Proamerický aktivista Jakub Goda opäť bojuje za cenzúru

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Jakub Goda známy svojimi primitívnymi statusmi bojujúcimi proti slobode slova tento krát útočí na kníhkupectvo PANTA RHEI- Sieť kníhkupectiev. Vo videu pre Americkú ambasádu prehlásili: „Američania majú si silne zakorenenú slobodu slova.“ Asi až natoľko, že inšpirovala pána Godu k volaniu po cenzúre na Slovensku.

Držíme preto kníhkupectvu palce aby sa držalo slobody slova a práva na informácie garantovaného Ústavou SR a nenechalo sa odradiť samozvaným aktivistom Godom, ktorý nie je schopný tolerovať iné názory.

Čl. 26 Ústavy SR
(1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.
(3) Cenzúra sa zakazuje.

Liberálni demokrati sa oháňajú slobodou slova, pluralitou názorov ako výdobytkom novembra 1989. Ale v skutočnosti bojujú za ideologickú cenzúru a porušovanie nášho ústavného práva – práva na informácie a slobodu prejavu.

Príkladom je liberálny demokrat Jakub Goda, známy svojim dlhodobým bojom za ideologickú čistotu liberálnej demokracie. Ten sa po iniciovaní cenzúry v obchodných reťazcoch mediálnym nátlakom, po novom usiluje aj o zavedenie cenzúry v kníhkupectvám. Pozri link pod statusom. Tá je už mimochodom v konkrétnych kníhkupectvách aplikovaná.

Tento krát sa opätovne, v mene slobody slova, plurality názorov a demokracie, sťažuje, ako je to vôbec možné, že si kníhkupectvo dovoľuje predávať niečo iné, než liberálne knihy a literatúru podporovanú našimi strážcami liberálnej demokracie z Denníka N. Zaujímalo by nás, ako by vyzerala ideálna predstava kníhkupectva podľa Godu. Zrejme by tu boli len knižky s Hayekom, Kissingerom, Bushom, Popperom, Sorosom, Nozickom, nejaká tá antikomunistická literatúra. V slovenskej sekcii Denník N, SME a knižka Zomri v akcii s Havranom, Hvoreckým, Kiskom a Fedorom Gálom.

Pre zaujímavosť, môžeme potvrdiť, že istý náš čitateľ si chcel kúpiť spoločensko-vednú knihu Ľuboša Blahu „Späť k Marxovi“ v istej košickej predajni. Odpoveď bola: smeráckych boľševikov nepredávame. Takto si zrejme predstavujú liberáli pluralitu. Toto je otvorená spoločnosť v praxi.

Pre informáciu: Goda spolupracuje s P. Hajdinom z politickej agentúry Komplot (a tiež firmy Kompot). To sú tí čo bojujú za slušnosť predávaním tričiek s nápisom ZOMRI a marketingovou kampaňou najslušnejších tzv. lepšoľudí: Kisku, Luntera, Mistríka. 
Godu si môžete nájsť aj na stráne Americkej ambasády, v spomínanom servilnom videu , kde hovorí aká je Amerika úžasná. Samozrejme, nemáme nič proti občanom USA (ale všetko proti ich imperiálnym vládam).

UPDATE, Goda svoj status odstránil, takže ho zverejňujem v plnom znení:

„Priznávam a kajám sa, že som si nedávno kúpil jednu knižku v PANTA RHEI- Sieť kníhkupectiev, lebo som išiel okolo v nákupnom centre. Sľubujem, že už túto chybu neurobím. Roky tam predávali a promovali(!) Rostasa, robili besiedky a debatili, teraz tety predavačky pózujú s Harabinom.Fajn, sloboda slova, robte si čo chcete, predávajte si čo chcete, ja mám zase slobodu kupovať si knihy na miestach, ktoré sú civilizačne pri zmysloch.“
Edit: Našiel som k tomu stanovisko Panta Rhei, tak aspoňže takto:„18.37 – DOPLNENĚ o stanovisko Panta Rhei PANTA RHEI- Sieť kníhkupectiev „Ani knihe ani jej autorovi sa nedostáva žiadna forma podpory. Fotografia ako aj jej umiestnenie na webe bola výlučne aktivitou našich zamestnancov bez konzultácie s ich nadriadeným a teda nevyjadruje akýkoľvek postoj kníhkupectva Panta Rhei.“20.00 – Ďalšie
DOPLNENIE z Panta Rhei – „Zamestnankyne sa odfotili s p. Harabinom, avšak neboli informované, že fotka bude zverejnená. Zamestnankyne s uverejnením fotografie nesúhlasia. Požiadali sme p. Harabina, aby predmetnú fotografiu zo svojho oficiálneho profilu odstránil.“

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

4 thoughts on “Proamerický aktivista Jakub Goda opäť bojuje za cenzúru

 • 19. januára 2019 at 12:55
  Permalink

  mlady Goda je bohužial chorý .Najhoršie je na tom že on o tom nevie,tak sa nemôže liečit,škoda lebo je to mladý človek ktorý má život pred sebou.Keby mu povedali ,upozornili kolegovia,kamaráti,rodina,mal by šancu ale takto asi nie škoda .

   
  Reply
 • 22. januára 2020 at 9:20
  Permalink

  Ako konkrétne Jakub Goda bojuje za cenzúru? :)

   
  Reply
  • 22. januára 2020 at 12:54
   Permalink

   Toto má Jakub Goda vo svojom stručnom životopise ako autor Denníka N:
   „…pomohol som k tomu, aby Billa a Tesco vyhodili Zem a vek z predajní…“
   Ak to nestačí, na Silvestra oslavoval týmto statusom na FB:
   „Už aj Kaufland sa rozhodol pridať ku Tescu a Bille a vylistovať Zem a vek, čo je skvelá správa.“

    
   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom