Richard Sťahel o post-komunizme a post-kolonializme

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ak chceme naďalej používať pojem „postkomunistická“ na krajiny na východ od bývalej železnej opony, mali by sme byť dôslední a na väčšinu krajín na západ od bývalej železnej opony používať pojem „postkoloniálna“. Ideológia kolonializmu spsôbila smrť prinajmenšom rovnakého, ak nie väčšieho počtu ľudí, ako ideológia komunizmu. Ideológia kolonializmu, aj keď zakrývaná ideológiou liberalizmu, navyše prispela k široko rozšírenému presvedčeniu, že žiť na úkor niekoho iného, teda zvyšovať životnú úroveň európskych krajín na úkor životnej úrovne kolonizovaných krajín, je normálne. Nemožno sa potom čudovať, že značná časť elít krajín bývalého východného bloku považuje za normálne žiť na úkor väčšiny svojich spoluobčanov – keď už nemáme tie kolónie, ktoré by bolo možné plieniť a pľundrovať, zostáva len pľundrovanie a plienenie krajiny vlastnej.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Richard Sťahel o post-komunizme a post-kolonializme

  • 12. novembra 2019 at 23:15
    Permalink

    Už ich to dobehlo. V Londýne iba 40 % bielych. Zvyšok prisťahovalci z kolónií. Po brexite a odchode ľudí východnej
    Európy na nich nebude mať kto robiť.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *