Roman Michelko: Politické filmy – Sviňa, Skutok sa stal, Únos

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Špeciál Veci Verejných o Politických filmoch od Romana Michelka.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




6 thoughts on “Roman Michelko: Politické filmy – Sviňa, Skutok sa stal, Únos

  • 11. mája 2020 at 8:11
    Permalink

    Nik nemá záujem, aby bol film spracovaný PLASTICKY… bolo by vhodné doplniť ďalšiu postavu do filmu ÚNOS…..TECHNOPOL-Kováč …. teda vyššieho policajného dôstojníka J. V. ktorý mal 43 rokov v r. 1996. Spis bol protizákonne odcudzený…1992, skartovaný 1994…. teda dávno pred únosom. Tento vyšší policajný dôstojník asi nebol taký fotogenický, aby ho dali ani ako vedľajšiu postavu do filmu.

    https://www.sme.sk/c/2144242/kriminalista-ktory-skartoval-spis-v-kauze-technopol-nebol-dodnes-odsudeny.html

    P.S.: je to vyjadrenie ministerstva vnútra SR v denníku SME. Je veľmi zaujímavé, že to pri natáčaní filmu nikoho nezaujímalo… Ten dôstojník musel byť asi divadelný ochotník…. sám si napísal scenár, zaplatil svoje vystupovanie …..

    Reply
  • 11. mája 2020 at 8:19
    Permalink

    Vyjadrenie generála Pitnera na protizákonné skartovanie v TV. Ten do kamier povedal toto: ja predsa za svojich podriadených nezodpovedám !!!!!

    Reply
  • 11. mája 2020 at 10:14
    Permalink

    je nad slnko jasnejšie aký účel mali tie tzv umelecké diela. masírovanie povedomia ľudí. pamätám si pred niekoľkými rokmi cca 5 rokov dozadu som čítal jednu úvahu ( ale možno to bol pokyn pre sieť ) kde američania konštatovali že v dostupných médiách sa až príliš často objavujú pozitívne stránky o živote a pozitívnych výsledkoch Ruska jednak po stránke sociálnej ale aj po stránke hospodárskej a technologickej. najskôr som si myslel či to nie je nejaký hoax. Ale v tom dokumente upozorňovali aj na to, že je potrebné budovať pozitívny image USA a ich chápania demokracie a technológie. Ako to sledujem naozaj od toho obdobia sa ukazuje menej a menej pozitívnych článkov o Rusku ale za to viac a viac ospevných ód na život v USA. Takže aj tie filmy do toho nejak zapadajú. Osobne si myslím že o umeleckej alebo historickej úrovni týchto diel asi dosť ťažko hovoriť. pritom nehodnotím výkony hercov. Tí hrajú to čo im predpíšu.

    Reply
  • 11. mája 2020 at 16:28
    Permalink

    Videl som film Sviňa a dokument Skutok sa stal. Plne súhlasím s hodnotením Romana Michelka. Bol som doslova zhnusený z politickej agitky a neférovosti ktorá sa niesla celým filmom Sviňa. Zo strany autorov a mecenášov filmu to bolo vymyslené skoro geniálne, lebo akože postavy vo filme sú vymyslené a fiktívne, tak si mohli dovoliť prekrútiť fakty, uvádzať úplné výmysly a nezmysly karikovať hlavných hrdinov, urobiť z nich doslova zluduchov, ktorí si nezaslúžia nič, len väzenie…
    Trochu sa divím hercom, že sa podpísali na takýto paškvil, ale peniaze nesmrdia.

    Reply
  • 11. mája 2020 at 19:37
    Permalink

    Bolo by zaujímavé vedieť, koľko euro, odklepli súdruhovia z „Fondu na rozvoj umenia“ na tieto „sviňačiny!

    Pavol Mikula

    Reply
  • 12. mája 2020 at 13:22
    Permalink

    Mnohé veci pripomeniete, ktoré sú podstatné a na ktoré sa zabudlo.

    Dobré bolo Vaše pojednanie o „dejinách Fica“, rovnako by som privítal pojednanie o Mečiarovi, pričom zaujímavé by bolo načrtnúť, ako by sa Slovensko vyvíjalo, ak by nenastala proFašingtonská zmena kurzu v roku 1998.

    Toto načrtnutie by ste mohli spraviť nie len ako svoj monológ, ale aj ako seriál formou rozhovoru s nejakými osobnosťami, ktoré by na túto vec ( neuskutočneného vývoja ) mali nejaký názor – predstavu.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *