Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

DAV DVA je proti schváleniu možnosti predaja slovenskej pôdy do zahraničných rúk. Cieľom vytvorenia závislosti krajiny na dovoze potravín je jej politické ovládanie – žiadna vláda totiž nie je schopná čeliť hladu alebo nedostatkom v zásobovaní potravinami! V situácii stupňovaného vojenského napätia je Slovensko bez fungujúceho poľnohospodárstva vydané napospas cudzím záujmom. Potraviny sú nutné pre život a ich nedostatok alebo nedostupnosť ohrozujú základné právo – právo na život.

Slovenská vláda a ministerstvo poľnohospodárstva postupne podliehajú nálaku Európskej únie, keď chcú umožniť predaj poľnohospodárskej pôdy na Slovensku zahraničným právnickým a fyzickým osobám. Zákon je stále v legislatívnom procese a platným sa stane, len ak ho schváli vláda, NR SR a prezident republiky. Konečné schválenie sa predpokladá na jeseň 2016.

My, členovia skupiny DAV DVA, podporujeme všetky občianske iniciatívy, protestné akcie, petície, prípadne aj žalobu na EÚ či iné formy občianskeho tlaku. Vyzývame všetkých občanov SR naprieč politickým spektrom k aktívnej účasti. Je potrebné klásť odpor teraz, keď sa schvaľuje zákon!

DAV DVA podporuje obnovenie potravinovej sebestačnosti, ktorú bude treba odborne a kvalifikovane riešiť, hneď ako sa nám podarí zabrániť odpredaju pôdy. Sme za všetky rozumné a kvalifikované návrhy, ktoré k tomu povedú, a preto podporujeme otvorenie celospoločenskej diskusie na túto tému.

Skupina DAV DVA (Lukáš Perný, Tomáš Bóka, Ladislav Michalek, Tomáš Klimek, Marek Kopilec, Dávid Diczházy, Juraj Janošovský, Miroslav Hazucha)

UPDATE: PODPÍSŤE PETÍCIU, KTORÚ SPUSTILA UŽ PRED ROKMI HELENA MEZENSKÁ

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *