Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Sociálne siete sa stali miestom najrôznejších ľudských prejavov emócií. V poslednom čase na nich pribúda obžaloba matiek, ktoré nesúhlasia s testovaním svojich detí ako podmienkou nástupu do školských lavíc. Internetom včera prebehla živá diskusia, keď štvorica premotivovaných mladých žien napísala na školskú tabuľu : Testíčky pre múdre detičky a znakov víťazstva sa nechala pózovať v plnej poľnej. Netreba sa rozpisovať o tom, aká bola touto selekciou, reakcia rozhorčených rodičov.

Jedna zo skupín, kde si matky zúfalo vymieňajú rady a dodávajú silu, je stránka Stop pokusom na našich deťoch. Informáciu o sebe podáva stručnou charakteristikou: Táto skupina má spájať rodičov, ktorí odmietajú testovanie detí na školách, rovnako ako nosenie rúšok, či respirátorov. Má spájať rodičov, ktorí sú odhodlaní bojovať za svoje deti a dodať im silu vytrvať vo svojom rozhodnutí. Oslovila som dve mamičky a dala im priestor povedať viac. Nech sa páči, tu sú ich odpovede:

(archív DK)

Ja sa už viac nedokážem nečinne prizerať na toto bezprávie.

,, Testíčky pre múdre detičky ?!
Áno, iba pre tie múdre! Tie hlúpe sedia doma už skoro rok a budú sedieť ďalej! Iba tie múdre detičky múdrych rodičov majú nárok na vzdelanie. Ich rodičia ich vezmú každý týždeň za rúčku, nasadia rúško a dajú ich pretestovať. A aj seba! Veď len oni sú tí zodpovední ktorým patrí svet!

Sarkazmus mi bol vždy blízky a pomáha mi aj teraz. Nezblázniť sa z toho tlaku! Z tlaku okolia, blízkych osôb, školskej inštitúcie, z odsudzovania a nepochopenia…a prečo to všetko? Len preto, že ja toto odmietam? Odmietam, aby moje dieťa mohlo navštevovať školu iba pod podmienkou, že bude pretestované a učiť sa bude celý deň bez prísunu kyslíka. Je to veľa čo žiadam? Záleží na tom iba mne? Mám pocit ,že áno. Že som jediná mama, ktorá chce, aby z môjho dieťaťa vyrástol slobodný jedinec, ktorý sa nebude báť prejaviť svoj názor, „ísť proti davu“, či bude môcť slobodne premýšľať. Ale viem, že je takých mám ako ja ešte dosť. Tam niekde, niekde určite musia byť. Len o sebe nevieme.

Siahli na naše deti už vtedy, keď v septembri mohli začať navštevovať školu iba pod podmienkou, že budú mať rúškami prekrytú tvár. Sedieť tak celý deň v školských laviciach, bez dostatočného prísunu kyslíka. Žiť s neviditeľným strachom z toho všetkého, čo sa dialo navôkol, ale strachom stále prítomným. A potom? Potom zostali doma uväznené skoro celý školský rok! Bez kamarátov, izolované vo svojich izbičkách, s tisícimi myšlienok, ktoré im blúdili hlavou a o ktorých mnohí rodičia dodnes ani len netušia.

Dnes už mnohí vieme, že všetko bolo inak, že nás podviedli, že existujú účinné lieky aj na túto chorobu, že sú lieky občanom úmyselne odopierané, že testovanie neslúžilo na nič iné iba na šírenie pandémie, že bez kyslíka bunky v tele pomaly umierajú, že naša vláda si z nás spravila rukojemníkov….a ONI znovu siahli na to najcennejšie, čo máme – na naše deti! A čo opäť robíme my ako rodičia?! NIČ!

Ja sa už viac nedokážem nečinne prizerať na toto bezprávie. Viem, že sama toho veľa nezmôžem a nemôžem bojovať ani za všetky deti tohto sveta. Ale za svoje budem! A apelujem aj na vás mamy, nedovoľte zničiť zdravie svojich detí. Nedovoľte ešte viac ublížiť tej nevinnej detskej duši. Nie, nie je to len testovanie a rúško! Odovzdávate tomuto chorému systému vlastné deti. Deti, ktoré sa vyvíjajú a formuje sa ich osobnosť. Viete si predstaviť že práve to Vaše dieťa bude možno falošne pozitívne, ako sa to stalo už mnohokrát? Že na neho budú vzhliadať oči celej triedy, celá škola ho označí za nakazené a vyčlení ho z kolektívu? Celá trieda vrátane detí a ich rodičov pôjde do karantény a vinu budete mať Vy! Vy a Vaše dieťa! Ponesie sa to s ním už stále, možno sa s tým vyrovná, a možno to zraní jeho dušu už
navždy. Vcíťte sa do toho.

Už dnes sú na školách vyvíjané obrovské tlaky na riaditeľov od pedagógov, ktorí sú zaočkovaní. Nechcú viac pracovať s kolegami, ktorí zaočkovaní nie sú, boja sa ich. Pravda je však taká, že oni sami sa stali najväčšími prenášačmi vírusu. Buď sa teda učitelia podvolia tlaku alebo sa vzdajú svojej práce. A potom sa začnú báť aj našich detí. Takže dostanete opäť na výber. 0čkovanie pre múdre detičky alebo zostane Vaše dieťa opäť bez nároku na vzdelanie? To nie je utópia, to je otázka krátkej budúcnosti. Vakcínami, ktoré však už dnes majú len zo zverejnených zdrojov stovky vedľajších účinkov, vrátane trvalého poškodenia zdravia či úmrtí.

Tak akú cestu si vyberiete Vy? Cestu apatie, či záchrany vlastných detí? Nezostáva nám už veľa času. Trvajme na tom, na čo majú naše deti právo. Bez akýchkoľvek ústupkov. Nekompromisne. Inak ich stratíme. (D.K.) „

(archív LK)

“ŽIJEME V ČASE, kedy sa KAŽDÝ SÁM SEBE MUSÍ STAŤ ZÁCHRANCOM.”

… povedal už Sokrates cca 300 pred Kristom
Dnes to hovorím ja. A nielen hovorím, ale aj robím.
Dnes zachraňujem svoje deti.
Tie, ktoré som 9 mesiacov nosila pod srdcom, porodila, zo všetkých chorôb vystrábila…
Tie, pri ktorých som noci prebdela, znižovala horúčky, tlmila bolesti, …
Vybavujú sa mi pred očami tie hodiny a hodiny, kedy som s Kikou inhalovala, aby sa pri laryngitickom záchvate nezadusila, bojovala s atopickým ekzémom, prečkávala jej 6hodinové operácie obličiek, tŕpla, či sa zobudí z narkózy… veľmi veľa toho v živote zmenila, len aby som jej pomohla a našla cestu k zdraviu
A dnes?
❓Dnes sa mám nečinne pozerať, ako moje ZDRAVÉ deti neustále stresujú pochybnými testami, na účinnosti a zmysluplnosti ktorých sa ani odborníci nezhodnú???
❓Mám sa nečinne pozerať, ako moje ZDRAVÉ deti sedia hodiny v škole a dusia sa v respirátoroch??? Ktoré mimochodom ani nie sú na tento účel určené???
❌Nemohla by som sa na seba pozrieť do zrkadla ❌Nemohla by som sa im pozrieť do očí ?
Do školy pôjdu – buď bez AKÝCHKOĽVEK nezmyselných podmienok alebo vôbec.
A čo vy, priateľky maminky? Ako to máte vy?
Som jediná “divná”??
ps: začalo to rúškami na 2 týždne… kde to skončí?
(Lenka Kubašková)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Testíčky pre múdre detičky!

  • 19. apríla 2021 at 8:04
    Permalink

    Budeme tym vasim pankchartom vyškrabovať raťafáky az do krvi kazdy tyzden a casom aj viac x do tyzdna, zvykajte si ha-ha-ha

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *