Roman Michelko uvádza seriál Alternatívne politické systémy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Politológ Roman Michelko pripravuje novú knihu Alternatívne politické systémy, ktorá by mala vyjsť v EDÍCII DAV DVA. Autor bude knihu postupne pripravovať vo svojich videách.

Vážení priatelia, ak chcete, aby kniha Alternatívne politické systémy vyšla aj v tlačenej podobe, môžete jej vydanie podporiť nasledujúcim spôsobom.

Na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393 môžete poslať podľa Vášho uváženia a Vašich možností sumu: • 5 eur (variabilný symbol 005), ak chcete len podporiť vydanie knihy • 10 eur (variabilný symbol 010), ak ste z Bratislavy alebo z Košíc, po vydaní knihy si ju vyzdvihnete osobne v určených časoch vo Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov na Cukrovej 14 v Bratislave, číslo dverí 522 alebo v Komunitnej knižnici DAV DVA na Hlavnej 68 v Košiciach • 12 eur (variabilný symbol 012), ak ste mimo Bratislavy či Košíc a knihu Vám zašleme poštou Na mailovú adresu: knihy.romanmichelko@gmail.com zašlite, prosím, svoju adresu, aj dátum, kedy ste knihu zaplatili, prípadne, či ste z Bratislavy alebo Košíc s tým, že knihu si potom vyzdvihnete. Pri platbe zadajte variabilný symbol podľa sumy 005, 010 alebo 012 a do správy pre prijímateľa pri platbe napíšte, prosím, svoju mailovú adresu. Ak sa z nej nedá identifikovať Vaše meno, napíšte ho, prosím, do zátvorky za mail.
Obsah knihy: Alternatívne politické systémy: (názvy kapitol sú zatiaľ pracovné) 1. Švajčiarsky politický systém (systém polopriamej demokracie s množstvom referend) 2. Polootvorený volebný systém v čase perestorojky v ZSSR 3. Líbya za Kaddáfího – Zelená kniha ako teoretický základ, alebo ako fungovala osvietená autokracia 4. Ázijské tigre – Singapur, Taiwan 5. Stavovský štát – prípadová štúdia 6. Islandská (aj banková) revolúcia 7. Mondragonské družstvá a svetové spotrebné družstvá 8. Koncept nového volebného systému miliardára a filantropa Karla Janečka, v ktorom by voliči mali nielen pozitívne, ale aj negatívne hlasy 9. Politický systém v Iráne 10. Neliberálna demokracia – Orbánov maďarský model 11. Tretia cesta alebo slepá ulička sociálnej demokracie, resp. kam doviedol ľavicu Tony Blaire, Gerhard Schröder, Bill Clinton Bonus: Južná Kórea, juhoslovanský model samosprávnych podnikov

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Roman Michelko uvádza seriál Alternatívne politické systémy

  • 30. júla 2021 at 22:18
    Permalink

    Dobry den,
    zaciatkom jula som si objednal knihu „Alternatívne politické systémy“. Kedy vyjde a budem si ju moct vyzdvihnut v Bratislave?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *