Richard Sťahel: Demokracia zneužitá na prehlbovanie nerovnosti

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Je čoraz zjavnejšie, že predstavitelia súčasnej pravice buď podstatu demokracie ako vlády so súhlasom väčšiny v prospech celku spoločnosti nechápu, alebo demokraciu len cynicky zneužívajú na prehlbovanie a upevňovanie sociálnych a ekonomických privilégií najbohatšej časti populácie.

Tá vždy a všade tvorí početnú menšinu, ktorá však má vďaka svojmu bohatstvu neúmerne veľký vplyv na verejný diskurz i politické rozhodovanie. V skutočne demokratickej spoločnosti by prehlbovanie sociálnych nerovností, a tým aj odstraňovanie sociálno-ekonomických predpokladov skutočne demokratickej občianskej spoločnosti, nemohlo byť v podstate nekriticky prijímaným hlavným zmyslom politiky.

V trhovo-konzumnej spoločnosti je to však fakticky dogma, ktorú nemožno spochybňovať.

Richard Sťahel

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *