Vysviacka nezodpovednosti. Fejtón Jura Janošovského

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Politici už nekradnú fabriky, už len prikrádajú. Kde sú tie „šťastné doby“, keď nicholsonove „gorily“ rozkrádali socialistický majetok…

elektrárne, kúpele, banky…

…ba boli doby, keď sa kradli aj „deti“. Pánovi Kováčovi „ukradli“ holomka, čo rozkrádal s Kočnerom Technopol

Kauza Technopol bol podvod na firme Technopol a.s. v rozsahu 2,3 milióna dolárov z roku 1992, do ktorého bol v roku 1994 zapletený syn vtedajšieho slovenského prezidenta Michala Kováča Michal Kováč mladší. /Kauza Technopol, Wikipedia/

(ako satisfakciu potom elektrikárskeho učňa, Dzurinda vymenoval za konzula v Indii, a nateraz niekde „veľvyslančí“…).

Ani trnavský hochštapler nie je prvý zlodej vysokoškolských diplomov. Kto by chcel vzhliadnuť k bratom Čechom, že tam sa až tak nekradnú tituly, pripomeniem JUDr. nejudr Jána Kalvodu, podpredsedu českej vlády, ktorý priznal, že nemá žiaden doktorát.

Bývalý ministr spravedlnosti (1996-1997) a místopředseda vlády Václava Klause v letech 1992-1997 působil jako předseda ODA (Občanská demokratická aliance). V roce 1996 přiznal, že neoprávněně užívá titul JUDr., protože na právnické fakultě nesložil rigorózní zkoušky. „Titul JUDr. mi nepřísluší. Já jsem připustil, aby byl se mnou spojován, což považuji za svou chybu,“ prohlásil tehdy Kalvoda před poslanci. Své jednání neomlouval, okamžitě se vzdal svých vládních funkcí a poslaneckého mandátu. V čele ODA stál formálně až do stranické konference v následujícím roce. (zdroj)

Alebo nádejného pravicového konzervatívca Jiřího Pospíšila, ktorý s neoprávneným titulom JUDr. prišiel aj o kreslo predsedu, stále moralizujúcej, ODS.

Deník Aktuálně.cz v březnu 2020 zjistil, že advokátní kancelář, kterou vede bývalý spolužák starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře,[56] získala od Prahy 6 téměř 340 000 korun za dva právní posudky, které jsou z naprosté většiny plagiátem.[57] Právní analýzy, které pro Prahu 6 tvořilo několik bývalých Kolářových spolužáků, byly podle dotázaných právníků předražené.[58] Opoziční Piráti v Praze 6 požadovali rezignaci starosty Koláře, ale Pospíšil se za starostu postavil a důvody odvolání označil za zcela „malicherné“.[59] /Jiří Pospíšil, Wikipedia/

Dokonca, do nešťastia priviedol aj Právnickú fakultu v Plzni, kde sa tituly kupovali „ako housky na krámě“. Trenčianska univerzita, univerzity v takých akademických centrách ako Sládkovičovo či Skalica, dlhodobo čelia podozreniam, že tituly sekajú okolo 1800 € za kus.

Na Slovensku Matovičovým „ukradnutým“ titulom kulminuje jedna fáza úspešného voľného trhu (trhni si, koľko môžeš…):

Čo sa ešte neprepralo v tejto kauze?

1. Matovič s ukradnutým titulom vyhral voľby. Osem rokov statoční investigatívni žurnalisti tajili vedomosti o podvodníkovi. K obchádzaniu jeho daňových podvodov sa pridalo aj mediálne predvolebné ticho o pánovi inžinierovi z Trnavy. Ten sa popriznával aj k hlbokej neúcte k iným zákonom. Verejne propaguje porušovanie dopravných predpisov, či beztrestné obchádzanie stavebného zákona…Takýchto gaunerov je v každej spoločnosti desiatky. U nás je to však zrejme nutná kvalifikácia na funkciu predsedu vlády! Teda „strážne psy demokracie“ ho nechali zvoliť! A v parlamente vysvätili v priamom TV prenose mediálnu manipuláciu (nezodpovednosť). Asi by sa nenašiel „politológ“ (okrem tých z Trnavy a Skalice), ktorí by obhájil tvrdenie, že keby, na osem rokov známu podvodnícku históriu „obyčajného“ šuflikanta, v predvolebnom boji, média upozorňovali, aj tak by vyhral voľby…

Priam sa núka požiadavka odobrania licencie vydavateľom a prevádzkovateľom TV, ktorí manipulovali voľbami. Alebo naozaj je v ústave a zákonoch priznané právo beztrestne „pravdu“ zamlčovať, prekrúcať či vykrúcať…?

Ak šofér – aj neúmyselne spôsobí vážnu dopravnú nehodu, odoberú mu vodičské oprávnenie. Rok, dva aj päť nesmie sadnúť za volant. Akoby sa slovenské žurnalistické nebo prejasnilo, keby komentátori Denníka N, SME či Plus jeden deň, päť rokov nesmeli publikovať.

Asi by sa dalo preukázať, že vytiahnutie karty Matovičovho zlyhania súvisí s tým, že sa správal, ako posledná veľká prekážka, pri liberálno-libertaniánskych avantúrach SAS a Za ľudí.

Jeho „kresťansko-sociálne“ dogmy, keď liberáli úspešne vyradili parlamentnú „ľavicu“ a tým aj odbory, ostali poslednou prekážkou pri likvidácií sociálnych opatrení a revízii zákonníka práce.

Prefackaný Matovič, už – po výprasku- bude ako plastový psík, s kývajúcou hlavou, na palubnej doske Sulíkových ekonomických „expertov“.

2. Seneca dávno definoval zmysel právneho štátu:

„Urobte, aby sa poctivosť vyplácala, a nebude viac zlodejov.“

Danko, Kollár, Grohling, „Prof.“ Radičová a iné hviezdy akademického neba zrejme prišli k titulom viac, ako „temnými chodníčkami“. Pritom štátne skúšky majú prísnu byrokratickú procedúru konzultantov, oponentov, docentov a profesorov v štátnicových komisiách…

Protokoly sa archivujú a strážia, ako zlatý poklad. No opäť sa zdá, že politici vysvätili nezodpovednosť. O akademickú hodnosť neprišiel ani jeden docent či profesor z komisií uvedených vítečníkov. Pritom niekoľkokráť (v talároch ovešaných insígniami) prisahali na akademickú česť, pasovali sa etalóny poctivosti.

Netrúfam si, pri známej kvalite slovenského vysokého školstva, povedať, či sú takí hlúpi alebo iba skorumpovaní, keď „pustili“ cez svoje komisie také exotické autority, ako sa svojimi podvodmi prezentovali vysokí „ústavní čintelia“.

A žltú kartu by si zaslúžili aj dekani fakúlt, na ktorých sa tieto akademické zverstvá odohrávali. Možno by „padlo“ zopár „študijných programov“, lebo by nebolo na Slovensku dostatok „profesorov“. No vždy lepšie, ako ponechať hochštaplerov, ktorí nevedeli na fakulte marketing u UK v Bratislave, že čítajú monografiu Karászovcov v obale inžiniera Matoviča…

Dúfam, že takúto úroveň a charakter nemajú aj chirurgovia LF či statici zo stavebnej fakulty. Našťastie, v uvedených prípadoch, ide len o „spoločenské vedy“. A tam, ako je známe sa o pravde hlasuje.

Hlasovaním možno presadiť, pri správnom lobingu, že 2+2 je niečo i intervale 1-9, a ak budú mienkotvorné média a americká ambasáda chcieť, tak na Slovensku môže byť 2+2 aj 7!

3. No, aby som niečo optimistické na celom prípade našiel, dovoľte mi konštatovať: Nešlo o zlyhanie jednotlivca (viď hlasovanie v NR SR). Poslanci „ v očakávaní“ svojho kúsku z ôsmych európskych miliárd, by podržali Matoviča aj keby, na Úrade vláde prevádzkoval čachtickú „pannu“. Rozumnému pozorovateľovi musí byť od vysviacky nezodpovednosti jasné:

SYSTÉM JE ZLÝ!!!l

Systém toleruje politikov, ktorí podvádzajú,
média, ktoré manipulujú
a akademikov, ktorí neškolia…

Teda, záverom, už len posledná otázka:

DOKEDY EŠTE?!?

Ing. Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *