Vláda oklamala ľudí, keď tvrdila, že testovanie je dobrovoľné. Smer iniciuje odvolanie vlády

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Opozičná strana SMER – sociálna demokracia bude v pondelok iniciovať zber podpisov na mimoriadnu schôdzu určenú k vysloveniu nedôvery vláde Igora Matoviča. Dnes o tom prostredníctvom videa na sociálnej sieti informoval predseda strany Robert Fico. 

Celoplošné víkendové testovanie je podľa Fica nezmysel, ktorý nemá žiadne odborné odôvodenie, pričom sami lekári poukazujú na to, že sa pri ňom môže nakaziť viac ľudí ako keby ostali doma. Šéf Smeru rovnako tvrdí, že testy, ktoré sa používajú na testovanie boli už maximálne spochybnené rôznymi autoritami. V minulosti vzniesla námietky k testovaniu a samotnej kvalite testov aj prezidentka Z. Čaputová. 

„Vláda oklamala ľudí, keď tvrdila, že testovanie je dobrovoľné. Nie je. Pretože keď naň ľudia nepôjdu, pocítia to hlboko vo svojich vreckách a niektorí môžu prísť aj o prácu. Ide o hrubý nátlak na ľudí,“ zdôraznil Fico. 

(Video FBhttps://www.facebook.com/watch/?v=854815945257063)

Strana SMER – SD rovnako kritizuje aj cenu nakúpených testov. Fico tvrdí, že strana má k dispozícii porovnateľnú cenovú ponuku, ktorá hovorí, že za cena kus porovnateľného testu je 2 doláre 60 centov, čo je 2,90 eur. Vláda však zaplatila za každý test 4,35 eur. Trnavská firma tak podľa Fica zarobila okolo 14,5 milióna eur. 

Predstavitelia strany SMER – SD v pondelok oslovia ostatných opozičných poslancov a podajú návrh na vyslovenie nedôvery celej vláde. Na jeho základe bude musieť vláda prísť vysvetliť a obhájiť celý nákup testov.

(REDactor) 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Vláda oklamala ľudí, keď tvrdila, že testovanie je dobrovoľné. Smer iniciuje odvolanie vlády

 • 28. októbra 2020 at 18:45
  Permalink

  Načo to robia , keď nemajú na to hlasy?
  Riskujú stratu podpory a pokles preferencií.

  Reply
 • 29. októbra 2020 at 7:52
  Permalink

  Vždy je lepšie urobiť NIEČO ako neurobiť nič.
  Fico sa mi páči!!!
  Matovič ukradol štát!
  Matovič: „Štát som JA!“ „Ave JA!“ Proti tomu netreba bojovať?
  Veru, veru, Matovič sa zapíše do dejín! Aj Hitler sa zapísal. I jeho kolaboranti!
  Práve máme možnosť pozorovať odvrátenú stranu KAPITALIZMU– lebo kapitalitmus je o „Ave JA!“
  P.S. Sulík sa nesie na vlne. Ale pozor! Aj on je „Ave JA!“

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *