Spomienkové video na Igora Lacka, ktorý nás nedávno opustil (konferencia DAV DVA, Banská Bytrica)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

IGOR LACKO BOL OSVIETENÝ VIZONÁR

Z archívu sme pripravil spomienkové video z konferencie DAV DVA v Banskej Bystrici, kde vystúpil náš spolupracovník Igor Lacko, ktorý nás nedávno náhle opustil. Česť jeho pamiatke!

Vo videu Igor Lacko hovorí o vízii beztriednej spoločnosti, zodpovednosti, tolerancii, kooperácii, ale tiež o zaujímavej myšlienke – leninovsť ako hybná sila technického pokroku.

O IGOROVI LACKOVI

Pochádzal z Partizánskeho. Po dvojročnom štúdiu na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave ho záujem o spievanie priviedol za člena Slovenského filharmonického zboru v Bratislave, kde pôsobil v rokoch 1982 − 1986. V rokoch 1986 − 1989 bol členom operného zboru Slovenského národného divadla v Bratislave a súčasne študoval spev na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Dva roky bol sólistom Komornej opery v Bratislave a od roku 1990 je sólistom Štátnej opery v Banskej Bystrici. Ako operný sólista a koncertný umelec sa predstavil doma i v zahraničí (Ukrajina, Bulharsko, Česko, Rakúsko, Cyprus, Švajčiarsko atď.). Zúčastňuje taktiež koncertných turné sólistov Štátnej opery v Japonsku.

V Štátnej opere Banská Bystrica stvárnil postavy ako Monterone (G. Verdi: Rigoletto), Zareckij (P. I. Čajkovskij: Eugen Onegin), barón (G. Verdi: La traviata) a mnohé ďalšie.

OSVETA

„Voľakedy museli mladí ľudia pracovať a čakať v poradovníku na pridelenie bytu niekoľko mesiacov až rokov. Dnes ak pracujú, môžu dostať hypotéku na byt už v priebehu niekoľkých hodín.“ – Igor Lacko

Igor Lacko však nebol iba spevák, ale pôsobil taktiež v rádiu Slobodný vysielač (venoval sa otázke bývania v relácii Bývam, bývaš, bývame a hosťoval tiež v relácii Vzdelávanie pre dospelých) a takmer od vzniku DAVu DVA patril k priaznivcom a spolupracovníkom. Zúčastnil sa tiež aktívne konferencie DAV DVA v Banskej Bystrici, kde publikum obohatil zaujímavými poznatkami a myšlienkami.


PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Spomienkové video na Igora Lacka, ktorý nás nedávno opustil (konferencia DAV DVA, Banská Bytrica)

  • 1. novembra 2020 at 10:54
    Permalink

    Zapálim sviečku a vypočujem si jeho reláciu Bývam, bývaš, bývame…

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom