Prírastok do e-knižnice: Voltaire: Pojednanie o metafyzike

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Davistická Knižnica 2 bude doplnená o ďalšiu zaujímavosť. Voltaire vlastným menom François-Marie Arouet (* 1694 – † 1778), bol francúzsky filozof a najznámejší francúzsky osvietenský spisovateľ. Voltairovo dielo je k dispozícii aj na projekte Gutenberg. Prinášame vám ukážku z českého vydania Výboru z diela, konkrétne Pojednanie o metafyzike. Podporte projekt knižnice.

Digitalizovaný scan úryvku z výberu Voltairovej tvorby si môžete prečítať priamo tu:

Voltaire – Pojednáni o Metafysice, Výbor z díla, 1978 by L. P. on Scribd

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *