Sama koalícia už chápe, že jej vznik bol zlý nápad

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Za ľudí už na začiatku svojho fungovania dostalo silnú facku v podobe diskreditácie a odchodu Andreja Kisku. Dnes je jasné, že Za ľudí bol len marketingový projekt a dnes je mŕtvou stranou. Samotná Veronika Remišová potvrdila, že sa jej strana SaS snaží prebrať niektorých poslancov.

Ďalej je tu strana Borisa Kollára, ktorý sa stihol za polroka úplne zdiskreditovať a pre všetky ostatné strany je riziko ísť s nimi do ďalšej vlády, ak sa vôbec Sme rodina dostane do NR SR. Kauza plagiátorstva, kauza vyťahovania štátnych peňazí do súkromnej firmy Fun rádio, kauza transexuála Paris a ďalšieho transexuála, kauza miss a nehoda počas zákazu vychádzania a ako zlatý klinec nesplnenie sociálnych sľubov a znižovanie sociálnej podpory ľuďom.

Potom tu máme OĽaNO, ktoré kleslo za polroka o 10% a pád bude pokračovať. OĽaNO sa ukázalo ako nepripravené vládnuť a oveľa plnšie populizmu a snahy podvádzať, než sme si mysleli. Ako preferenčne najsilnejšia strana pripravuje OĽaNO všetky plán za zatvorenými dverami, vylučuje opozíciou a odbornú verejnosť, a rovnako paranoicky sa neradi ani so svojimi najbližšími partnermi.

Posledná je strana SaS. Sulík pochopil o čo v tomto momente ide. Je mu jasné, že koalícia situáciu neudrží. Aj keď sa dostaneme von z pandémie uvidíme ekonomicky zdevastovanú krajinu, ľudí vyčerpaných obmedzeniami a strachom z choroby, a to všetko s rekordným dlhom, ktorý bude treba splácať. Klesnú nám medzinárodné rateingy, budeme si môcť požičiavať za horších podmienok, klesnú sociálne štandardy, nastane čas plánu obnovy, písania projektov, čerpania fondov a ďalšie veci.. Sulík vie, že toto je nad sily súčasnej vládnej koalície.

Všetci koaliční partneri si určite uvedomujú, že by boli v tomto momente najradšej v opozícii. Bez akejkoľvek zodpovednosti kritizovať vládu a získavať politické body. Ale realita je iná. Pravicovým stranám sa vrátila búrka z vetra, ktorý roky zasievali. Dnes sa im situácia vymkla spod kontroly a najradšej by vládu položili. Jediný, kto na tom môže najviac vyťažiť je Sulík a mám taký pocit, že na tom pracuje.   

Markus Alexander

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Sama koalícia už chápe, že jej vznik bol zlý nápad

 • 27. januára 2021 at 0:15
  Permalink

  V tažkých chvíľach tu vždy vladla opozičná pravucivá vlada a zachránila už dva krát Slovensko. Bude tomu aj teraz, lebo lavicové strany rozdávačov a rozkradačov, vládnu len v dobách hojnosti. Preto Matovič vyvede Slovensko z pandémie aj ho postaví na nohy pomocou EU ako sa zachrania aj iné štáty. Je to jeho cieľ aj s vyčistením slovenska od mafie.

  Reply
  • 28. januára 2021 at 19:52
   Permalink

   MATOVIC PACHA AKURAT GENOCIDU NA VLASTNOM NÁRODE A NERIADI ŠTÁT NECH ZMIZNE NAVŽDY DO ZABUDNUTIA

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *