VIDEO: Rozhovor Číža s Blahom o nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Krátky rozhovor s Ľubošom Blahom o nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu ako aj mojej vízii a predstavách, čo treba zmeniť a zlepšiť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “VIDEO: Rozhovor Číža s Blahom o nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu

 • 16. mája 2019 at 17:50
  Permalink

  Len pripomeniem, že komunistické hnutie vzniklo zhruba odštiepením od sociálnej demokracie, ako reakcia na sociálno-demokratickú „reakciu“ a jej spolčovanie sa s triednymi nepriateľmi.

  Jej povaha je už storočie stále rovnaká – pred voľbami ľavicové dřysty ( ako na tomto videjku ) a po voľbách pravicový pogrom a spolky s veľkokapitálom. Kedy to už hejslováčik pochopí ? – asi až sa dôkladne vymodlí …

  A neželám si, aby slovenská komunistická ľavica raz, keď „bude najhoršie“, prijala Blahu do svojich radov ako znovuzorientovaného strateného syna. Vďaka takýmto prispôsobivým súdruhom socializmus dojel. Viď odhalený prípad Dostál, a mnohí jemu podobní.

  Nech odpadne čo je kolísavé ! Nech odpadne čo je oportunistické !
  Ale nech v našej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť.

  Reply
  • 16. mája 2019 at 20:45
   Permalink

   V podstate sa dá súhlasiť. Blaha, je dostatočne vzdelaný, aj starý na to, aby vedel, že sociálna demokracia – u nás sa za ňu (neprávom) označuje SMER – v podstate slúži udržaniu kapitalizmu.

   Reply
  • 17. mája 2019 at 12:59
   Permalink

   Martin, takýto postoj bol oprávnený v 30. – 50. rokoch 20. st. Dnes sme sa ocitli v pluralitnej dobe a civilizácii, kde sa žiada jednota v rozmanitosti, vzájomnej podmienenosti.
   Ja polemizujem s postojmi súčasnej ľavice a keby som mal zaujať Tvoj postoj, tak by som musel zo svojho sveta vylúčiť 99 percent ľavičiarov. Netuším napr., čo je pevné na Tvojom postoji. A čo je pevné na postoji KSS či Vzdoru. Ak pevnosťou nazývaš zakonzervovanie svojho postoja, potom chápem. Lenže to nie je ľavicové a pokrokové, zakonzervovaním postoja postupne prejdeš na pravicové postoje. A to sa stalo našej „ľavici“, z hľadiska pohybu socializmu zastáva už skôr pravicové postoje. Prejavuje sa to napr. v značnej odlišnosti postojov európskej komunistickej ľavice a socialistickej Číny k civilizačným pohybom.

   Čo teraz s tým, nech odpadne všetko, čo zišlo z cesty? V čele s Tebou? Asi by sme ďaleko s takýmto vylučovacím postojom nezašli.

   Ľuboš Blaha patrí do revolučnej ľavice, do okruhu budúceho revolučného subjektu, napriek tomu, že polemizujem s mnohými jeho postojmi (ale tie sa až tak nelíšia od Tvojich) a že ako politik sa niekedy správa populisticky s ohľadom na získanie voličskej základne. Nuž, v politickej praxi, najmä súčasnej zdeformovanej, občas treba robiť kompromisy, alebo taktizovať, ak nechceš vypadnúť z hry. Od PC sa ľahko mudruje, ako by som to robil ja a neuhol ani o chlp.

   Reply
   • 22. mája 2019 at 14:24
    Permalink

    Obávam sa, to „smrdí“ oportunizmom.

    Reply
 • 30. mája 2019 at 10:48
  Permalink

  Ako je to vlastne s tou straníckosťou? Sľúbi sa poslušnosť jej doktrínam, nekritizujú sa názory vodcov strany? Neprijímajú sa názory členov iných strán a priory? A čo demokratická spolupráca , zmení sa na nekonečný súboj? A čo ľudská spoločnosť? Má byť jednostranná buď vedie pravica, ktorá lahodí dušiam podnikateľov a utláča duše pracujúce manuálne a duše sociálne zamestnané, ( učitelia, zdravotníci,) sú nútené buď dobre zarábať a svoje služby poskytovať selektívne, alebo sa stať zle plateným milosrdným samaritánom. Prečo sú potrebné politické strany? Nezmieriteľní komunisti proti nezmieriteľným kapitalistom? Dá sa aj niečo iné než diktatúra strán ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *