Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Aktivista českého hnutia Zeitgeist Petr Taubinger pripravil zhruba 45-minútové video, v ktorom sa dotýka
16 oblastí problémov súčasného systému, ale aj možných riešení. Túto prednášku si môžete vypočuť na
nasledujúcom odkaze alebo prečítať na 13-tich stranách tohto linku:

Shrnutí

 

Foto: Screenshot z videa

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “TZM Shrnutí

 • 9. februára 2018 at 20:56
  Permalink

  Priatelia,

  napadlo Vás pri včerajších správach, keď naši propagandisti v orgazmickom vytržení oslavovali štart súkromnej ťažkej rakety to, že chceme dobíjať a objavovať vesmír, a pritom nevieme ( nechceme ! ) tu na našej krásnej zemi všetkých nasýtiť ?

  Napadlo Vás čo spôsobuje nesmierna nerovnováha prerozdelenia bohatstva, keď jedni nielen že hladujú ale nemajú prístup ani k pitnej vode, a druhí topia od pracujúcich a chudobných ulúpené miliardy a miliardy na takéto nezmyslené kozmické projekty ?

  Boháči si za ulúpené peniaze tvoria cestu, na budúci únik zo spotrebovanej a zničenej zeme, ktorá ostane tým, ktorí im ten únik zaplatili.

  Reply
  • 9. februára 2018 at 21:17
   Permalink

   Pritom by stačilo chamtivosť ako protispoločenský jav vyčleniť z ľudskej spoločnosti, vedome odstraňovať chudobu aspoň do tej miery, aby sa človek necítil ohrozený na živote, a kde by sa mohol spoľahnúť na spoločnosť, že mu „nedá zahynúť“.

   Mnohodetnosť považujem skôr za stratégiu prežitia chudoby, ako za nejakú kultúrnu záležitoť. Globálnym zlepšením životnej úrovne „mimo pásmo ohrozenia“ by sa populačná explózia zastavila, pričom by sa mohol zaviesť celoplanetárny úzus pôrodnosti, zabezpečujúci udržiavanie pôrodnosti na takej úrovni, aby sa počet ľudí na zemi už nezvyšoval ( dve deti na rodinu ) a aby bol život ľudského pokolenia na zemi dlhodobo udržateľný, vzhľadom na prírodné zdroje.

   Reply
   • 9. februára 2018 at 21:22
    Permalink

    Ak toto dokážeme, a verím že sme schopní to dokázať, potom žiadnu inú planétu nebudeme potrebovať ( a hlavne naši milí miliardári ), ale postačí nám naša krásna modrá planéta

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *