TICHÁ CENZÚRA NEPOHODLNÝCH KNÍH! Ľuboš Blaha o praktikách liberálneho fašizmu a politicky angažovanom majiteľovi Martinusu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dnes sa do mňa v liberálnych médiách pustili na všetkých frontoch. To je také milé. Ďakujem slniečkam za toľkú pozornosť, škoda len, že sú také hlúpučké. Vysvetlím postupne.

HITLER KNIHY ROVNO PÁLIL, MEŠKO ICH IBA OZNAČUJE ŽLTOU HVIEZ…, PARDON, CEDUĽKOU

Najskôr k rozhovoru bakalárky Hanzelovej s majiteľom kníhkupectva Martinus Michalom Meškom.

Meško sa v rozhovore s Hanzelovou pýši, že na Blahovu knihu statusov nalepili ceduľku s oznamom, že knihu je kontroverzná, zlá, bakaná, fuj-fuj a tak.

Ide o učebnicový príklad mäkkej cenzúry. Jasné, Hitler by knihu rovno spálil, Meško ju iba označí ako „nebezpečnú“ – waw, aký pokrok.

SPONZOR PROGRESÍVNEHO SLOVENSKA ZNEUŽÍVA SVOJE KNÍHKUPECTVO NA LIBERÁLNU POLITIKU

Pán Meško, mimochodom, financuje Progresívne Slovensko a sedí v redakčnej rade Denníka N. Aká náhodička. On tvrdí, že jeho politické aktivity sú jeho osobné a nesúvisia s jeho kníhkupectvom – nuž ale nie sú.

Na svoju politiku zjavne využíva aj svoje kníhkupectvo, keďže označuje knihy svojich politických oponentov za škodlivé.

A teda platí, že Martinus nie je komerčné a nezávislé, ale hrubo politické kníhkupectvo. Je to vlastne predajňa Progresívneho Slovenska. Mohli by sa premenovať na Liberálna kniha. Alebo Dom Slniečok.

TAK AKO BOJKOTUJEM TV JOJ, BUDEM BOJKOTOVAŤ AJ MARTINUS – A ČO VY?

Mrzí ma to, ale ja už po tom, čo zo seba vyprodukoval majiteľ Martinusu, nikdy do toho kníhkupectva nevstúpim a nikdy si od nich nič viac nekúpim. Jednoducho, stačilo.

Ak chcete, nasledujte ma. Inú šancu ako zákazníci nemáme – iba bojkot.

Platí to všeobecne. Odkedy TV JOJ začala vysielať Za sklom, v ktorom šíri konšpirácie proti Smeru, jednoducho ju nesledujem. Bojkot. Sú to liberálne vši. Nebudem ich podporovať. Ak chcete, nasledujte ma.

To isté Martinus. Ak si tam kúpim knihu, vlastne podporujem Progresívne slovensko a liberálny fašizmus – chcem to robiť? Nie. A preto bojkot.

KNÍHKUPECTVÁ SA NEMAJÚ ČO PCHAŤ DO POLTIKY

Kníhkupectvá sa nemajú čo starať do vkusu čitateľa. Nemajú cenzurovať. Nemajú manipulovať. A už vôbec sa nemajú čo pchať do politiky. Ak chcete podporovať liberálnych fašistov, nech sa páči. Ja nie.

Meško v rozhovore Hanzelovej vysvetľuje, že on má na svoje politické postoje ako majiteľ kníhkupectva právo a ešte aj priznáva, že moju knihu schválne nepropagujú a aj keby trhala rebríčky predaja, neuvedú ju medzi bestsellermi, nedajú ju do ponuky a iba vtedy, ak si ju človek vyslovene vydoluje cez hľadáčik, iba vtedy sa k nej horko-ťažko dostane. Opakujem – mäkká cenzúra ako delo.

Mimochodom, mám informácie z predajní od nahnevaných predavačov, že presne toto robia aj v iných sietiach kníhkupectiev, nielen v Martinuse – čisté liberálne šialenstvo.

ZA TOTO SME ŠTRNGALI? ZA VLÁDU MILIONÁROV?

A Meško s nevinným úsmevom tvrdí, že za to sme predsa štrngali v 1989. Aby bohatí ľudia, čo vlastnia médiá či kníhkupectvá, mohli oblbovať ľudí a cenzurovať nepohodlné názory. To je vlastne demokracia, to je liberalizmus. Že ak máš prachy, môžeš si robiť, čo chceš.

Podľa tejto logiky vlastne platí, že ak si rasista a vlastníš krčmu, tak tam jednoducho nepustíš Černochov či Židov? Je to tak, pán Meško? Lebo toto vyplýva z toho, čo tvrdíte.

A AK NEJAKÝ RASISTA ZAKÁŽE VSTUP DO SVOJHO OBCHODU ČERNOCHOM, TIEŽ JE TO JEHO PRÁVO, MOJKO?

Ak vy môžete vo svojom kníhkupectve cenzurovať a vnucovať čitateľom svoje postoje, prečo by nemohol majiteľ krčmy obmedzovať svojich zákazníkov podľa vlastných politických postojov a povoliť vstup iba svojej „rase“.

Ja vám prečo – pretože to je fašizmus. To, čo robíte vy, je rovnaký fašizmus, ako keby to robil nejaký majiteľ krčmy. Ste rovnakí. Navlas rovnakí.

MEŠKO S ESETOM A TRUBANOM MAJÚ LEN PRÁVA A MY MÁME LEN POVINNOSTI

Vy nemáte právo robiť cenzúru. Nemáte právo zneužívať svoje prachy a svoje vlastníctvo. To nie je demokracia. To je oligarchia.

Tvárite sa ako svätý za dedinou, že haha-hihi, čo koho po tom, že financujem Progresívcov. Veď sme sa tak spolu s inými milionármi ako je Zajac z Esetu a Truban z Websupoortu dohodli, tak aký problém.

Problém je ten, milý prachatý pánko, že keď sa takto isto rozhodne Jano z továrne v Podbrezovej s kamošom z roboty Ferom, tak dokážu odfinancovať maximálne jedno pivo navyše a nie politickú stranu či Denník N.

V TEJ VAŠEJ DEMOKRACII MAJÚ SLOBODU LEN MILIONÁRI, ŽE?

Bežní ľudia nemajú prachy na to, aby si kupovali médiá, ktoré budú manipulovať ľudí v prospech svojich politických postojov. Ani na to, aby si kupovali kníhkupectvá a potom tam cenzurovali knihy, ktoré sa im nepáčia.

Toto „právo“ máte zjavne len vy – lebo máte prachov, že sa v nich topíte.

TOTO NIE JE DEMOKRACIA, ALE LIBERÁLNY FAŠIZMUS

Máte pocit, že toto je tá sloboda? Že pracháči si môžu robiť, čo chcú a chudobní ľudia nezmôžu nič? Tomuto hovoríte demokracia? Za toto sa štrngalo? Za vládu milionárov? Liberálnych zbohatlíkov? Oligarchov?

Milý pán Meško. V odbornej literatúre sa tomuto hovorí oligarchia. V ľavicovej literatúre sa tomu hovorí aj korporátny kapitalizmus. Alebo liberálny fašizmus.

Toto nie je demokracia. Vy nemáte s demokraciou nič spoločné. Vy ste monštrum, čo demokraciu svojou politikou likviduje.

UŽ SI VIAC V MARTINUSE NEKÚPIM ANI POHĽADNICU

Zneužívate na svoje sektárske postoje kníhkupectvo. A ja tak isto, ako nevleziem do shopu náckov, v ktorých predávajú tričká s dvoma osmičkmi, nevleziem ani do Martinusu.

Ľudia, začnime používať bojkot. Veľa hovoríme o Martinuse, Esete, TV Joj a podobne, ale ďalej im nechávame zarábať. Máme predsa na výber. Je to naše právo.

Ja idem do toho. Stačilo, pán Meško. Ja fašistov nepodporujem.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


11 thoughts on “TICHÁ CENZÚRA NEPOHODLNÝCH KNÍH! Ľuboš Blaha o praktikách liberálneho fašizmu a politicky angažovanom majiteľovi Martinusu

 • 12. novembra 2019 at 10:58
  Permalink

  Co cakat od BIZNISU, kde robia z knih dekoracie – „lustre“ – kaviaren martinusu na obchodnej … cervena ziarovka mi blika us davno, co sa ich tyka.

  Reply
 • 12. novembra 2019 at 12:34
  Permalink

  Pripájam sa! Začínam BOJkotovať! Nehorázne!
  A čo tak na kníhkupectvo nalepiť ceduľku s oznamom, že kníhkupectvo je kontroverzné?
  Opýtajte sa Čaputovej, či to sú tie „múry v nás, ktoré treba búrať“? Tak nejako totiž vzdychala pri oslavách výročia pádu Berlínskeho múru.
  Nevoľte Progresívcov, nie je to progres, je to regres /úpadok, cesta späť/!!!
  Boháči si myslia, že si môžu kúpiť všetko. Môžu si kúpiť všeličo, ale úctu, tú si nekúpia.
  Aj tak skončia ako ostatní:

  NÁHROBNÝ KAMEŇ ŽOBRÁKOVI A BOHÁČOVI
  Jozef ignác Bajza

  Žobrák a boháč.
  Rozdielu niet.
  Hľa ležia tuto
  Ibaže boháča
  hlcú červy s väčšou chuťou.

  Reply
  • 12. novembra 2019 at 23:01
   Permalink

   Bingo. Boháč zdochol na obezitu.

   Reply
 • 12. novembra 2019 at 16:40
  Permalink

  ehm postreh – ja martinus a pantu rhej ignorujem min 3 roky – a že tých knižiek mi pribúda aj tak – nestíham čítať :). Taktiež TESCO A KAUFLAND hih jj. A že mi vôbec ale vôbec nechýbajú jj skôr naopak :) … P. Blaha momentálne ste pochopil že čo sa tu deje … wow gratulácia – čitatelia ZEM@VEK resp. prívrženci úp. Rostasa to už vedia dááávno na vlastnej koži a aj sme na to upozornovali jj – ehm … … …

  Reply
 • 12. novembra 2019 at 21:27
  Permalink

  U Martinusu nenakupujem už 5 rokov a vlani som skončila aj s Panta Rhei. Presne kvôli cenzúre. Keď ma po čase oslovili, zdvorilo som im odpísala, že porušujú slobodu slova v mojej domovine a tak ich nemôžem podporovať.

  Reply
 • 13. novembra 2019 at 14:45
  Permalink

  Ty brďo, že tričká z dvomi osmičkami v shope náckov. A čo tento vynikajúci český hokejista?

  https://sport.aktuality.sk/c/419625/jaromir-jagr-david-pastrnak-nhl-boston-bruins-ja-a-novy-jagr-tak-to-vobec-nie-vravi-pastrnak-ktoreho-v-cesku-prirovnavaju-k-hrajucej-legende/

  Kde to bostonsý klub kúpil? Môže prísť Pastrňák bez obáv na Slovensko? Inak, v NHL z 32 klubov len jeden vyradil dres s číslom 88. Toľko náckov v jednej lige? :-)

  Reply
 • 14. novembra 2019 at 7:06
  Permalink

  ideológ a kecal blaha by si mal založiť vlastné kníhkupectvo
  a ukázať ako sa to má

  Reply
 • 16. novembra 2019 at 14:35
  Permalink

  Pantáru už dávno obchádzam, toto o Martinusovi som nevedel.
  Podobne obchádzam aj niektoré stránky a niektorým úmyselne zvyšujem čitateľnosť.

  Nerád, ale musím dať Zvolenskému za pravdu: ak sa ti nepáči, urob lepšie.

  Reply
 • 10. januára 2020 at 23:43
  Permalink

  nj chcel by som vidiet sudruha blahu pri lopate alebo v uranovej bani… ano ono sa to ospevuje komunizmus ked ste komunista a to ostatne z kapitalizmu si radi prisvojime … ze p. Blaha…

  Reply
  • 11. januára 2020 at 6:54
   Permalink

   Chcela by som vidieť orieszkovicza pod mostom alebo nezamestnaného, alebo v pásme chudoby/mimochodom také slovo sme za komunizmu nepoznali/, alebo vo vojnou zmietanej Sýrii…
   Ono sa to ospevuje kapitalizmus, keď ste kapitalista, že pán orieszkovicz…

   Reply
 • 11. januára 2020 at 12:10
  Permalink

  Re :Ján Zvolen
  Tento môj príspevok považujte prosím za reakciu na váš príspevok,z ktorého priam odkvapáva žlčovitá nenávisť ani nie tak ku celej strane SMER-SD,ako ku jej predsedovi R.Ficovi a poslancovi Blahovi. Pritom vaša argumentácia stojí len na konštatovaniach typu „vládli 12 rokov a neurobili nič“,alebo „hlasovali za ten alebo onen zlý zákon“.O vládnutí HZDS alebo SDKÚ sa nezmieňujete vôbec.
  p.Zvolen !Skúsme sa dohodnúť na tom,že výrok „Politika je umenie možného“ je pravdivý a vychádzajme z neho aj v diskusii.
  Ja by som bol veľmi rád,keby ste napísali niečo o tom,v čom vás politika strany SMER-SD tak strašne sklamala,že nedokážete pre ňu nájsť jediné dobré slovo.A veľmi vás prosím,nepíšte čo Fico a Blaha urobili zle.Skúste napísať,čo mali a mohli urobiť a neurobili a skúste byť konkrétny prosím!Aké konanie z ich strany by uspokojilo vaše očakávania a naplnilo vašej predstavy o vláde ľavicovej strany v postsocialistických podmienkach ?!Viete p. Zvolen,na čistej bielej plachte vidno každú špinku a možno na ňu ukázať prstom.Na špinavej handre je to nemožné!Ja som v r.1989 už vychovával troch synov, žil som v predchádzajúcom aj poprevratovom režime a preto si myslím,že mám väčšie právo porovnávať život pred a po tej tzv.revolúcii ako niekto,kto má dnes menej ako 50 rokov.A ja hodnotím ten predchádzajúci režim ako omnoho sociálne spravodlivejší ako ten dnešný.A prosím ! Nepripisujte to nejakej dôchodcovskej nostalgii!Takže….kto,keď nie Blaha a Fico? A počítate vôbec vo svojich predstavách s existenciou Slovenska? Keď áno,akú vládu by malo mať? Čo musí nová vláda urobiť,aby ste vy osobne boli s jej činnosťou spokojný?Ja p.Zvolen vám z celého srdca doprajem presne tú vládu ktorá vzíde z februárových volieb!Lebo každý národ si zaslúži takú vládu akú si zvolí!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *