Prvé číslo DAV DVA je na svete

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dnes, teda symbolicky 22. 2. 2017, oficiálne vychádza 1. číslo nášho kultúrno-politického štvrťročníka DAV DVA. Našu iniciatívu vnímame ako akúsi druhú inkarnáciu pôvodnej tvorivej skupiny DAV (1922-1937), na ktorú chceme nadviazať v snahe o progres a o sociálnu angažovanosť. Práve preto, že sme DAV DVA, sme si za „dátum narodenia“ nášho časopisu zvolili dátum s vysokou koncentráciu číslice 2.

V tento deň sa odohralo viacero historických momentov – 22. 2. 1848 vypukla Francúzska revolúcia, počas ktorej opäť ožili myšlienky slobody, rovnosti a bratstva. Presne o sto rokov neskôr sme sa aj v Československu dočkali mohutnej vlny, ktorá stelesňovala odvekú túžbu ľudstva po nastolení spravodlivej spoločnosti. 22. 2. 1980 dokázali mladí americkí hokejisti na olympiáde v Lake Placid, že aj Dávid občas dokáže skoliť zdanlivo neporaziteľného Goliáša. Aj my ako Iniciatíva DAV DVA chceme byť stelesnením myšlienky, že aj navonok nezdolateľný súper (moloch v podobe nespravodlivého vykorisťovateľského zriadenia) sa dá zdolať, ak existuje vôľa. Popri tom všetkom ale rozhodne nechceme byť iba klonom pôvodného DAVu, ako ovečka Dolly, ktorej naklonovanie oznámila vedecká obec 22. 2. 1997. Napokon, tá „dvojka“ v našom názve symbolizuje práve skutočnosť, že nástupnícka iniciatíva vzniká v nových spoločenských podmienkach a teda jedinou možnosťou je syntéza toho nadčasového a stále aktuálneho z minulosti s novými možnosťami a príležitosťami, ktoré nám ponúka nová, nesmierne dynamická doba.

Prvé číslo vychádza v plnofarebnej elektronickej a čiernobielej papierovej verzii (s farebnou obálkou) na 68 stranách. Obsahuje autorské články, úvahy a komentáre, zoradené do nasledovných rubrík: Politika, Kultúra, Ekonomika a Príbehy zo života (autentické príbehy každodenných ľudí, obetí neoliberálneho kapitalistického zriadenia), predovšetkým však informácie o reálnych ekonomicko-politických alternatívach.

Nakoľko v súčasnosti si nemôžeme dovoliť predávať cez oficiálnu sieť malopredajní a trafík, distribúciu riešime vlastným rozvozom (ak je to možné, najmä v prípade väčších miest) a poštou. Časopis si taktiež budete môcť zakúpiť na nami organizovaných akciách alebo vo všeobecnosti všade tam, kde sa ako DAV DVA dostavíme.

Kúpou tohto magazínu umožníte prežiť projektu, ktorý si kladie za cieľ prejsť od neproduktívnej kritiky problémov spoločnosti (ktorá je síce dôležitá, ale nedostatočná) k aktívnej diskusii o reálnych alternatívach a ich realizácii. Ak sa nám vrátia náklady vložené do 1. čísla, budeme môcť získané peniaze následne „otočiť“ a zafinancovať ďalšie číslo.

Budúcnosť magazínu DAV DVA je závislá od solidarity čitateľov, podporovateľov a sympatizantov!

Pokiaľ máte o 1. číslo štvrťročníka DAV DVA záujem, píšte na náš mail dav.dva@riseup.net. Ďakujeme!

MY VŠETCI SME DAV!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *