Trenčianske múzeum vydalo nový zborník

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

V roku 2018 uzrel svetlo sveta prvý zborník Trenčianskeho múzea z novej edície, čím bola prelomená dlhá publikačná prestávka. Nasledujúci zborník múzeum slávnostne prezentovalo v septembri 2019.

Autormi príspevkov v publikácii sú prevažne odborní zamestnanci Trenčianskeho múzea (Libor Bernát, Alica Krištofová, Andrea Lazarčíková, Martin Malo, Tomáš Michalík, Jaroslav Michálik, Vladimír Pinďák, Martin Pražienka a Peter Schreiber). Určitý priestor dostali externí prispievatelia, medzi ktorými možno nájsť ako dlhoročne pôsobiacich tak i mladých začínajúcich výskumných a pedagogických pracovníkov. Témy štúdií, kratších statí a článkov sa týkajú stredného Považia. Publikácia je venovaná historikovi Milanovi Šišmišovi st. pri príležitosti jeho životného jubilea.
Milan Šišmiš pracoval v Trenčianskom múzeu 32 rokov – na pozíciách historik, vedúci oddelenia histórie, zástupca riaditeľa a riaditeľ.
Zborník Trenčianskeho múzea v Trenčíne 2018 je pre záujemcov dostupný na predaj v sídle múzea (budova tzv. Župný dom) na Mierovom námestí v Trenčíne, na Trenčianskom hrade v objekte Kasáreň a v Kultúrno-informačnom centre Trenčín.

Martin Malo
Trenčianske múzeum v Trenčíne

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *