Varovania Richarda Sťahela pred klimatickými zmenami vo vedeckom príspevku o urbanizácii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Sťahel, Richard: Urbanizácia ako progres alebo regres? K organizácii spoločnosti v klimatickom režime antropocénu, 20. ročník konference „Filosofie a sociální vědy,“ téma: „Iluze o společenském uspořádání,“ 18. 11. 2020

Docent Richard Sťahel vystúpil na konferencii „Filosofie a sociální vědy„. Jadrom jeho príspevku bola téma urbanizácie v kontexte súčasných klimatických zmien. Richard Sťahel pripomína, že „proces urbanizácie je spájaný s industrializáciou aj mnohými sociálnymi a politickými javmi, ktoré sú súčasťou moderny, ale aj súčasťou mnohých sociálnych patológií a environmentálnych problémov.“ Významný slovenský ekofilozof vo svojom príspevku zdôrazňuje práve problémy environemntálne a taktiež projektuje rôzne alternatívne riešenia týchto problémov.

Záznam z prednášky je k dispozícii online na Youtube.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *