Publicista pôvodného DAV DVA, osobný priateľ Gustáva Husáka a Egona Bondyho, posledný predseda SZM a aktivista Ing. Juraj Janošovský má 70 rokov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Juraj Janošovský (* 28. júla 1953 , Nové Mesto nad Váhom ) je slovenský publicista, aktivista, autor komentárov, fejtónov, rozhovorov, politik, podnikateľ a posledný predseda SZM do roku 1989 na Slovensku, člen KSČ a KSS.

V 90. rokoch pôsobil ako predseda Zväzu komunistov Slovenska a Komunistickej strany Slovenska . V roku 2009 kandidoval na predsedu bratislavského samosprávneho kraja za stranu Úsvit. Pred rokom 1989 písal pre Mladý front , Smena, Mladý svet, Rozlety a Pravda. Po roku 1989 písal do Listov, Hálo novín , časopisu Alterantiva, Britských listov,Pravdy, Nového Slova, Alternatívy.sk a DAV DVA. Je členom organizácie Liga národnej a sociálnej záchrany a Stálej konferencie radikálnej ľavice. Je členom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, člen Slovenského syndikátu novinárov ak roku 2010 – vydavateľ Agentúra IQ + Janošovský. Od roku 2023 je tajomníkom Spoločnosti Ladislava Novomeského a tiež predstaviteľom Spoločnosti slovensko-kubánskej spolupráce José Martího.

Články Juraja Janošovského na stránke DAV DVA si môžete prečítať tu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *