Trenčianske múzeum vydalo nový zborník

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V roku 2018 uzrel svetlo sveta prvý zborník Trenčianskeho múzea z novej edície, čím bola prelomená dlhá publikačná prestávka. Nasledujúci zborník múzeum slávnostne prezentovalo v septembri 2019.

Autormi príspevkov v publikácii sú prevažne odborní zamestnanci Trenčianskeho múzea (Libor Bernát, Alica Krištofová, Andrea Lazarčíková, Martin Malo, Tomáš Michalík, Jaroslav Michálik, Vladimír Pinďák, Martin Pražienka a Peter Schreiber). Určitý priestor dostali externí prispievatelia, medzi ktorými možno nájsť ako dlhoročne pôsobiacich tak i mladých začínajúcich výskumných a pedagogických pracovníkov. Témy štúdií, kratších statí a článkov sa týkajú stredného Považia. Publikácia je venovaná historikovi Milanovi Šišmišovi st. pri príležitosti jeho životného jubilea.
Milan Šišmiš pracoval v Trenčianskom múzeu 32 rokov – na pozíciách historik, vedúci oddelenia histórie, zástupca riaditeľa a riaditeľ.
Zborník Trenčianskeho múzea v Trenčíne 2018 je pre záujemcov dostupný na predaj v sídle múzea (budova tzv. Župný dom) na Mierovom námestí v Trenčíne, na Trenčianskom hrade v objekte Kasáreň a v Kultúrno-informačnom centre Trenčín.

Martin Malo
Trenčianske múzeum v Trenčíne

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *