Vedec Karol Ondriaš: Vírus COVID-19 odhalil cenu práce v plnej nahote

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

V normálnej, t.j. v morálne a mentálne nedegenerovanej spoločnosti, cena práce v jednotlivých oboroch vyjadruje vklad ku prežitiu a ďalšiemu rozvoju humanizmu a pozitívnemu progresu našej civilizácie.

Ešte pred tromi mesiacmi ceny práce a tým aj spoločenské ohodnotenie vyzerali nasledovne:

Napríklad hodnota ceny práce hercov bola:

 • Herec Dwayne Johnson zarobil za rok (jún 2018-júľ 2019) 89,4 milióna dolárov (asi pred zdanením)
 • Herec: Chris Hemsworth ~76 miliónov dolárov za rok
 • Herec: Robert Downey, Jr. ~66 miliónov dolárov za rok

– takto by som mohol vymenovať viac ako tisíc ďalších hercov.

Napríklad hodnota ceny práce športových a hudobných celebrít:

 • Americký futbalista Aaron Rodgers ~89 miliónov dolárov za rok.
 • Americký bejzbolista Mike Trout ~36 miliónov dolárov za rok.
 • Európsky futbalista Lionel Messi ~127 milión dolárov za rok.
 • Boxerista Canelo Alvares ~94 milión dolárov za rok.

– takto by som mohol vymenovať viac ako tisíc ďalších športových, hudobných a zabávačových celebrít.

Ako to vidíme my vzdelaní a rozhľadení občania budúcej CP-II.BR:

Je dôležité si uvedomiť, že vysoké platy celebrít vyplývajú zo základného zákona kapitalizmu maximalizovať zisk. Vysoké platy celebrít súvisia s počtom a sledovanosti reklám počas ich vystúpenia. Účelom reklamy je oblbnúť čo najviac ľudí, aby si kúpilo ďalší výrobok na ktorý sa vynaložila energia, ktorá prispieva k ničeniu prostredia – napríklad k otepľovania planéty. Povedané v skratke, čím vyššie platy celebrít, tým sa viac ohlupujú ľudia a tým sa viac ničí prostredie planéty.

Zoberme si teraz súčasnú situáciu (20.3.2020) v čase pandémie vírusu COVID-19. Zistíme, že všetky (možno až na výnimky) vysoko platené celebrity sú nám zbytočné. Skutočná cena ich práce pre prežitie a ďalšieho rozvoju humanizmu a pozitívneho progresu našej civilizácie je nízka až nulová.

Spoločnosť (aspoň tá múdrejšia) si uvedomuje skutočnú reálnu cenu práce jednotlivých oborov v spoločnosti. Sú to napríklad vedci, ktorí zistili a analyzovali vírus COVID-19. Lekári a zdravotné sestry ktoré vedia zachrániť život človeka. Schopní politici, učitelia, výrobcovia potravín, pracovníci infraštruktúry a podobne.

Porovnajme teraz príjmy vysoko platených celebrít a ich spoločenské ohodnotenie, ktorých skutočná reálna cena práce pre spoločnosť je nulová (možno až na výnimky) a príjmy a spoločenské ohodnotenie vedcov, lekárov, zdravotných sestier, výrobcov potravín, atď…, ktorí reálne a významne pozitívne prispievajú k rozvoju spoločnosti.

Platy sú možno ~10 000 : 1 až ~100 000 : 1 v prospech relatívne zbytočných celebrít.

Záverom by som rád videl, v prípade, že by nebolo vedcov, lekárov, robotníkov…, priamy TV prenos, ako svetové ale aj naše celebrity teraz dumajú v nemocnici nad chorými alebo už mŕtvymi ľuďmi, a diskutujú, čo im asi je a ako ich treba liečiť. To by bola Partička!

Karol Ondriaš
200320

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Vedec Karol Ondriaš: Vírus COVID-19 odhalil cenu práce v plnej nahote

 • 20. marca 2020 at 17:40
  Permalink

  To sú nenormálne nemorálne rozdiely!
  Teraz sa ukázalo, akí sú „prepotrební“. „Nadľudia.“

  Reply
 • 20. marca 2020 at 18:39
  Permalink

  Pravda, pravda!
  Celebrity nedostávajú platy, ale korupčné úplatky. Úplatky, aby propagovali kapitalizmus a motivovali jeho ctiteľov ( každý môže mať 80-izbovú vilu na plá ži, súkromný tryskáč, každú noc inú modelku v posteli). Neviem, či ste si všimli, ako niektoré celebrity „zmizli“ z televíznych obrazoviek zvečera dorána. Ja si pamätám špičkového futbalistu – volal Trableselassi. Jeden večer bol hviezdou Ajaxu, ráno bol vyškrtnutý zo všetkých zoznamov…. Stačilo, že si pustil ústa na špacír na tému, ako s „otrokmi-futbalistami“ nakladajú oligarchovia. Kupujú ich a predávajú ako ovce…
  Myslím, že ľudia nechcú vidieť, že spor o korupciu je fikcia. Základom kapitalizmu je korupcia- dosahovanie maximálneho zisku, získavaním výhod ( výhody sa spravidla získavajú korupciou!). Korupcia kryje daňové podvody, korupcia kryja súdne rozhodnutia v prospech vlastníkov, korupcia je primárna podnikateľská stratégia. ( Alebo mi ukážte štátneho úradníka, ktorý podpláca súkromníka, aby získal „výhodu“ pre štát?!?…)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *