho kritizujú vlastní?

Kolaboranti a konfidenti ako hlavní kritici Matoviča sprava

Treba si uvedomiť, že vyššie uvedené mená spája jedna spoločná vlastnosť. Absolútna lojalita elitám, predovšetkým absolútna lojalita EU a NATO a extrémne politicky korektná politika, ktorú môžeme vidieť v praxi na príklade pokusu kriminalizovať oponentov u L. Ď. N. voči Ľ. B. (radšej nemenovať, aby nás nedala na nejaký špeciálny zoznam nebezpečných rozvracačov našej dokonalej liberálnej demokracie, aj keď pravdepodobne už na ňom aj tak sme). Taktiež ich spája militantná protiruská politika a absolútna nekritickosť voči pochybným „liberálnym“ mimovládnym organizáciám s ktorými mnohí aj spolupracujú.

Kolaborant (z neskorolatinského collaborare = spolupracovať) je osoba spolupracujúca s vojenským nepriateľom, okupačnou mocou, prípadne s politickým nepriateľom proti záujmom vlastnej krajiny/politickej skupiny. Činnosť kolaboranta/kolaborantov sa nazýva kolaborácia alebo kolaborantstvo. Ľudia, pre ktorých sú záujmy zahraničných elít a nadnárodných korporácií bližšie a absolútna vernosť EU a NATO viac než záujmy vlastného národa toto pomenovanie dokonale spĺňajú.

Konfident bol pôvodne tajný policajný dôverník, ktorý donáša informácie. Ale môžeme toto slovo použiť aj ako udavač, ktorého hlavnou činnosťou je diskreditovať ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom búria proti súčasnému systému. A následne ich hádzať do jedného vreca ako bezpečnostnú hrozbu, a v najhoršom – usilovať sa o ich kriminalizovanie. Dosaďte si za toto pomenovanie známeho blogera či istú europoslankyňu, ktorej manžel zmizol ako smrad…

Matovič ako boxovací pytel

Matovič sa stal boxovacím pytlom nielen pre radikálnych ľavičiarov, ale aj pre každého neschopného ocasa, ktorý pohorel v posledných voľbách. Od Miuka B. až po Irénku. Od kolaborantských novinárov v službách Es.tu, cez eurocenzorov v službách ideopolície až po anonymných pytlohlavcov či stroskotancov na lodi zvanej Žaludi.

Skrachované postavičky dostali príležitosť presvedčiť, že práve oni sú tí profíci, oni sú tí seriózni politici ako alternatíva voči vláde divného Janka. Avšak zabúdajú na to, že týmto práve divnému Jankovi nahrávajú. Pretože slovenský národ vždy zbožňoval trpiteľov.

Podtrženo, sečteno: Matovič ako obetný baránok pre vládu ultrakolaborantov

A teraz k podstate veci. Matovič nie je len konkurenciou pre politikov ultraliberálneho extrémizmu, ktorí by cenzorovali, zakazovali, kriminalizovali hlava nehlava, ale aj obetný baránok, prostredníctvom ktorého sa budú drať k moci. A hlavne, pozrime sa na to z pozície medzinárodného. Zahraničným elitám a nadnárodným oligarchom nevyhovuje mať vo svojej kolónii nevypočítateľného divného Janka. Potrebujú lokajov „verných císarovi pánovi a monarchii“, ktorí budú verne verklikovať to, čo sa od nich očakáva. To je síce sčasti aj Matovič, predovšetkým vďaka ľudom ako Naď, ale nie dostatočne.

Nie dostatočne a nie stabilne. Preto ho potrebujú zlikvidovať a dosadiť ultralojálnych Bilčíkov, Bihariové a všetkých tých fanatikov, ktorí by stínali hlavy v mene politickej korektnosti za akúkoľvek kritiku EU. Blíži sa totiž kríza, a keď sa jedného Igor zle vyspí, nikto nevie čo sa z neho môže stať (socialista, ludák, priamy demokrat, diktátor?). Elity sa boja populistov, pretože sa snažia vyhovieť aspoň čiastočne požiadavkám ľudu. Nie z altruizmu, ale z túžbe po moci a narcizmu. A tak sa v krízových časoch môže aj Igor stať jedného dňa proľudovým iba preto, aby si udržal moc. Prečo vytiahli kauzu diplomovka na Borisa Kollára? A prečo práve ľudia z okolia PS a SPOLU? Nuž, žeby to bolo preto, že je súčasťou euroskeptickej frakcie a že je napriek všetkému negatívnemu z celej koalície najsociálnejším?

A čo má robiť Smer?

Kritika Smeru voči Matovičovi je pochopiteľná, obzvlášť ak Matovič usiloval o kriminalizovanie jeho členov. Aby som bol objektívny, ani Smer nemá čistú minulosť, napokon musel niekoľkých ľudí odvolať. Boj proti Matovičovi je teda aj prejavom sebazáchovy, no zároveň je oprávneným hnevom voči jeho arogantnému a ignorantskému správaniu v opozícii. Smer by však ku kritike Matoviča mal povedať aj to B, a to je najpodstatnejšie, že Matoviča kritizujú ešte nebezpečnejšie persony, než je on sám. Možno tieto slová nebudete brať vážne, no billboardy SPOLU tesne po voľbách či masový priestor pre predstaviteľov PS v médiách rozhodne nepovažujem za náhodu. Poviete si, čo už môže byť horšie než tento stav. Nuž, pozrite sa na ten bordel v západných krajinách, ktorý sa deje v mene politickej korektnosti a zistíte, že ešte stále môže byť horšie. A pravdepodobne aj bude, ak ľavica neponúkne poriadny program a dobrú stratégiu voči progresívcom, pretože Matoviča už dávno elity hodili cez palubu.

Ondrej Gorod II.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Prečo ho nemajú radi aj súčasní konfidenti a ultrakolaboranti

 • 30. júla 2020 at 11:33
  Permalink

  To je na tom celom najhorsie, ze Matovic je stale este to mensie zlo… takze „nepokazme si to“

  Reply
 • 4. augusta 2020 at 20:07
  Permalink

  Kolaboranti sú tí ktorí spolupracujú so
  Súčastným potencialným nepristelom ktorý sa do tejto polohy nanominoval sám Rusko, svojimi raketami stredného doletu ktoré otočil na europu. . Keď spoluoracujete s úniou ktorej ste súčasť to je normálne ale s nepristetelom ste kolanorant a čaká vás najvyžší vynimočný trest. Toto je jasné kazdému kto nemá v sebe bolševický bacil studenej a teraz medialnen vojny .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *