Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Člen KSS a DAV DVA, vedec Karol Ondiáš poskytol videá z bratislavského podujatia My sme tu doma, ktoré sa konalo 13. apríla 2018 na Hviedzoslavovom námestí. Na námestí vystúpili socialistickí, národní, kresťanskí a priamo-demokratickí aktivisti.

Členovia redakcie DAV DVA sa nemusia stotožňovať s obsahom prehlásení všetkých uvedených rečníkov.

 

Video: 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma.
Bratislava, 13.04.2018, Peter Barček, poslanec NR SR, Demonštrácia za pravdu 1/10
https://youtu.be/Xng85ZEKbmY

Video: Ján Čarnogurský, 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. 2/10
https://youtu.be/bWViEOg5IlU

Video: Dáša Tonková, 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. 3/10
https://youtu.be/alwgnJDe5cg

Video: Jozef Hrdlička, KSS, 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. 4/10
https://youtu.be/egFV3iGVUYo

Video: Iveta Michalíková, 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. 5/10
https://youtu.be/EweLWeWAcpQ

Video: 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. Rastislav Blaško, 6/10
https://youtu.be/wwE2VjD-CGA

Video: 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. Rafael Rafaj, 7/10
https://youtu.be/q7KB_ru1zeo

Video: 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. Dr. Peter Lipták, 8/10
https://youtu.be/AZqGsVElBsc

Video: 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. Roman Ruhig. 9/10
https://youtu.be/VbXgzO0rgMI

Video: 13.04.2018, Bratislava, Hviezdoslavovo námestie, Demonštrácia za pravdu: My sme tu doma. Nakoniec spievaná hymna SR 10/10
https://youtu.be/LbLEFXNJRWQ


Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov vopred upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia Iniciatívy DAV DVA, redakčného kolektívu či neformálneho okruhu našich externých spolupracovníkov vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


13 thoughts on “TV DAV: My sme tu doma!

 • 15. apríla 2018 at 20:14
  Permalink

  Krásna iniciatíva ! MIER ľuďom všetkých krajín !

  Reply
 • 15. apríla 2018 at 21:12
  Permalink

  Tak ako pre pár rokmi, v mesačníku ExtraPlus, tak aj v tomto prípade, pokladám za dosť „problematické“ aby komunisti vystupovali na jednom podujatí s ľudákmi a ultrakatolíkmi.

  Napríklad, na rozdiel od občana Ruhiga, si myslím, že pozadie sviečkového zhromaždenia v 1988 bolo rovnako ako pri dnešnom pokuse o pravicový prevrat, až za našimi hranicami, a poslúžilo diverznej koalícii kapitalizmu s katolicizmom k rozvracaniu a napokon aj k rozvráteniu socializmu u nás, a k znovuzískaniu svetskej moci a majetku pre katolícku cirkev.
  Občan Ruhig, za socializmu ste sa mohol modliť – a aj s rodinou – koľko ste len chcel, preto nechápem, načo ste na to potreboval aj SVETSKY MOCNÚ cirkev.

  Dúfam že podobný názor majú aj komunisti, preto to vyzerá veľmi nedôveryhodne, ak vystupujú spoločne s takýmito ľuďmi.

  Bolo by dobré, keby sa zakúpila vlastná stranícka zvuková aparatúra ( pódium sa dá požičať, ale zatiaľ netreba ) a takéto zhromaždenie organizovali spoločne komunisti a socialisti osve, nie v spolupráci s takouto divnou pravicou či „nepolitickými“ politikmi. Inak k obsahu a forme Hrdličkovho prejavu nemám väčšie výhrady. Musím uznať, že Hrdlička je vskutku dobrý rečník – taký námesťový typ.

  Tá aparatúra sa zíde, pretože komunisti, keďže sú z tlače diskvalifikovaní, potrebujú chodiť po krajoch, robiť takéto vystúpenia aj v mestách a obciach pravidelne, aby sa ľuďom znovu dostali na oči.

  Skutočne by mali zvážiť, či nebudú mať jedného plateného člena strany ( napr. predsedu, ale nie nutne ). Na jeho plat by sa každomesačne skladali členovia strany, a voliči.
  Jeho hlavnou náplňou ( 4/5 ) by bolo v spolupráci s jednotlivými okresnými organizáciami chodiť po krajoch, mestách a obciach a takto na námestiach sa prihovárať a zhovárať sa s ľuďmi o programe strany a o aktuálnych spoločenských otázkach.

  „Výborným“ príkladom zanedbanej agitky komunistov, je biedny banskobystrický VÚC , kde mali ponúkať typickú ľavicovú agendu. Nerobili nič, a tak im ľudí „ukradli“ ľudáci so svojim programom „o parazitoch“. Strašná strata.
  Mám obavu, že tá debilná fašistická ideológia o parazitoch, sa len tak ľahko z hláv takto získaných voličov ľudákov neodstráni.

  Reply
  • 16. apríla 2018 at 18:02
   Permalink

   I mne sa Hrdličkov prejav páčil.

   Reply
 • 16. apríla 2018 at 3:15
  Permalink

  škoda že pán čarnogurský nepokračoval
  na Slovensku má volebné právo
  4 000 000 občanov
  na protesty Za slušné Slovensko prišlo cca 80 000
  a na ten o ktorom je tento článok 100 !!!
  80 000 je nič a 100 je sila ????
  Dobré ráno

  Reply
  • 16. apríla 2018 at 7:39
   Permalink

   Šúrovcov bolo 13 ! Zaujímavé, že si Slovensko pamätá práve ich a tie ostatné milióny odišli do zabudnutia! Kvalita, nie kvantita!!!

   Reply
 • 16. apríla 2018 at 7:42
  Permalink

  Štúrovcov bolo 13 ! Zaujímavé je, že si Slovensko pamätá práve ich a tie desaťtisíce odišli do zabudnutia !
  Kvalita, nie kvantita!!!

  Reply
  • 16. apríla 2018 at 10:19
   Permalink

   Štúrovcov hnala dopredu SNAHA bojovať za Slovenskú reč, za Národ Slovenský, za jeho pozdvihnutie, vzdelávanie a záchranu !!!
   Demonštrácia 100 ľudí My sme tu doma – bola o zatváraní si očí PRED pravdou o dobe v akej žijeme. Bola obhajobou neobhájiteľného. Bola postavením sa za stranu a vládu !!!
   Nevidieť rozkrádanie v každej sfére nášho štátu, zatvárať si oči pred korupciou, rodinkárstvom, zadlžovaním, chudobou a oligarchizáciou Slovenska je to čo bolo výsledkom My sme tu doma !!!

   Reply
 • 16. apríla 2018 at 11:03
  Permalink

  Ako viete, že tú pravdu vidíte práve Vy ? Korupcia, rodinkárstvo ? To funguje aj dolu, na tých najnižších úrovniach, skúste sa pozrieť okolo seba. Zadlžovanie, chudoba, oligarchizácia ? To začalo hádam skôr, pred vládnutím Smeru, v roku 1989 nastolením kapitalizmu. Pamätám si tu rozkradačku ! Hovorí Vám niečo meno Dzurinda, Mikloš…? Ja vidím oligarchov aj mimo Smeru a je ich požehnane !

  Reply
  • 17. apríla 2018 at 6:41
   Permalink

   Každý vidí svoju PRAVDU. Smer vládne od roku 2006. Mnoho členov pôsobilo v SDĽ, HZDS, alebo Komunistickej strane! Nečítal som na DAV, nepočul na „My sme tu doma“ kritiku na vládnutie smeru !
   Najviac boháčov, milionárov a kšeftárov je v strane smer.
   Sú to tí čo zvýšili dlh Slovenska, čo aj nebankovkami prispeli k chudobe a vyše 3 000 000 exekúcií, čo spôsobujú najväčší nárast zadlžovania domácností, zvyšovanie regionálnych rozdielov, bohatí smeráci a ich oligarchovia bohatnú….
   Prečo sa nevyšetrila Gorila?
   Prečo sa nič nevyšetrilo?
   Ktorí oligarchovia sú DNES mimo smeru? Mimo vládnej koalície?
   Ale na „My sme tu doma“ ani najmenšia kritika vládnutia ! Veriť že zodpovednosť majú ufóni a nie vláda je reálny obraz prečo tam bolo až 100 PROTESTUJÚCICH !

   Reply
   • 17. apríla 2018 at 8:00
    Permalink

    Je to smutné, ale musím súhlasiť skoro so všetkým, čo píšete.

    Ale ! Pýtate sa :“Ktorí oligarchovia sú DNES mimo smeru? Mimo vládnej koalície?“

    To si robíte z nás srandu ?! Vy ste nepočuli, kto stojí za tlačou, vehementne podporujúcou pravicové protesty ? A za spriaznenými pravicovými stranami ?

    Nevšimli ste si, že buržoázna politika, je bojom veľko kapitálových skupín o prístup k štátnym zdrojom a o k nim naklonený „charakter“ štátu. Na to im poslúžia tí buržoázny politický šaškovia, ktorí tu vytvárajú hru na demokraciu. V rade a v tlači sa idú roztrhať, v súkromí si tykajú…
    Za každou buržoáznom stranou stojí nejaká veľkokapitálová skupina a potom aj menší miestni kapitalisti. Nepamätáte si na „rezký“ štart Smeru-Tretej cesty v 1999 – bolo zjavné že za tým sú „nejaké peňáze“.

    Je chybou komunistov, že toto nepredkladajú verejnosti ( hlavne tej jednoduchšej ). A keďže v tlači majú stop, ostávajú im len tie námestia, kam ich posielam – no nerobia ani to … banskobystrický VúC…

    Reply
    • 17. apríla 2018 at 11:01
     Permalink

     Martin ktorí oligarchovia mimo tých napojených na vládnu koalíciu dnes získavajú veľké štátne zákazky? Pravicové PROTESTY? ????????????
     Zavraždili novinára čo písal o kšeftoch a rozkrádaní SMERU ! Jeho vražda NIKDY nebude objasnená. Nikdy sa nedozvieme prečo ho dali zavraždiť a aj jeho priateľku !
     Chcete tvrdiť že SMER je ľavica???
     Prečo potom vystupuje ako najväčší ľavičiar vo Vašom periodiku Blaha?
     Pozrite si ako hlasoval za zákony pre oligarchov a najbohatších v parlamente !
     PS: Môj veľmi dobrý známy BOL komunista a druhý najvyšší funkcionár na okrese za socializmu.
     V roku 1992 mi smutne povedal: Až po páde režimu som zistil koľko nás bolo v strane málo ozajstných presvedčených komunistov ktorí nehľadali žiadne výhody !!!

     Reply
     • 17. apríla 2018 at 13:55
      Permalink

      Pýtate sa : „ktorí oligarchovia mimo tých napojených na vládnu koalíciu dnes získavajú veľké štátne zákazky?“

      Prečo sa pýtate ? Ak pravicu podporujúci veľkokapitalisti nedostávajú štátne zákazky ( a o tom by sme mohli pochybovať – ako viete, že nie ? ), tak sú lepší ako veľkokapitalisti za SD, SNS či Hídom ? Už len štátna finančná podpora „opozičných“ neziskových organizácií, mi dvíha tlak. A nejde vždy len o zákazky, ale aj zákonnosť a charakter štátu, o ktoré má (veľko)kapitál tiež svoje….“predstavy“…

      Keď bude vládnuť pravica, tak „pravicoví“ veľkokapitalisti budú cudzopasiť na štáte presne tak ako tí „ľavicoví“ a ešte im pravica pôjde „po ruke“ aj v pracovnom práve ( vzťah kapitalista-zamestnanec ) a iných protiľudových krokoch, o totálne do súkromných rúk rozflákanom Zajacovom zdravotníctve ani nehovoriac.
      Veď aj Sičák-Beblavého „Spolu“ v určitých momentoch vyzerá ľavicovo a že by za nimi „Nikto“ nestál ? Možno kapitalisti pochopili, že na biednom Slovensku je istejšie tváriť sa ľavicovo. Na jednej strane je tu útok pravice na SD a jej ničenie, na druhej strane je odchyt sklamaných voličov SD pochybnými projektami s ešte pochybnejším pozadím, ako Spolu a Progresívne Slovensko. Tie sa tvária opozične voči SD, ale ako viete, že za nimi nie je ten istý veľkokapitál, čo opustil potápajúcu sa SD ?

      Chcete tvrdiť že SMER je ľavica???
      Jáá ? Nikdy som také niečo nepovedal. Ale – skúsime relativizovať ?
      V porovnaní s komunistami ? Nie !
      V porovnaní so SaS ? No kurva !
      Už od 0. rokov hovorím, že komunisti majú na smer útočiť zľava, a tak získavať ľavicových voličov, alebo aspoň SD tým tlačiť doľava. A to aj poukazovaním na veľkokapitálové pozadie, bohatých ľudí v jeho radách, vrátane samotného ľavicovo-rétoricky veľmi schopného Fica.

      Zavraždili novinára čo písal o kšeftoch a rozkrádaní SMERU !
      Áno, a bol jediný ? Pokiaľ som si dobre všimol, tlač u nás je skrz naskrz opozičná, a to vrátane RTVS !! ( áno, áno, vďaka SD… )
      Aké novinárske kladivo to muselo byť, rok-dva po skončení školy ? A že si vybrali práve jeho – jediného …( keď nebol jediný ).

      “ Jeho vražda NIKDY nebude objasnená. Nikdy sa nedozvieme prečo ho dali zavraždiť a aj jeho priateľku !“
      Ako to viete ? Vyzeralo to tak aj s Valkovou vraždou. A tých sprisahaneckých konštrukcií, čo sa vykúzlilo okolo. Nakoniec išlo o lúpežné prepadnutie. Alebo nie ?

      Viete, volám to Remiášovej komplex. Remiášová a pravica je tak presvedčená o tom, že Mečiar dal zavraždiť jej syna, že aj keby sa vypátralo, že nie, tak by tomu neverila dovtedy, kým by sa nepotvrdilo, že to bol Mečiar. A ak nie, tak by to bol aj tak Mečiar… á Mečiar !

      Týmto komplexom zjavne trpí aj Kušnírovej mama – a čudujme sa – aj slovenská pravica. Sú presvedčení, že tie deti dala zavraždiť kapitalisticko-politická verchuška – a nie inak, len tak a ak inak , tak aj tak tak.

      k PS.
      Už som to tu písal. Komunistov bolo nedostatok a tak mali na výber (?) – buď pustia do funkcií aj nekomunistov, aj s rizikom „protisocialistickej pravicovej nákazy“, alebo budú prísne žiadať do funkcií „byť komunistom“ aj s rizikom, že to bude zo zištných manipulatívnych dôvodov. Vybrali si druhú možnosť. A tak to aj dopadlo.
      Neodpadlo čo bolo kolísavé, neodpadlo čo bolo oportunistické, ani neostalo len, čo bolo pevné, charakterné, a čo chcelo za tento národ zápasiť…

      Dúfam že váš známy takým bol a aj ostal ( pokiaľ žije ).

 • 17. apríla 2018 at 7:07
  Permalink

  Každý vidí svoju pravdu? Pravda je len jedna. Vidíte len to, čo chcete vidieť…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *