TV DAV: SNP, davisti a oslobodenie vo filmoch

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom Vám prinášame ďalšie zaujímavé filmové podnety…

Fragment o povstaní vo filme Osvobození Prahy

29. srpna 1944 lidové hnutí odporu na Slovensku vedené komunisty vyvrcholilo národním povstaním proti tereroristické vládě a okupantským jednotkám Wermachtu. Začala národně-demokratická revoluce… Tak znie úvod k filmu Oslobodenie prahy z trilógie významného českého režiséra Otakara Vávru.

Vojáci svobody, časť Slovensko

Film J. Ozerova mapujúci úlohu komunistickej strany v národno-oslobodzovacom boji proti fašizmu v čase 2. svetovej vojny. Rekonštrukcia historických udalostí zobrazuje protifašistický odboj a vývoj robotníckeho a komunistického hnutia v európskych krajinách.

Soldaty Svobody/ Vojaci slobody I. – IV./ Солдаты свободы (Sovětský svaz)
Drama / Válečný / Historický
Sovětský svaz / Československo / Polsko / Východní Německo / Bulharsko / Maďarsko / Rumunsko, 1977, 420 min
Režie: Jurij Ozerov
Hrají: Bohuš PastorekLubomir KabakčijevLadislav ChudíkIvan MistríkVladimír RážJúlius PántikZdeněk ŘehořPavel PopandovŠtefan KvietikVlado MüllerAnton GorčevVladimír PetruškaJosef KudílekJaroslav RozsívalMikuláš HubaŠtefan MišovicIgor HrabinskýBronislav KrižanDušan JamrichAndrej ŠilanJiří KodetMila… (více)(další profese)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “TV DAV: SNP, davisti a oslobodenie vo filmoch

  • 14. septembra 2019 at 11:31
    Permalink

    Už dlhodobo je zrejmá neochota robiť filmy o SNP. Táto pravicová (vraj že ľavicová) vláda na tento účel nevyčlení žiadne peniaze a od tých, ktorí majú dostatok financií, to nemožno očakávať. Namiesto toho točia slaboduché, akože akčné, somariny.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *