Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


? Milí priatelia, na úvod svojho prvého statusu v roku 2020 by som Vám chcel úprimne popriať najmä jednu vec, a tou je veľa zdravia. Bez zdravia je totiž všetko ostatné ničím.

ℹ️ Vo štvrtok ráno polícia zadržala bývalého generálneho prokurátora Trnku. Dôvodom bol obsah nahrávky, ktorá prednedávnom už tradične „unikla“ z vyšetrovacieho spisu liberálnym médiám, čím sa opäť zmaril celý proces vyšetrovania. Mnohé trestné kauzy z posledného obdobia vykazujú vysoký stupeň politizácie a prvky mediokracie v polícii a na prokuratúre. Výsledok preto nemohol byť iný, a po niekoľkých hodinách bol Trnka prepustený na slobodu a dokonca zbavený obvinenia. Tu je niekoľko paradoxov, ktoré nám táto kauza priniesla:

⏳ Nahrávky Trnku má polícia od jesene 2018, napriek tomu bolo takmer celý rok ticho. Pred voľbami sa zrazu verejnosti začala dávkovať celá kauza, zo spisu opäť uniklo video a spustil sa mediálny cirkus. Len pár dní pred voľbami polícia teatrálne zadržiava Trnku, ktorý mal „iba“ rok na to aby sa na ich návštevu pripravil, a o nejakom taktickom momente prekvapenia sa tu nedá ani len diskutovať. To, že išlo len o divadlo pre médiá, resp. o požiadavku niektorých politikov, ktorých tieto médiá chránia, je zrejmé už len z toho dôvodu, že druhý aktér nahrávky bývalý minister Počiatek bol štandardne a bez divadla predvolaný na výsluch niekoľko dní pred tým.

? O tom, že je dnes polícia vo vysokej miere nástrojom politického boja svedčí aj fakt, že k prípadu sa ihneď začali vyjadrovať ústavní činitelia, politici ale aj médiá. Predháňali sa kto a akým spôsobom okomentuje tento krok polície. Po prepustení Trnku ostali niektorí ako paralyzovaní. Bolo treba rýchlo niekoho označiť za zametača pod koberec.

?? Najväčším paradoxom tejto kauzy je konanie Čaputovej. Teatrálne predvolávanie si generálneho prokurátora a policajného prezidenta, aby jej vysvetľovali výsledky trestného konania je absolútne cez čiaru. Čaputová je osobou neoprávnenou, nato aby jej boli poskytované informácie o trestných konaniach. Myslím, že z jej strany ide len o vyvíjanie tlaku na orgány činné v trestnom konaní, aby konali na požiadavku politikov prípadne niektorých liberálnych médií. Opičí sa tak po Kiskovi, ktorý si ma ako prezident zavolal na koberček pre môj negatívny postoj k migrácii.

?‍♂️ O tom, že mnohí súčasní politici trpia schizofréniou svedčí aj ich boj o kreslo ministra vnútra po parlamentných voľbách. Je to úsmevné, najmä keď neustále kritizovali spôsob, akým bol ustanovovaný policajný prezident a mali veľa vyhlásení, ako treba políciu odpolitizovať. Taký Kiska nemá problém povedať, že keď bude po voľbách stále obvinený v jeho daňovej kauze, bude mať ešte väčší záujem získať ministerstvo vnútra.

? No a najväčší názorový chameleón Béla Bugár, sa už tak zamotal do vlastných klamstiev, že v snahe oddialiť jeho neodvratný politický koniec, povie každú hodinu k tejto kauze niečo úplne iné. Nebol by som prekvapený keby sa takou istou náhodou ako bol s Kočnerom na Maldivách, stal pre potreby udržania v parlamente uchádzačom o vstup do ĽSNS.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


15 thoughts on “Tibor Gašpar: PARADOXY KAUZY TRNKA

 • 20. januára 2020 at 17:02
  Permalink

  Takže takto to je, súdruhovia :

  Kočner sa Haščáka ďalej pýta, prečo kupoval médiá.
  Haščák odpovedá :
  Prvý bol podľa neho ekonomický.
  „Druhým dôvodom bolo, že sme sa cítili v určitom smere zodpovední za to prostredie na Slovensku, cítime sa so svojimi partnermi ako liberálni kapitalisti a toto sme komunikovali aj našim vydavateľom a v etickom kódexe.“

  „Žiaľ, aj médiá, ktoré máme my v portfóliu, skĺzavajú do veľmi tendenčného až klamlivého informovania. Toho dôkazom je aj to, že všetky médiá čelia žalobám. Týchto sporov len vo vzťahu k našim médiám je niekoľko desiatok.“ hovorí Haščák.

  Reply
 • 20. januára 2020 at 17:14
  Permalink

  Dobrý deň, je veľmi zaujímavé že vy p. Gašpar ste odišli od polície v máji 2018 ale aj napriek tomu viete že od jesene keď ste tam už neboli viete o tom že polícia disponuje s nahrávkou ??? a ak by to nebolo zverejnené tak to polícia zametie pod koberec nakoľko políciu riadi SMER, takže by to skončilo podľa vášho zdroja “ SKUTOK SA NESTAL“ Keby neboli takýto novinári ktorý sa neboja prehovoriť tak sa tu nič nestane Bašternak by si naďalej odpisoval neexistujúce DPH a rozdeľovať zisk s vašou smetankou zo SMERU a to isté by bolo aj s Kočnerom nehovoriac o ďalších zločincov na strane Smeru Troškova, Jankovska, maznáčik Glvač a jeden z najväčších zlodejov Kalinakom tyto ľudia je len časť a tým ste im krily chrbty aby neboli trestaný a policajtom ktorý náhodou na nich upozornili skončili u polície. Vašou zásluhou sa obohatila a aj obohacuje SBS BONUL a vy tu idete kritizovať že tu niekto marí vyšetrovanie ?????? Nebiť týchto ľudí tak sa o tom nikto nedozvie a všetci sú počestny občania.
  Hanbiťe sa p. Gašpar. Ale to vy určite neviete lebo neviete ani čo je to hanba a svedomie. ???

  Reply
  • 20. januára 2020 at 17:41
   Permalink

   Pán Tomáš, odkiaľ viete, že políciu riadi Smer a že sa veci zametú pod koberec, keby nebolo tých statočných novinárov? Iba z toho, čo o sebe píšu tí novinári?

   Inak všade na svete fungujú investigatívni žurnalisti tak, že pátrajú na vlastnú päsť a cez vlastné zdroje. V podstate polícii pomáhajú, lebo niekedy robia veci, ktoré si polícia nemôže dovoliť. To len na Slovensku „investigatívci“ vykrádajú políciu a ešte za to dostávajú takmer štátne vyznamenania.
   Myslite trochu so mnou. Tie informácie a nahrávky boli v spise, takže sa nimi už polícia zaoberala. Vedeli o nich aj prokurátori, sudcovia a právni zástupcovia poškodených. Keď sa to dozviete vy z novín, čo okrem frflania s tým môžete urobiť? S prepáčením, vôbec nič. Presne tak ako ďalšie milióny čitateľov. Načo nám tie informácie sú? Okrem primitívnej zábavy typu „čierna kronika“.
   Ale životne ich potrebujú spolupáchatelia, ktorí sú ešte polícii skrytí, a obvinení, ktorí sa nemajú ako dozvedieť, ako pokračuje vyšetrovanie. Dnes, keď je možné sledovať mobilnú a digitálnu komunikáciu, by sa rýchlo rozkryla celá sieť. A tak si zločinci našli tento kanál – komunikujú cez médiá a nikto im nič nemôže. Dokonca je okolo toho taká atmosféra, že verejnosť im pomáha unikať a hádže polícii polená pod nohy.

   Reply
   • 20. januára 2020 at 21:18
    Permalink

    Pán Marián je mi to úplne jasné že políciu neriadi skorumpovany SMER, však taký Kalinak, Počiatek, Gašpar a ostatní sú predsa len obeťov, úplne čistý a ešte aj ukrivdení. Mali by sa im postaviť busty na znak úcty.
    Prepáčte mi že som sa dotkol vašej Smerackej cti.

    Reply
    • 20. januára 2020 at 21:47
     Permalink

     Narážkou na moju „smerácku česť“ ste sa zhodili. So Smerom som nikdy nič nemal a vy teda zrejme zvyknete takto od boku strieľať zaručene správne súdy.
     Počúvajte, ak o práci polície niečo viete z vlastnej skúsenosti, tak to napíšte. Ale opakovať len to, čoho sú plné noviny a čo počujete od známych, to nemá vôbec žiadnu pridanú hodnotu.

     Reply
  • 20. januára 2020 at 19:50
   Permalink

   Pán Tomáš slovenčina a gramatika Vám robí „trošku“ problém. Možno ste už zabudli alebo práve vtedy, keď sa učili vybrané slová, prídavné mená i písanie interpunkčných znamienok, ste neboli v škole. Toto je realita. A aby ste boli v obraze. Tento systém, kapitalistický, slúži triede, ktorá nám tu teraz vládne. A tej sa nemôže ani vlások na hlave skriviť. Na nás obyčajných, nie Matovičovcov, si dovolia všetko a beztrestne. Samozrejme za tichého mlčania dobre zaplatených prestitútov.

   Reply
 • 20. januára 2020 at 21:12
  Permalink

  Pán Laco je jasné že gramatika není moja priorita ale zato mam oči a vidím že nikomu zo Smeru nevadí kapitalizmus keď majú čo kradnúť. No a asi vám to rozkradanie nevadí.

  Reply
 • 20. januára 2020 at 21:33
  Permalink

  No vidím, že ani čítanie s porozumením Vám nejde. Učiť sa, učiť sa, učiť sa hovoril „hlúpy“ Lenin. Teraz potrebujeme nemyslieť, nemyslieť, nemyslieť. Veď to bolí.

  Reply
  • 21. januára 2020 at 10:47
   Permalink

   Pan Laco, riešite gramatiku? Lebo pan Tomáš rieši nezmysly, ktorými Vás tu Tibor Gašpar kŕmi. Pokiaľ nemáte argumenty na kritiku Gašpar, pokiaľ Vam stačí spapať tie zvratky, čo Vám tu servíruje Gašpar, tak sa tu nestrapňujte kritizovanim gramatiky iných slušných diskutérov so zdravým názorom. Práci česť súdruh.

   Reply
   • 21. januára 2020 at 14:08
    Permalink

    Neviem kde a v čom som vo svojich vyjadreniach podporoval pána Gašpara i smer.Skôr ich kritizujem. Ale Vám sa kritika na pána Tomáša nepáči . Konkrétne jeho gramatika … Mám si vari myslieť, že tento kapitalizmus sa Vám páči ? Takže vy máte slušné diskutovanie a zdravý názor a tí ostatní, ktorí nemajú váš názor sú neslušní a ich názory sú choré. To tu už niekedy bolo. A naspäť nám to tu niekto zavádza. A do súdruhov nadávajte niekomu inému. Komunistom som nebol a nebudem písať, že na základe vašich názorov ste vy nimi boli.

    Reply
 • 21. januára 2020 at 10:59
  Permalink

  Podľa pána Gašpara mal byť štandardný postup predviesť pána Trnku bez divadla. Neviem, riešime tu spôsob prevedenia, alebo vážne podozrenia z korupcie a iných trestných činov, ktorých sa mohol dopustiť pan Trnka? Ide nám o riadne vyšetrenie každého, kto je políciou podozrievany z trestného činu, alebo o kritizované médií, že si dovolia o tých obro skych kauzách písať? Nestačila Vám ešte smrť novinára, aby ste pochopili, že nie média sú na zlej strane, ale tí, ktorí kryjú kauzy, za ktoré by v každom slušnom štáte politici a zodpovední už dávno odstúpili, príp.boli súdení?

  Reply
 • 21. januára 2020 at 12:28
  Permalink

  Pan Martin.. Ďakujem za Vaše upozornenie. Precital som si článok, na ktory ste tu dali link. Ako zdroj informácií autor tohoto článku použil médium Faktyaodkazy. Keď som si vyhľadal článok v tomto médiu, zistil som, že pod ním není podpísaný konkrétny autor a už vôbec neudáva zdroj, odkiaľ získal „uniknutu komunikáciu“. Web Faktyaodkazy bol založený niekedy v r.2019. Každé seriózne médium udáva ku všetkým článkom svoje zdroje, aby sme sa mohli dohladať, či je informácia relevantná. V tomto prípade nieje zdroj ani autor článku známy. Prepáčte, pre mňa to nieje dôveryhodný článok. Skôr je to ukážkový príklad toho,ako sa ovplyvňuje verejná mienka na základe neoverenych (a teda potenciálne lživych) informácií. Pekný deň.

  Reply
 • 21. januára 2020 at 13:03
  Permalink

  Andrej: „Ide nám o riadne vyšetrenie každého, kto je políciou podozrievany z trestného činu, alebo o kritizované médií, že si dovolia o tých obrovskych kauzách písať?“ – Viete, že platí oboje súčasne?
  Tie články z médií – väčšina ľudí vecne správne nechápe, o čo ide. Stačí im počuť slovná kombinácia meno-peniaze-kauza a robia krik ako malé deti.
  Absolútne nechápu, o čo ide.
  Pohoršujú sa nad tým, že Trnka s Kočnerom riešili nejaké čierne peniaze a nikomu nedocvakne, že na tej zverejnenej nahrávke sa hovorí, že ak si Generálny prokurátor dovolí vytiahnuť nahrávku Gorila z trezoru a niečo s ňou urobiť, dostane od niekoho nemenovaného guľku.
  Problém je to, čo médiá nenapíšu ani za svet, a že nás namiesto toho kŕmia balastom.

  Späť ku Gašparovi. Polícia a justícia musia byť nezávislé od politiky. Generálny prokurátor, šéf polície a predseda najvyššieho súdu nemôžu skladať účty nejakým straníckym predsedom. Viem si predstaviť, že by sa zodpovedali priamo volenému prezidentovi. No to by sme museli namiesto podpory mediálnych lynčov zmeniť politický systém.

  Reply
 • 22. januára 2020 at 7:17
  Permalink

  SÚHLASÍM s pánom Gašparom, dobodky!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *