Proamerický aktivista Jakub Goda opäť bojuje za cenzúru

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Jakub Goda známy svojimi primitívnymi statusmi bojujúcimi proti slobode slova tento krát útočí na kníhkupectvo PANTA RHEI- Sieť kníhkupectiev. Vo videu pre Americkú ambasádu prehlásili: „Američania majú si silne zakorenenú slobodu slova.“ Asi až natoľko, že inšpirovala pána Godu k volaniu po cenzúre na Slovensku.

Držíme preto kníhkupectvu palce aby sa držalo slobody slova a práva na informácie garantovaného Ústavou SR a nenechalo sa odradiť samozvaným aktivistom Godom, ktorý nie je schopný tolerovať iné názory.

Čl. 26 Ústavy SR
(1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.
(3) Cenzúra sa zakazuje.

Liberálni demokrati sa oháňajú slobodou slova, pluralitou názorov ako výdobytkom novembra 1989. Ale v skutočnosti bojujú za ideologickú cenzúru a porušovanie nášho ústavného práva – práva na informácie a slobodu prejavu.

Príkladom je liberálny demokrat Jakub Goda, známy svojim dlhodobým bojom za ideologickú čistotu liberálnej demokracie. Ten sa po iniciovaní cenzúry v obchodných reťazcoch mediálnym nátlakom, po novom usiluje aj o zavedenie cenzúry v kníhkupectvám. Pozri link pod statusom. Tá je už mimochodom v konkrétnych kníhkupectvách aplikovaná.

Tento krát sa opätovne, v mene slobody slova, plurality názorov a demokracie, sťažuje, ako je to vôbec možné, že si kníhkupectvo dovoľuje predávať niečo iné, než liberálne knihy a literatúru podporovanú našimi strážcami liberálnej demokracie z Denníka N. Zaujímalo by nás, ako by vyzerala ideálna predstava kníhkupectva podľa Godu. Zrejme by tu boli len knižky s Hayekom, Kissingerom, Bushom, Popperom, Sorosom, Nozickom, nejaká tá antikomunistická literatúra. V slovenskej sekcii Denník N, SME a knižka Zomri v akcii s Havranom, Hvoreckým, Kiskom a Fedorom Gálom.

Pre zaujímavosť, môžeme potvrdiť, že istý náš čitateľ si chcel kúpiť spoločensko-vednú knihu Ľuboša Blahu „Späť k Marxovi“ v istej košickej predajni. Odpoveď bola: smeráckych boľševikov nepredávame. Takto si zrejme predstavujú liberáli pluralitu. Toto je otvorená spoločnosť v praxi.

Pre informáciu: Goda spolupracuje s P. Hajdinom z politickej agentúry Komplot (a tiež firmy Kompot). To sú tí čo bojujú za slušnosť predávaním tričiek s nápisom ZOMRI a marketingovou kampaňou najslušnejších tzv. lepšoľudí: Kisku, Luntera, Mistríka. 
Godu si môžete nájsť aj na stráne Americkej ambasády, v spomínanom servilnom videu , kde hovorí aká je Amerika úžasná. Samozrejme, nemáme nič proti občanom USA (ale všetko proti ich imperiálnym vládam).

UPDATE, Goda svoj status odstránil, takže ho zverejňujem v plnom znení:

„Priznávam a kajám sa, že som si nedávno kúpil jednu knižku v PANTA RHEI- Sieť kníhkupectiev, lebo som išiel okolo v nákupnom centre. Sľubujem, že už túto chybu neurobím. Roky tam predávali a promovali(!) Rostasa, robili besiedky a debatili, teraz tety predavačky pózujú s Harabinom.Fajn, sloboda slova, robte si čo chcete, predávajte si čo chcete, ja mám zase slobodu kupovať si knihy na miestach, ktoré sú civilizačne pri zmysloch.“
Edit: Našiel som k tomu stanovisko Panta Rhei, tak aspoňže takto:„18.37 – DOPLNENĚ o stanovisko Panta Rhei PANTA RHEI- Sieť kníhkupectiev „Ani knihe ani jej autorovi sa nedostáva žiadna forma podpory. Fotografia ako aj jej umiestnenie na webe bola výlučne aktivitou našich zamestnancov bez konzultácie s ich nadriadeným a teda nevyjadruje akýkoľvek postoj kníhkupectva Panta Rhei.“20.00 – Ďalšie
DOPLNENIE z Panta Rhei – „Zamestnankyne sa odfotili s p. Harabinom, avšak neboli informované, že fotka bude zverejnená. Zamestnankyne s uverejnením fotografie nesúhlasia. Požiadali sme p. Harabina, aby predmetnú fotografiu zo svojho oficiálneho profilu odstránil.“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Proamerický aktivista Jakub Goda opäť bojuje za cenzúru

 • 19. januára 2019 at 12:55
  Permalink

  mlady Goda je bohužial chorý .Najhoršie je na tom že on o tom nevie,tak sa nemôže liečit,škoda lebo je to mladý človek ktorý má život pred sebou.Keby mu povedali ,upozornili kolegovia,kamaráti,rodina,mal by šancu ale takto asi nie škoda .

  Reply
 • 22. januára 2020 at 9:20
  Permalink

  Ako konkrétne Jakub Goda bojuje za cenzúru? :)

  Reply
  • 22. januára 2020 at 12:54
   Permalink

   Toto má Jakub Goda vo svojom stručnom životopise ako autor Denníka N:
   „…pomohol som k tomu, aby Billa a Tesco vyhodili Zem a vek z predajní…“
   Ak to nestačí, na Silvestra oslavoval týmto statusom na FB:
   „Už aj Kaufland sa rozhodol pridať ku Tescu a Bille a vylistovať Zem a vek, čo je skvelá správa.“

   Reply
 • 22. decembra 2021 at 6:51
  Permalink

  Celkom nevinný status J. Godu, ktorý ani slovom nenaznačuje cenzúrovanie informácií, alebo osôb. Jediné, čo odkazuje, je bojkot spomenutého kníhkupectva, v čom nevidím žiadne obmedzovanie slobody slova. Autor článku, ktorý sa zjavne hanbí za svoj text, keďže sa nepodpísal, nevie o obmedzovaní slobody slova absolútne nič.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *