Vladimír Manda: Hra na čestných a spravodlivých sa skončila

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Hra na čestných a spravodlivých sa skončila. Poslanci, ktorí mali také zásadné výhrady k študijnej morálke Kollára ukázali na strane druhej svoju politickú morálku svojim hlasovaním, ktorým podržali Kollára v jeho funkcii. Z ich hlasovania je zrejmé, že Kollára nepodržali v jeho funkcii preto, že by s ním súhlasili, ale podržali ho vo funkcii proti svojim, oficiálne vyhlasovaným hodnotám preto, aby si udržali svoje súčasné mocenské postavenie. Inak povedané, z hľadiska ich politickej morálky, pre ktorú je jadrom udržanie si svojej politickej moci, konali v súlade s politickou morálkou, ale súčasne s tým museli dať „košom“ svojej osobne morálke. Dnešné hlasovanie súčasne ukázalo jasné kontúry toho, ako si súčasná koalícia čestných a spravodlivých predstavuje obnovu slušnosti v politike. Slušné je to, čo je v súlade s ich politicko-ekonomickými záujmami.

Okrem toho, celá kauza o Kollárovej diplomovke bola od počiatku smiešna a predstavovala snahu podriadiť politiku, t.j. boj o moc v spoločnosti nejakým nejakým iným, politike vonkajším hodnotám, napríklad morálnym hodnotám. Smiešne na celej kauze bolo najmä to, že predsa voliči, ktorí dali Kollárovi hlas, poznali jeho osobný morálny profil, počnúc jeho spoluprácou s mafiou a končiac jeho nemanželskými deťmi, čo im však vôbec nevadilo, tak že nejaké problémy s diplomovkou na tom nemohli vôbec nič zmeniť. Kollárov osobný morálny profil poznali ešte lepšie aj strany, ktoré s ním podpísali koaličnú dohodu a tiež im to pri podpisovaní dohody nijako nevadilo. Takže je nesporné, že celá bublina s Kollárovou diplomovkou sledovala pomocou útoku na jeho študentskú morálku zatiaľ nie celkom jasné politické ciele.

Tragickým momentom celej kauzy je nielen verejné potvrdenie úrovne našich vysokých škôl, ale aj nesporne upadajúca úroveň našej politiky ako aj jej nositeľov – politikov. Politika ako tradičné miesto boja a stretu všeobecných spoločenských záujmov sa zmenila na boj súkromných záujmov medzi rôznymi skupinami obyvateľstva. O skutočné, všeobecné a strategické potreby spoločnosti dnešná politika nemá záujem.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Vladimír Manda: Hra na čestných a spravodlivých sa skončila

 • 8. júla 2020 at 6:14
  Permalink

  Mám za to, že u Sulíka išlo post predsedu NR a u Šeligu o predsedu strany.

  Reply
 • 8. júla 2020 at 9:10
  Permalink

  Je málo politikov, ktorí ešte majú hanbu v tele. Zvyčajne členovia strany držia lajnu… a vedia prečo. Člen strany, funkcionár vo vláde, v parlamente….dokáže každé svinstvo zdôvodniť vznešenými pohnútkami. Matovič dostal asi od Boha poverenie udržať vládu a vopred má všetky hriechy odpustené. Tí „noví“ ľudia, čo sa dostali do parlamentu budú mať asi 3-4 roky stále väčšiu hlavu. Sedieť v parlamente, počúvať tie kecy (ktorým nerozumejú), stlačiť tlačidlo… Veľmi málo z nich sa stretne s voličmi v otvorenej diskusii – lebo za to nie sú platení. Aj keby …ako hovorí Matovič „dosiahli sme míľnik“ tak by sa z toho veselo vykecali. Tí čo odporujú Igorovi sú …“múdrosráči“…. všetci čo ho podporujú v jeho predvádzaní sa sú však „múdrožráči“ a žerú jeho múdrosti. Sledoval som vyjadrenia niektorých poslancov ku kauze diplomovka…. boli dosť opatrné a preberali myšlienky Igora /teda až na „mladého revolucionára“ Šeligu/.
  Občas si spomeniem na perlu ducha pani Radičovej: „…..MORÁLKA…. JE VECOU SPOLOČENSKEJ DOHODY !!!!! Keď som si z tohoto výroku robil srandu na „spoločenskom déjchánku“ – menšej konferencii v kruhu jej kolegov, tak zozeleneli naši sociológovia s psychológovia ako vodník „česílko“.
  P.S.: ČR bola vždy pred nami. Asi v r. 1993 v relácii co týden dal debatoval moderátor s JUDr. Rychetským, JUDr. Jičínským a šéfom kontroly Čermákom. Keď Rychetský vyhlásil, že ČR nemôže byť právnym štátom (uviedol kauzu kde 16. ročný syn šéfa banky založil firmu, zamestnal tam svojho otca – šéfa banky a ďalších banditov… a urobili sekeru 13 mld korún. Keď začal súd, tak požadoval, aby nemusel nič vrátiť… lebo vraj ten právny akt čo vykonal je neplatný pre jeho vek). Na to povedal podobnú vetu ako Radičová ten Čermák ako šéf kontroly: JE LI TO MOŽNÉ… JE MOŽNÉ, ŽE JE TO I SPRÁVNÉ….
  aj v prípade augiášovho chlieva v NR SR…(Kollár) platí, ak je to u nás možné…. MUSÍ TO BYŤ SPRÁVNE.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *