VIDEO: Julian Assange, politický väzeň liberálnej demokracie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


BREAKING: Julian Assange bol odstránený z Ekvádroskej ambasády v Londýne. Informuje RT.

Ľubomír Jánošík (DAV DVA) komentuje:

  • nemám najmenší dôvod veriť, že ľudia sú v zásade dobrí, ľudia sú v zásade pokrytci. Platí staré české porekadlo, za každé dobro čakaj “ spravodlivý “ trest.
  • nech žije americká zahraničná politika a jej posluhovači
  • WikiLeaks zverejnila utajované video americkej armády, ktoré zachytáva útok amerických vrtuľníkov Apache v irackom Bagdade. Pri tomto útoku z roku 2007 zahynulo približne desať ľudí vrátane dvoch členov novinárskeho štábu agentúry Reuters.
  • V tom istom roku WikiLeaks zverejnila vyše 90.000 tajných dokumentov podrobne opisujúcich vojenské ťaženie pod velením USA v Afganistane. Nasledovalo zverejnenie takmer 400.000 interných správ americkej armády o operáciách v Iraku a tri milióny tajných správ z amerických ambasád siahajúcich do roku 1973

Ivan Luljak (DAV DVA): Ekvádor odňal Assangovi azyl, pretože opakovane porušoval medzinárodné dohovory a pravidlá každodennej prevádzky ambasády. V preklade z diplomatického jazyka do ľudštiny – „Nevedeli sme nájsť dôvod ako sa zbaviť Assangeho, tak sme si ho vymysleli…“

Ľuboš Jánošík (DAV DVA): Pred hodinou bol na RTVS príspevok k zatknutiu zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea. Do komentára bola vložená video spomienka, ktorú máme vďaka odvážnemu Julianovi, kde americký vojaci rozstrielali ľudí. Celý príspevok už je zmazaný 

Komentár napísal aj Ľuboš Blaha:

Vyjadrila sa aj Zuzana Wellington:

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *