Z KOREŠPONDENCIE: Analýza parlamentných volieb 2020

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Do redakčnej pošty nám prišiel nasledujúci článok.

Hovoriť pravdu v čase všeobecného klamu je revolučný čin.

George Orwell

Tak a voľby máme za sebou. V histórii Slovenska ich možno vyhodnotiť ako najšpinavší boj o moc, v ktorom dominovala opozičná oligarchistická pravica s novovytvorenými liberálno pochybnými stranami, ktoré mali pripravené programy avšak bez reálnosti ich splnenia. Keby existencia strán v parlamente závisela od splniteľnosti ich programu, tak po roku, roku a pol môžeme ísť voliť znova. Výsledky volieb potvrdili, že predvolebné prieskumy sa robili na objednávku niektorých pravicových strán bojujúcich o moc. Už dlhšiu dobu si zvykáme na túto skutočnosť, ktorá ovplyvňuje rozhodovanie voličov pri voľbách. 

Smutnou skutočnosťou je aj to, že v predvolebnom boji svoju negatívnu úlohu zohrali aj médiá, ktorých moderátori v debatách vyvolávali nerovnovážne podmienky, skákali politikom do reči, skrátka ovplyvňovali debaty v prospech pravice. Svoju negatívnu úlohu zohrali hlavne štvavé denníky Sme a Denník N, ale aj niektoré televízie, ktorých moderátori sa v mnohých prípadoch pri vedení diskusií správali ako fanúšikovia pravice. 

Takisto, keby poslanci nemali poslaneckú imunitu, bola by nepochybne v parlamente vyššia kultúra rokovania a tiež by si poslanci dávali pozor na svoju kultúru vyjadrovania. Imunita vo vyspelej spoločnosti je pre poslancov zbytočná, pretože poslanci by mali byť pre občanov vzorom. Keďže nie sú, potrebujú imunitu. Aj to je jedna zo zvráteností politiky a záruky beztrestnosti poslancov, pokiaľ sa dopustia nejakej nezákonnosti. 

Ďalšia zo zvráteností je, že existuje kategória tzv. nezaradených poslancov. V praxi to znamená, že ak poslanec vystúpi z nejakej strany, tak má možnosť ostať v parlamente ako nezaradený t.j. neplniaci program, ktorý sa pôvodne zaviazal plniť, keď bol v pôvodnej strane. Takto sa z neho stane „blúdiaci Holanďan“  bez záväzku voči voličom a môže si robiť čo chce vrátane hlasovania. Vytvára to priestor pre korupciu a pre takú činnosť, ktorá môže byť v rozpore s takým poslaním, pre ktoré bol do parlamentu zvolený.

Považujeme tiež za potrebné zvážiť zoštíhlenie počtu poslancov na polovicu. Taký malý štát, akým je Slovensko by si s polovicou vystačil. Ďalšou zo zvráteností je, že poslanci potrebujú asistentov. Prečo? Nevedia si svoju agendu vybaviť sami? Nie sú odborníci? Berú vysoké platy nezaslúžene aj s „prídavkami“ a pritom koľko dní do roka pracujú? Okolo 80 dní s ročným platom cca 40 000 eur. O kvalite ich práce radšej pomlčíme.

Ale pekne po poriadku. Vieme ako dopadli voľby, preto nebudeme komentovať výsledky. To, že vyhralo OĽANO sa dalo očakávať. Nečakalo sa len, že vyhrá s takým náskokom pred Smerom – SD. Bol to výsledok špinavej kampane strany Igora Matoviča. Vytvoril v spoločnosti dojem, že za vraždu Kuciaka a jeho priateľky nesie zodpovednosť strana Smer-SD. Čo je veľký omyl, pretože žiaľ vraždy sa dejú často bez akejkoľvek spojitosti s nejakou politickou stranou. Matovič by bol schopný obviniť Smer-SD aj z organizácie tejto vraždy. Prípad stále nie je uzavretý a nemožno Smer-SD obviniť z toho, že by pri vyšetrovaní kládol prekážky orgánom činným v trestnom konaní. Matovič však dosiahol to, že spoločnosť touto myšlienkou infikoval. Pritom by sme sa možno veľmi divili, keby sa polícia a tajné služby začali venovať viac previerke skutočností, či náhodou nebola táto vražda zinscenovaná zo zahraničia za účelom zvrhnutia vlády. Zvlášť Tomovi Nicholsonovi.

Určitú paralelu tu môžeme vidieť lenže v oveľa väčšom rozsahu s Julianom Assangeom. Stíhaný je vo vykonštruovanom procese za odhaľovanie vojnových zločinov, predovšetkým USA a korupcie celosvetových rozmerov. Za to, že ešte žije môže ďakovať len pozornosti sveta. Inak by ho už americkí gauneri dali dávno popraviť. Jeho stránky WikiLeaks sú stále aktuálne. Nemal by náhodou tento pán dostať Nobelovu cenu za mier, keď sa pustil do čistenia celosvetového Augiášovho chlieva? Už dopredu je jasné, že sa nedočká spravodlivého procesu. Čo urobia USA? Proces nebude ani pre nich prijateľný. Dajú ho otráviť ako Miloševiča? 

Matovičov volebný úspech ďalej spočíva v ohlupovaní ľudí neustálym vyjadrovaním o mafii v Smere, mafiánskej vláde, o potrebe odstrániť mafiu z politiky a pod. Považujeme to za lacnú demagógiu pretože ak pán Matovič vedel o nejakom mafiánskom podvode, defraudácii, nezákonnostiach súvisiacimi s mafiou, bolo jeho povinnosťou podľa zákona podať trestné oznámenie na osoby, ktoré sa nezákonného konania dopúšťali bez ohľadu na politickú príslušnosť. Nič také sa však nestalo.  Ale pre bežného človeka je to vzrušujúca téma. V tomto prípade platí, že tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Občan by očakával od politikov, aby nepoužívali vzájomné osočovanie sa, ale konštruktívnu kritiku aj s návrhmi na zlepšenie. To sa však na slovenskej politickej scéne nenosí. 

Po nahliadnutí na stránky OĽANO, o niektorých osobách môžeme povedať, že nebudú hájiť záujmy Slovenska, niektoré sú dokonca „výbušné“. V zložení vlády je viacero toxických osôb, u ktorých sa nepredpokladá že budú pracovať v prospech Slovenska. Venujeme sa im nižšie.

Čo sa týka programu OĽANO možno konštatovať, že je spolovice ľavicový a teda aj ambiciózny v otázkach zdravotníctva, školstva a dôchodkov. Škoda však, že nie je splniteľný a sme zvedaví, či pán Matovič ponúkne svoju funkciu, ak sa nebude plniť. 

Program  v oblasti obrany je toxický, pretože je zastaraný, jednoznačne viažuci Slovensko do role lokaja gaunerského štátu  akým sú USA. Už v tomto období sa začínajú presadzovať myšlienky zrušenia militantného NATO ako nepotrebného produktu studenej vojny, ktorý je pre vývoj sveta nebezpečný páchaním vojnových zločinov po celom svete vrátane Európy. Je iba otázkou času, kedy sa NATO nahradí obranným spoločenstvom Európy bez vplyvu USA. 

Zárukou mieru nie je ani cca 200 amerických základní a zariadení v Európe a prítomnosť viac ako 70 000 amerických vojakov, ani to, že Spojené štáty skladujú okolo 150 svojich jadrových zbraní na území Belgicka, Holandska, Turecka, Talianska či Nemecka. Amerických okupantov treba jednoznačne poslať domov. 

Žiadame Matovičovu vládu, aby do ústavy zakotvila zákaz existencie cudzích vojenských základní na Slovensku. Tiež žiadame, aby sa Slovensko nezúčastnilo vojenského cvičenia Defender 2020 riadeného USA, ktoré je nevhodné nielen pre koronavírus, ale aj preto, lebo toto cvičenie má simulovať vojnu Európy proti Rusku, čo je provokácia hodná Hitlera. 

Bude tiež zaujímavé sledovať vývoj použitia finančných prostriedkov na účte OĽANO vzhľadom k tomu, že sa jedná v podstate o schránkovú firmu, jej majiteľa Matoviča. Viď (https://www.aktuality.sk/clanok/504259/komentar-daga-danisa-matovicova-strana-je-ako-schranka-s-milionmi-eur/). Bude úlohou opozície kontrolovať, ktorým smerom sa budú kotúľať oľanovské milióny získané od štátu podľa výsledkov volieb.

Matovič sa obhajuje aj čo sa týka jeho kauzy viď:

 (https://www.scribd.com/document/344974849/Policajne-uznesenie Matovi%C4%8D).

Konanie voči jeho osobe bolo zastavené, z dôvodu, že skutok bol premlčaný a nie preto, že by sa nestal! Je takýto postup morálny? A takým spôsobom ako sa udial podľa skutočností v policajnom spise? 

Ďalej Matovič obvinil Fica zo založenia schránkovej firmy v Belize, kde malo byť na dvoch účtoch 674 miliónov dolárov. Po preverení políciou sa nič nepreukázalo a Matovič bol obvinený z ohovárania. Ako to dopadlo? Ospravedlnil sa niekomu? Viď:

(https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Matovic-si-zavaril-Policia-ukoncila-vysetrovanie-kauzy-podla-ktorej-mal-mat-Fico-v-Belize-miliony-Toto-je-zaver-291661).

Odbornosť niektorých oľanovcov je popísaná tu:

http://www.institut-inp.sk/367/tienovy-kabinet-olano-hodnotenie-jeho-clenov-je-pod-priemerom/).

Smer-SD je v poradí druhou najsilnejšou stranou. Môžeme konštatovať, že za tento volebný výsledok je zodpovedná z veľkej miery sama. Množstvo voličov od tejto strany odišlo nie ani tak pre ich program, ale pre to, že ho nedokázali naplniť podľa ich očakávaní. Okrem toho stranu prenasledovali kauzy, ktoré zapríčinili ich ľudia vo vysokých funkciách. Tieto kauzy sú mediálne známe. Za všetky spomeňme kauzu Lemikon. Keďže SMER-SD svojim spôsobom zodpovedal aj za svojich koaličných partnerov, voliči im zrátali aj vyhodenie  jeden a pol miliardy eur za americký šrot v podobe stíhačiek. Bolo by zaujímavé, keby noví predstavitelia vlády vyšetrili aj to, kto sa na tomto nákupe nabalil. Trúfame si uviesť, že sa vyšetrovať nebude vzhľadom k „americkým záujmom“ na Slovensku. Nie je však cieľom tejto analýzy rozoberať kauzy, ale volebný neúspech tejto strany. 

Pamäť ľudu a voličov je dobrá a nabaľovanie sa jednotlivých káuz počas vlády tejto strany zapríčinilo, že ľudia im vystavili červenú kartu. Nie žltú ako svojho času Fico Počiatkovi počas pamätnej plavby na jachte. Zároveň však volebné výsledky svedčia o prezieravosti voličov, ktorí chcú, aby OĽANO v parlamente spolupracovalo aj so Smerom-SD. Podľa všetkého to Matovič odmietne, čím urobí svoju prvú chybu. A propó…bude zaujímavé sledovať, či „bojovník za spravodlivosť“ Matovič bude vyšetrovať megakauzy z dielne Mikuláša Dzurindu. Očakávame, že nie, pretože nemá takú osobnú statočnosť, aby tak urobil. 

Matoviča jeho politika vohnala do mafiánskej koalície kvôli zabezpečeniu si ústavnej väčšiny v parlamente. Všetky Matovičove slová o odmietaní  mafie sa tak stanú iba prázdnymi frázami s bezcenným obsahom. Prvou Matovičovou protimafiánskou akciou by malo byť dokončenie politikmi „zabudnutej“ kauzy Gorila. Nie sme si tiež istí či sa spravodlivo posúdilo vyšetrovanie káuz viď (https://www.etrend.sk/ekonomika/matovic-podla-policie-kratil-dane-hrozi-mu-7-az-12-rokov-vazenia.html).(https://zemavek.sk/matovic-je-dovodne-podozrivy-z-tazkych-podvodov/). (http://www.idemvolit.sk/28-kauza/igor-matovic-ma-schrankovu-firmu-bzzik/).

(http://www.idemvolit.sk/363-kauza/matovicova-zena-a-jej-ksefty-s-j-t-a-18-milionov-na-ucte/).

Treba však konštatovať, že ak ostatné strany viedli takú špinavú kampaň proti Smeru-SD, prečo sa jej predstavitelia proti klamstvám a osočovaniu dostatočne nebránili. Najhoršie, čo mohli urobiť je to, že vtiahli hlavy do piesku. 

Lenže SMER-SD má v rukách obrovskú politickú a legálnu zbraň. Tou sú volebné programy budúcich vládcov, ktoré pri triezvom odhade nie sú splniteľné z 80%. SMER-SD, ale i ĽSNS a SNS by od prvého dňa vládnutia nových mocných mal tvrdo evidovať všetky nesplnené sľuby, analyzovať príčiny ich nesplnenia a verejne a faktograficky ich kritizovať za nesplnenie.  Tak či onak zlaté časy Matoviča ako nekonštruktívneho kritika skončili, nastúpi čas jeho činov, podľa ktorých ho ľudia budú monitorovať a hodnotiť. SMER-SD je moderná ľavicová strana, ktorá sa nevyhla megachybám vo svojej politike. V jadre je však zdravá, nesmie však lavírovať vyjadreniami, že sú strana zameraná naľavo od stredu. To je pre voliča zavádzajúce. Nie je hanba sa prihlásiť k ľavici, pretože ľavica má brániť v spoločnosti všetkých bezbranných a chudobných ľudí a ľudí práce pred pravicovou chobotnicou. Brániť sa budú musieť aj preto lebo Matovič a spol. ich priebežne počas svojho mandátu budú obviňovať aj z nesplnenia svojich úloh a svojej neschopnosti.

Tretie v poradí je hnutie Sme rodina. Boris Kollár a celé jeho hnutie je nečitateľné už len svojimi predstaviteľmi. Ak sú pravdivé tvrdenie youtubera Michelka a pravdepodobne aj sú, keďže nie je známe, že by Kollár podal na neho trestné oznámenie za ohováranie, tak potom zo skromného chlapca, ako tvrdí Kollár, sa vypracoval na bohatého podnikateľa vďaka úplne „legálnym obchodom“ a pochybným známostiam z podsvetia ako je to napríklad zverejnené na (https://www.aktuality.sk/clanok/546919/ako-sa-z-vekslakov-stali-velkopodnikatelia/)

Ktovie či z tejto činnosti odvádzal dane a či mal takéto podnikanie povolené. Dnes sa tvári že všetko je v poriadku, hoci nie je. Takisto ako jeho „podnikanie“ viď (https://dennikdnes.sk/2020/02/22/neuverite-ako-boris-kollar-pasoval-heroin-zo-zahranicia/)

Preto je namieste otázka ak tento človek hovorí o Smere-SD ako o mafii, prečo v jeho prípade orgány činné v trestnom konaní nekonali ako mali. T.j. prečo nepreverili jeho „podnikateľskú činnosť“. Podklady napríklad môžu získať aj na ÚPN. Alebo sa to momentálne nehodí? Kollár ako podporovateľ francúzskej nacionalistickej strany Le Penovej je pre Slovensko určite nevhodný kandidát. Nejdeme komentovať číslo 1488 populisticky spájané s ĽSNS. Ale možno by tiež pán Kollár mohol vysvetliť, ako to myslel s názvom hnutia Sme Rodina. Lebo napríklad aj v Taliansku volajú mafiu Rodina. Nemal Boris na mysli práve toto ako kryptogram svojej strany?

Aby sme boli správne pochopení. Mafiánmi nazývame aj politikov resp. strany, ktoré nemajú v úmysle pracovať pre záujmy Slovenskej republiky, ale pre záujmy iných mocností napr. USA, ktoré tieto subjekty alebo ich predstaviteľov financujú. Okrem toho aj pán Matovič má vo svojom košiari niektoré toxické osoby alebo osoby s toxickým prepojením. Viď (http://www.idemvolit.sk/887-kauza/brat-pcolinskeho-a-prepojenia-na-lipsica-krajniaka–na-miestach-kde-nemal-co-hladat—/). 

Ďalšou stranou v poradí je ĽSNS. Po kontroverzných začiatkoch sa strana vyprofilovala tak, že pôsobí ako legálna politická strana. Preto je úbohé, ak im Matovič nadáva do fašistov spolu s ostatnou pravicou. Je to symptomatický prejav krvavých očí, t.j. snaha zlikvidovať politického súpera za každú cenu. Pritom mu nevadia sympatie Kollára s Le Penovou.

Na ich stránke viď (http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/predvolebny-program-ls-nase-slovensko-2020/) nie je nič v ich programe s čím by sa nedalo nesúhlasiť. Podotýkam, že autor tejto analýzy je nestranný a snaží sa byť pri hodnoteniach objektívny na základe udalostí, ktoré sa v spoločnosti stali a na základe svojich dlhoročných politických rozborov. Pravicová vláda nemôže dopustiť, aby na Slovensku boli národne orientované sily zamerané na obnovu suverenity a ochranu územnej celistvosti krajiny. Zaujímavé je, že ak sa pravica tak búcha do pŕs akí sú oni spravodliví prečo to nemajú vo svojich programoch. Prečo pravica orientáciou na NATO de facto i de jure zločiny tejto organizácie obhajuje. Sú predsa známe zločiny, ktoré NATO pod riadením USA vo svete napáchali. Keby ich kotlebovci obvinili z podporovania neofašizmu, bol by to veľký krik, ale v podstate by to bola pravda. 

PS/Spolu je smutnou karikatúrou obrazu slovenskej politickej scény. Treba povedať, že je šťastím pre Slovensko, že z hry vypadli. Medzi známymi osobnosťami, ktoré podporili tento zlepenec sú aj známi herci a športovci, ktorí sa však podľa vyjadrení, rozhodli pre tento zlepenec kvôli niektorým známym osobnostiam strany. Tiež sa tam nachádzajú gayovia a lesby. Nemáme nič proti ich orientácii, pokiaľ nepožadujú práva, ktoré sú už za červenou čiarou. Napríklad homosexuálne manželstvá, výchova detí takýmito pármi  a pod. Ďalej sa na zozname osôb nachádzajú výbušné osoby ako napr. Tom Nicholson, podozrivý zo spolupráce s CIA a MI6. (A možno aj z organizácie vraždy Kuciaka a jeho snúbenice). Zaujímavé je tiež, že sa Kiska s Nicholsonom pozná. A veľmi dlho. Čo robili spolu v USA? Umývali autá? Asi ťažko.

Trubanovi sa zvlášť venovať nebudeme, keďže jeho stanoviská skoro obhajujúce používanie drog sú známe, čím sa v politike diskvalifikoval. 

Druhým lídrom tejto koalície je Miroslav Beblavý, jeden z najväčších straníckych skokanov. Nikde nebol spokojný a vždy len špekuloval ako dobyť politický Olymp. A tak aj dopadol. Dodnes sa nevie ako bol prepojený na kauzu Gorila, isté je však, že do kauzy namočené osoby z SDKÚ nekomentoval. Išlo predsa o stranu, ktorá ho prichýlila, keď ako 25 ročný bez skúseností začal pracovať na mieste štátneho tajomníka. Viď (https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/529523-fico-a-matovic-nalozili-beblavemu-za-gorilu-beblavy-nie-som-tam-spomenuty/). 

Čistou katastrofou je prepojenie tohto politika na finančné kanály Sorosa. (viď https://sho.sk/vlada-mimovladok-alebo-ako-si-beblavy-dom-kupil/).

Len ťažko možno očakávať od „Sorosovho dieťaťa“, že bude pracovať v prospech Slovenska. Ale na ekonomického teroristu Sorosa zo strán budúcej koalície nie je prepojený len on. 

Treba vysloviť hrdosť nad tým, že voliči vyjadrili vo voľbách, že si neželajú „modernú a európsku krajinu“ podľa predstáv Trubano-Beblavovcov. Pánboh ochraňuj občanov od drog, morálnych a sexuálnych zvráteností slniečkárskeho typu týchto tzv. liberálov, ktorí sa snažia zo zahraničia túto politiku importovať na Slovensko.

Bude zaujímavé sledovať, či Matovičova vláda začne kauzu Gorila vyšetrovať alebo ju zametie pod koberec. Ak nie, bude to ďalší dôkaz, že  jeho politický jazyk je rozštiepený.

Trubano-Beblavovci idú prepočítavať volebné hlasy. Aj to je cesta ako sa dostať do parlamentu. Veď hlasmi zo zahraničia sa ľahko manipuluje. V prípade, že by sa hlasy prepočítali, nikto neuverí tomu, že prepočítanie bolo objektívne, ak bude v prospech Trubano-Beblavovcov. Môže to byť ešte poriadna komédia, ktorá môže zmeniť výsledky volieb. Keby totiž Trubano-Beblavovci nešli do volieb ako koalícia, ale ako jedna strana stačilo by im na vstup do parlamentu 5%. Podobný amorálny postup nám predviedol Matovič, keďže na jeho kandidátke boli aj občania z Kresťanskej únie, strany Nova a Zmena zdola. Ak to Trubano-Beblavovci tiež napadnú, bude zaujímavé sledovať čo urobí súd aj v prípade Matovičovej polepenej koalície.

V tom prípade bude na ťahu opozícia, ktorá by mohla napadnúť toto prepočítanie a potom je reálne, že sa dočkáme vyhlásenia nových volieb, ktoré môžu dopadnúť inak ako by si terajší „víťazi“ predstavovali. Vo voľbách totiž rozhodovali nespokojenci SMERU-SD. Ak by došlo k novým voľbám, došlo by k nim po čiastočnom demaskovaní terajších vládnych síl a k preskupeniu hlasov nespokojencov. A to by mohla byť katastrofa pre niektoré pravicovo-liberálne strany. 

Že týmto politikom ide iba o korytá, dokazuje pán Mihál, ktorý neváhal zmeniť svoju politickú orientáciu, volebné sľuby a preskočil z úpadkovej strany PS/Spolu do SaS a do kresla štátneho tajomníka. Aké hodnoty a morálku má taký človek?

Jednou zo zvráteností politiky je aj skutočnosť, že voliť na Slovensku môžu aj Slováci žijúci trvalo v zahraničí. Oni predsa žijú v inej krajine, kde sa podieľajú na jej ekonomike, kde pracujú, odvádzajú dane. V cudzích štátoch môžu rozhodovať o moci lebo sa ich to bytostne týka. Ale prečo by mali rozhodovať o moci v krajine, kde nežijú, nepracujú a nevytvárajú hodnoty. Napriek tomu, že sú to naši krajania, nemajú právo rozhodovať o  budúcnosti krajiny nás, ktorí žijeme doma. 

SaS je tiež stranou, ktorá tiež nie je čistá a ani bezúhonná. V minulosti sa dopustila viacerých vážnych prešľapov. O tom, že politici sa neriadia v politike žiadnou morálkou, ale známosťami a kontaktmi, ktoré môžu posilniť (podľa nich) ich pozíciu. Politici sú však natoľko bažiaci po moci, že idú aj do rizika, že im to môže poškodiť. A keď to praskne, potom hľadajú výhovorky, aby celú situáciu čo najviac zľahčili. 

Napr. (https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/386415-co-bola-kauza-sasanka/).

Už len z tejto informácie je zjavné, že keby bolo Slovensko demokratické, tak Sulík v politike nemá čo robiť. Opäť raz polícia, ale aj SIS zlyhala, keďže sa nevenovala vyšetreniu takto popisovaných udalostí. Možno, keby sa všetky známe kauzy vysvetlili a postihovali v minulom období vládnutia rôznych vlád, nemuselo dôjsť k zavraždeniu Kuciaka a jeho snúbenice.

Občania Slovenska majú asi krátku pamäť, keď pri voľbách strany SaS nezohľadnili udalosti na viď(https://www.teraz.sk/slovensko/kocner-poprel-zhotovenie-videa-z-rozhov/119-clanok.html.) Napriek tomu, že tvrdenia Kočnera sú prinajmenšom kontroverzné ako aj sám podnikateľ (v čase uverejnenia článku), opäť treba konštatovať, že keby sa polícia venovala previerke popisovaných udalostí, možno by demokracia na Slovensku začala niečo znamenať.

Len tak letmo sme si prezreli stránky SaS a môžeme konštatovať, že medzi tzv. „osobnosťami“ sú aj pre Slovenskú republiku toxické osobnosti ako napr. Nicholsonová alebo Klus. Nicholsonová pravdepodobne ostane v európskom parlamente, predsa je tam len kľud a vysoký plat. A nebude na očiach slovenských investigatívnych novinárov, ktorí jej zatiaľ nevenujú pozornosť, hoci by mali. Klus má vyššie ambície, bude sa snažiť v politike preraziť. Takisto si zaslúži pozornosť investigatívnych novinárov. Pri podrobnejšom sledovaní jeho budúcej činnosti nebude veľký problém zistiť pre koho skutočne pracuje.

Strana Za ľudí

Dopredu diskreditovaná strana s ohľadom na jeho toxického predsedu a jeho kauzám uverejnenými nižšie. 

Za toxickú osobu možno považovať aj Šeligu, u ktorého možno predpokladať styky na zahraničné organizácie alebo osoby v nesúlade so záujmami slovenskej republiky. Absolvoval John Jay Institute vo Filadelfii, USA, ktorá je známa svojim previazaním na CIA resp. iné špionážne služby USA. V tomto kontexte činnosť  v organizácii Za slušné Slovensko nadobúda celkom iný rozmer a iné súvislosti. Takisto nie je náhoda, že zakotvil v strane u Kisku, ktorý tiež mohol počas svojho pobytu v USA prísť do styku s  tajnými službami. Šeliga je naviazaný na mimovládku financovanú ekonomickým teroristom a politickým manipulátorom Sorosom ako vyplýva z nižšie uverejnených informácií. Skutočnosť, že sa stal podpredsedom parlamentu SR je viac ako alarmujúca lebo nie je zárukou  obhajoby slovenských záujmov.

(http://www.srspol.sk/clanek-z-konspiracie-sa-stala-realita-organizator-protivladnych-protestov-spolupracuje-s-mimovladkou-financovanou-georgom-sorosom-16171.html).

(https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515276-pochybnosti-o-biznise-kisku-ako-to-bolo-s-vilou-v-tatrach/).

Kiska čelí obvineniam z daňových podvodov pričom vyšetrovanie nie je ukončené. (viď https://transparency.sk/en/padni-komu-padni-je-v-danovych-kauzach-postup-voci-kiskovi-a-basternakovi-standardny/). Ďaľšia otázka na pána Kisku by bola či obchodoval niekedy so zlatom a ak áno, tak či toto obchodovanie bolo legálne alebo nie. 

Po výsledku týchto volieb je vysoko pravdepodobné, že Vyšetrovanie Kisku sa zamietne pod koberec. Nebudeme tu hovoriť o morálke pána Kisku, o jeho morálne pochybnom podnikaní s následnými exekúciami, o zneužívaní špeciálu na leteckú prepravu do miesta bydliska v čase prezidentovania. 

Podozrivý bol aj jeho odpor voči vráteniu nezákonne získaného pozemku vo Veľkom Slavkove pánovi Francovi. Kiskova obhajoba, že o tom nič nevedel, resp. že bol tiež oklamaný je postavená na vode, pretože aj človek s nižším vzdelaním si v prvom rade pozrie napr. kataster a prípadné ťarchy. Spravodlivosť zvíťazila len vďaka statočnosti pána Radačovského. 

(viď https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/507184-mafia-rozkradla-slavkov-kiska-o https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/15/mafia-podvody-danove-uniky-a-uzera-na-ludoch-aka-je-minulost-andreja-kisku/ -svojej-zodpovednosti-dalej-mlci/)

(https://www.infovojna.sk/article/kiska-je-namoceny-do-dalsieho-podvodu-tentokrat-ide-o-kauzu-dph-v-ceskej-republike).

Faktom zostáva skutočnosť, že v skutočnej demokracii človek s takým nánosom na svojej osobe odíde z politiky. Možno si to uvedomil aj Kiska a stiahol sa z politiky, keďže jeho vyšetrovanie pokračuje.  

http://www.srspol.sk/vyhledavani.html?slovo=kiska

Za previerku aktivít by stálo aj podnikanie pani Remišovej, spoluvlastniacej firmu Papageno, s.r.o. Podľa výkazov (https://www.finstat.sk/36793205#viac-informacii) by to znamenalo, že pani Remišová nevie podnikať. Alebo vie? 

https://www.crz.gov.sk//index.php?ID=2171273&art_zs2=papageno&page=1). Podľa poskytovania služieb, je tu „podozrenie“, že vlastní leteckú spoločnosť…Alebo ide o mrhanie financií na sprostredkovateľa týchto služieb zo strany objednávateľa? Oplatilo by sa tiež preveriť kontakty pani Remišovej na zahraničné mimovládne organizácie, ktoré finančnými injekciami sa snažia zasahovať do politiky Slovenska. 

Dosť naivne pôsobí Matovičovo vyhlásenie, že efektívne dokážu kontrolovať korupciu na všetkých úrovniach riadenia štátu investigatívni novinári. Na tento účel im mieni vytvoriť potrebné finančné zázemie z prostriedkov daňových poplatníkov. Nemáme nič proti  poctivým novinárom, ktorí si svoju prácu robia objektívne, nestranne a s dostatočným právnym vzdelaním, ktoré by pre takúto činnosť nevyhnutne potrebovali. Takých je však v spoločnosti ako šafránu. Matovič chce de facto nahradiť súčasné existujúce kontrolné mechanizmy novinármi? Ozaj dosť naivná predstava. Netreba tu urobiť nič, len sfunkčniť tieto mechanizmy, ak si neplnia svoje povinnosti. Okrem toho tu vzniká priestor pre neobjektívne novinárske závery pretože nebudú mať dôvod zverejňovať prípady tých strán, ktoré im na túto činnosť zabezpečili finančné prostriedky. Alebo si Matovič kupuje novinárov zo štátnych prostriedkov, aby mu dali pokoj?

Niekoľko slov k mimovládnym organizáciám. Ak poskytujú všeobecno-prospešné služby a nezasahujú do politiky, je to v poriadku. Je však nežiaduce, aby boli vytvorené preto, aby do politiky zasahovali, ovplyvňovali jej chod, boli napojené na špionážne zahraničné služby a pre tento účel, aby zo zahraničia boli platené. Myslieť si, že takéto mimovládky na Slovensku neexistujú je ťažký omyl. Takéto mimovládky na Slovensku existujú a vytvárajú tlak na politikov, aby plnili ciele a záujmy Západu, predovšetkým USA na našom území. Ide o priame ohrozovanie slovenskej integrity, nezávislosti, územnej celistvosti a jej suverenity. Je obrovskou chybou, že doterajšie vlády v treťom sektore už dávno neurobili poriadok a takého mimovládky nezrušili. Okrem toho, vytypovaní mladí ľudia sú pozývaní do USA, kde ich školia ako majú pracovať v prospech USA. A takýto ľudia dnes sedia aj v slovenskom parlamente a vo vláde. Zdá sa Vám to normálne?

Možno konštatovať, že v tomto ohľade zlyhali silové rezorty a ich tajné služby vrátane SIS. Dostávajú z rozpočtu mnoho peňazí a ich výsledky sú v tomto smere úbohé alebo žiadne.

Vo voľbách sa nečakalo, že SNS do parlamentu neprejde. Ale tiež si za to môže sama. Jednou z príčin je mrhanie štátnymi prostriedkami v rezorte obrany. Volič má iný pohľad na oblbovanie, že Slovensko potrebuje v rámci modernizácie obrany vyhodiť miliardy na vojenskú techniku vrátane spomenutého amerického šrotu v podobe amerických stíhačiek. Zvlášť, keď sa tvrdí, že Slovensko má peňazí dosť, ale pritom nedáva peniaze na zdravotníctvo, školstvo, kultúru, neinvestuje do rozvoja pracovných príležitostí a pod. 

Zaujímavé je, že kritika Matoviča a spol. týmto smerom počas predvolebného boja tu nebola prítomná. Je to dôkazom, toho, že súhlasia s takýmto mrhaním lebo ide o USA zákazku. Dopredu tak potvrdzujú svoje lokajstvo voči USA. 

Strana Vlasť nemala zlý program. Vážime si vedomostí jej lídra Harabina avšak chýbal mu esprit vodcu, ktorý dokáže prirodzene získať si voličov svojimi komunikačnými schopnosťami. Keby bol poveril touto činnosťou schopnejšieho človeka, mohli vo voľbách dopadnúť lepšie. Chybu tiež urobili, že nešli do spolupráce s názorovo podobnými stranami napr. SNS, Socialisti, Máme toho dosť a pod. Nevenovali pozornosť tomu, že „pulz“ spoločnosti je inak nastavený ako boli ich očakávania.

Pozitívne posolstvo vyslali voliči maďarským stranám. Vystavili im stopku na základe toho, že ich politika nebola v skutočnosti celoplošne proslovenská, ale iba parazitická na moci s cieľom dosiahnutia prospechu v zmiešaných slovensko-maďarských regiónoch. Voliči neprehliadli skutočnosť, že ich politika je dlhodobo deštruktívna a ak Slovensko bude naďalej ustupovať ich nadštandardným  požiadavkám hrozí, že si začnú robiť územné autonómne nároky. Je to jedno z trvalých bezpečnostných hrozieb pre Slovensko.

Čo si treba všimnúť je skutočnosť, že vo volebných programoch budúcich koaličných parlamentných strán sa nenachádzajú také obsahové ciele, ktoré dennodenne trápia občanov a teda aj voličov. Vymenujeme niekoľko hlavných príkladov:

 1. Zabezpečenie potravinovej sebestačnosti Slovenska s dôrazom na bezpečnosť potravín. Množstvo potravín, ktoré jeme, je nevhodné až škodlivé pre zdravie.
 2. Zabezpečenie energetickej sebestačnosti Slovenska.
 3. Zabezpečenie rozvoja domácich pracovných príležitostí na Slovensku s cieľom ich regionálnej diverzifikácie.
 4. Urýchlené zabezpečenie  racionálnej výstavby dopravnej infraštruktúry.
 5. Zabezpečenie systémovej kvalitnej zdravotnej starostlivosti bez prieťahov.
 6. Zabezpečenie racionálnych systémových zmien v školstve s ohľadom na potreby slovenskej ekonomiky.
 7. Zabezpečenie systémových zmien v dôchodkovej politike štátu tak, aby dôchodca mal zabezpečenú dôstojnú životnú úroveň.
 8. Vytvorenie motivačných podmienok pre podnikanie, z dôrazom na začínajúcich malých a stredných podnikateľov.
 9. Zabezpečenie kontroly podnikania a odhaľovanie nekalých praktík pri podnikaní. Napr. kartelové dohody, subvenčné a karuselové podvody, daňové úniky a pod. Prijatie takých legislatívnych zákonov, ktoré zabránia prelievaniu štátnych a európskych financií do súkromných firiem a osôb spriaznených s politikmi. Zabezpečiť transparentnú súťaž a kontrolu vo všetkých oblastiach ekonomiky tam, kde táto potreba vzniká.
 10. Vrátenie strategických podnikov do slovenských rúk, pretože ak zahraničie ovláda strategické podniky štátu, ovláda aj štát, ohrozuje jeho bezpečnosť, suverenitu a nezávislosť.
 11.  Slovensko bude bezpečné, keď sa prihlási k neutralite. Jedine neutralita je zárukou stability a bezpečnosti Slovenska. Okrem toho neutralita je tiež nástroj pre vytváranie ekonomických ziskov.
 12. S cieľom znižovania bezpečnostných rizík, by mali kandidáti na prezidenta, vlády a poslanci na všetkých úrovniach riadenia štátu prejsť objektívnymi bezpečnostnými previerkami NBÚ.

Tvrdiť, že na Slovensku vznikla po roku 1989 demokracia je ťažký omyl. Treba totiž rozlišovať medzi demokraciou a politickou pluralitou. A v rámci politickej plurality Slovensko prešlo obdobím obrovského rozkrádania, stádovej privatizácie, mafiánskym obdobím typu Corleone, až po mafiánske obdobie sofistikovaného typu, keď sa mafia preliala do politiky. 

Na občanoch a voličoch sú každé voľby páchané podvody. Volič v dobrej viere zvolí niekoho, od ktorého očakáva, že mu zlepší kvalitu života vo všetkých oblastiach. Ale volebné programy sa neplnia, nikto za to nie je stíhaný, politici na druhý deň po voľbách na voliča zabudnú, tunelujú sa finančné zdroje, atď. Politici chcú byť pri moci lebo sú zároveň pri koryte plnom peňazí. A to koryto treba vyprázdniť vo svoj prospech. Toto je demokracia? 

Obľúbená mantra terajších politických „víťazov“ je obviňovanie doterajšej vlády z mafiánskych praktík. Je to tliachanie do vetra, plné populizmu. Ak hociktorý z nich má vedomosť na takéto praktiky, nech podá konkrétne trestné oznámenie. Koľko ich bolo doteraz podaných ? Ale keby sme chceli takéto tliachanie parafrázovať ich slovami, môžeme uviesť, že nastúpila nová mafia a možno budeme k pravde bližšie. A čo takto využiť aj moderný politický slovník Igora Matoviča a prešetriť všetky prehmaty a kauzy nastupujúcich politikov na detektore lži, ktorý by zaručoval objektivitu. A tiež vykonať ich bezpečnostné previerky. Asi by viacerí vo vláde ani v parlamente nesedeli. Ale to Matovič nikdy neurobí a veľmi dobre vie prečo. Jednoducho by sa mu rozpadla vláda. Samozrejme, že nedovolí ani tzv. krížovú kontrolu rezortov po nominácii politických predstaviteľov. Nebude chcieť, aby mu koaliční partneri  videli „do hrnca“ a už vôbec nie opoziční partneri, ktorí majú legitímne právo v demokracii kontrolovať počínanie koalície. Keby chcel Igorko skutočnú transparentnosť vo výkone činností na základe mandátu voličov, neobával by sa tejto krížovej kontroly. 

Ministrom vnútra bude plukovník Roman Mikulec, bývalý stíhací pilot, neskôr riaditeľ vojenskej tajnej služby. Vedeli by sme si ho skôr predstaviť na poste ministra obrany, ale to by bol nútený sa zaoberať vyšetrovaním majetkových pomerov Jána Balciara, ktorý zo svojho platu určite nezarobil na vykázané miliónové nehnuteľnosti a nevie ich ani zlegalizovať. Ale kto by sa už takouto „banalitou“ zaoberal? Uvidíme či sa bude venovať podozrivým kauzám SDKÚ, ktoré neboli doteraz uspokojujúco vyšetrené. Alebo Počiatkovej vile, ktorú pred voľbami prezentoval verejne Matovič aj so sľubmi, že všetok ukradnutý majetok alebo nadobudnutý neprávom bude vrátený Slovensku. Pôvodne sa uvažovalo na tento post s Grendelom, ale zrejme aj Matovič si uvedomil jeho toxicitu napr. aj kvôli tzv. kauze „Kocúr“. Uvidíme či sa s touto kauzou bude minister zaoberať alebo ju nechá pod kobercom. Tiež si budeme všímať či za pomoci Kyselicu dovyšetruje objektívne kauzu Gorila. Odporúčame tiež pánovi ministrovi, nech preverí či počítačovú techniku a servre SIS ešte stále v rámci technickej „údržby“ kontroluje na základe zmluvy izraelská firma, resp. MOSSAD. Ak áno, tak vyššie bezpečnostné riziko si už ani nevieme predstaviť.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/drahy-odpocuvaci-system-nefunguje-pyta-dalsie-miliony
https://juliamikolasikova.blog.sme.sk/c/364085/kauza-nakupu-odpocuvacieho-systemu-policia-obvinila-lipsicovych-muzov.html
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/319920-najvacsie-kauzy-sdku

Ministrom financií bude Eduard Heger. Verejne nepopísaná strana. Môžeme od neho očakávať, že ako veriaci človek svoje činy bude v najlepšej viere presadzovať v prospech Slovenska. Otázkou len je, či to bude ozaj tak alebo sa počas svojho mandátu dá niekým zmanipulovať a spreneverí sa svojmu poslaniu. Úprimne zmýšľajúci človek má k tomu blízko lebo neočakáva zo svojho okolia podrazy. Len budúcnosť ukáže do akej miery bude odolný a povýši záujmy Slovenska nad záujmy lobistov zo svojho okolia. Nebudeme si všímať, že predával vodku s Jurajom Drobom  (zatiaľ), ktorá sa zrejme veľmi dobre predáva aj v USA.

https://finstat.sk/spolocnici-konatelia?query=Eduard+Heger+%40Bratislava
https://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/donald-ross-arthurs

Ministerstvu obrany by mal najbližšie štyri roky šéfovať Jaroslav Naď, ktorého považujeme za ďalšiu toxickú osobu na politickej scéne.  Proamerický nominant OĽaNO je v silovom rezorte bezpečnostné riziko. Vyjadril sa, že nebude rokovať z USA o ich vojenskej prítomnosti v SR a do úvahy vraj neprichádza ani budovanie amerických základní v SR.  Podľa jeho nedávneho kategorického vyjadrenia by táto alternatíva mala byť definitívne vylúčená. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť…V každom prípade musí byť pod dôslednou kontrolou opozície i verejnosti, aby nerobil na vlastnú päsť kroky v neprospech Slovenska. Očakávame, že jeden z jeho prvých krokov bude zrušenie zmluvy o nákupe amerického šrotu v podobe stíhačiek za 1,5 mld. eur z dôvodu netransparentnosti nákupu a mrhania štátnych prostriedkov. Zvlášť v dobe, keď budeme musieť obnovovať ekonomiku po koronavíruse. Sekundovať mu bude Marián Majer na poste štátneho tajomníka, s ktorým pôsobia a zarábajú spolu aj v toxickej mimovládke SSPI.

 Očakávame tiež, že vyšetrí podozrivé transakcie štátnej akciovky Horezza za bašovania ministra Gajdoša. Už sa nechal počuť, že bude liať – rozumej plytvať – štátnymi prostriedkami na tzv. modernizáciu armády. Opozícia by mu mala dobre hľadieť na prsty, aby nedochádzalo k ďalšiemu mrhaniu financií daňových poplatníkov. 

https://plus7dni.pluska.sk/domov/dvaja-bratia-svagrom-ziskali-rezortu-obrany-fleky-bruseli).

Ministerstvo zdravotníctva bude spravovať Marek Krajčí. Pôvodne detský kardiológ, zakladateľ a predseda správnej rady platformy Kresťania v meste, hudobník, skladateľ a textár bol doposiaľ tieňovým ministrom zdravotníctva. Takisto ako Heger nepopísaná karta zatiaľ s čistým štítom. Má možnosť preukázať svoje schopnosti v rezorte dlhodobo podceňovanom a z vedľajšej koľaje ho vrátiť na hlavnú koľaj. Otázkou však bude, či dokáže presadiť projekty oživenia rezortu, keďže rezort by mal patriť medzi priority slovenskej politiky.

Poľnohospodárstvo patrí medzi rezorty, ktoré by po tridsiatich rokoch pokusov a omylov potrebuje  naozaj hĺbkovú zmenu a vzkriesenie. Do kresla ministra pôdohospodárstva zasadne lesník Ján Mičovský.  Očakávame  oživenie a ozdravenie poľnohospodárstva, zastavenie drancovania lesov, zvýšenie domácej produkcie tak, aby Slovensko bolo sebestačné vo výrobe potravín. Veľká výzva, ale Mičovský môže uspieť, ak mu nebudú kolegovia vo vláde hádzať polená pod nohy.

Ministerkou kultúry bude Natália Milanová, nepopísaná čistá strana, ambiciózna, zdá sa, že má vo veciach jasno.  Či sa jej podarí vrátiť „vláčik na hlavnú koľaj“ je ale veľká výzva. Uvidíme či uspeje vo svojom boji pre Slovensko v obkľúčení koaličných politických supov. Budeme si všímať ako si bude plniť body z volebného programu.

Ján Budaj,  alias Domovník číslo 23 214  dostal na záver svojej politickej kariéry trafiku ministerstvo životného prostredia.  Máme opodstatnené pochybnosti o jeho odbornosti. Nie je nič známe, čím by sa prezentoval ako odborník na zverenú problematiku. Budeme sledovať pozorne jeho aktivity vzhľadom k sklonom zarobiť si aj mimo legálneho platu ministra.

https://www.hlavnespravy.sk/jaroslav-paska-pripomenul-budajovi-galove-slova-budaj-vlastnou-rukou-napisal-a-podpisal-suhlas-spoluprace-s-stb/872288

Okrem toho tento pán trpí aj dočasnou stratou pamäti, keď sa nevie jednoznačne vyjadriť či prichádzal do styku s Kočnerom.

Jedným z prekvapení je menovanie Milana Krajniaka  na pozíciu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Dostal tento post ako „bolestné“ za neukojené túžby po niektorom zo silových rezortov? Ako vyplýva z nižšie uvedené odkazu mal úzky vzťah aj ku „goriliemu príbuzenstvu“.

https://www.hlavnespravy.sk/nejako-sa-nanho-zabudlo-v-kauze-gorila-figuruje-aj-kollarova-dvojka-milan-krajniak/1927251

Krajniaka nepovažujeme za odborníka v tejto oblasti. Dá sa očakávať, že bude niekým riadený z pozadia. Možno si to ešte neuvedomuje, ale zodpovednosť bude niesť on. Považujeme ho však za dostatočne inteligentného, aby sa v problematike rýchlo zorientoval a začal riešiť „zabudnuté“ veci rezortu. Napr. vytváranie pracovných príležitostí v spolupráci s ministerstvom hospodárstva, riešenie rómskej problematiky tak, aby sa Rómovia zapojili do pracovného procesu a prestali zneužívať sociálny systém. V minulosti sa zaoberal rómskou kriminalitou, preto bude mať možnosť túto problematiku vyriešiť tak, aby sa z Rómov stali čestní a pracovití ľudia. Na postoch štátnych tajomníkov mu budú pomáhať politickí skokani zo strán, ktoré vo voľbách neuspeli Mihál a Gáborčáková, typickí predstavitelia karierizmu.

Andrej Doležal sa stal ministrom dopravy a výstavby. Možno ho považovať za odborníka na televízne technológie a médiá. ( RTVS, TV Joj aj TV Markíza),  ale o problematike a potrebách rezortu má asi toľko informácií ako slovenský občan, ktorý čerpá informácie z médií. Nepovažujeme ho za odborníka pre tento rezort, robiť v tomto citlivom rezorte opatrenia na zlepšenie formou pokusov a omylov je nezodpovedné. Má len dve cesty. Rýchlo sa v problematike zorientovať a komunikovať a hlavne počúvať odborníkov na postoch generálnych riaditeľov sekcií alebo odborov.  Ak si zvolí cestu, že jeho činnosť bude riadiť niekto z pozadia, napr. Kollár, tak bude prvá obeť, ktorý bude odvolaný z funkcie ministra.

Bude zodpovedať  za megaprojekt výstavby štátnych nájomných bytov, ktorý ostatní koaliční partneri otvorene označujú za nereálny. 

Štefan Holý získal pozíciu vicepremiéra pre legislatívu a strategické plánovanie. Túto novo vytvorenú funkciu  považujeme za duplicitnú. Nahrádza činnosť ministerstva hospodárstva. Holý je právnik s podnikateľskými skúsenosťami. Bude dôležité sledovať, do akej miery bude presadzovať záujmy Slovenska, keďže je naviazaný na „vplyvné“ osoby v zahraničí a developerov. Ozaj si zaslúži zvýšenú pozornosť opozície, pri kontrole jeho aktivít.

https://e.dennikn.sk/1790078/stefan-holy-robil-s-firmou-od-poora-na-analyze-pre-zsr-za-300-tisic

Ministrom hospodárstva a zároveň vicepremiérom pre ekonomiku bude sám líder SaS Richard Sulík. Uvidíme ako sa Sasanka s pozitívnym postojom k marihuane prejaví v praxi. Ministerstvo hospodárstva nemá šťastie na odborníkov v postsocialistických rokoch. Na týchto funkciách bolo aj v minulosti viacero toxických predstaviteľov ako napr. Ducký, Černák, Rusko, Mikloš, Malchárek, Miškov. 

Minister školstva, Branislav Gröhling,  absolvent Strednej priemyselnej školy obuvníckej v Partizánskom, ktorý neskôr vyštudoval právo, podnikal v oblasti vizáže, kaderníctva a maskérstva. Dúfajme, že nezaradí do výučby LGBTa genderovú výchovu.

 Gröhling je toxický minister, za ktorého najviac hovorí citácia z progamu SaS: „Okrem registrovaných partnerstiev pre páry rovnakého i rozdielneho pohlavia, odluky cirkvi od štátu, prichádzame s dekriminalizáciou marihuany“. SaS jeho menovaním dokázala, že trpí akútnym nedostatkom odborníkov. Ak bude presadzovať v školstve výchovu detí tzv. liberálnym spôsobom priamo ohrozí morálku, výchovu a zdravý duševný rozvoj mládeže. LGBT ideológiu v školstve nepotrebujeme.

Ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí bude Ivan Korčok, doterajší veľvyslanec v Spojených štátoch, profesionálny diplomat.  Jeho menovaním koalícia potvrdila kontinuitu a pokračovanie Lajčákovho  proamerického lokajstva. 

To že sa k nemu hlási Demeš, ako ku dlhoročnému priateľovi je podozrivé, vzhľadom k aktivitám Demeša v prospech USA. (bývalý riaditeľ pre strednú a východnú Európu americkej mimovládnej organizácie German Marshall Fund predĺženej ruky CIA a údajný analytik mimovládneho sektoru pravdepodobne s dobrými kontaktmi na „Veľkého brata“). Ako úplný prejav vazalstva môžeme vnímať list politických signatárov Obamovi z roku 2009 (https://www.noviny.sk/slovensko/61439-havlov-list-obamovi-podpisal-aj-michal-kovac), ktorý podpísal aj Michal Kováč. Neskôr sa prevalilo, že list pripravil German Marshall Fund a do Bieleho domu ho doručil český špión Alexandr Vondra.

Korčoka na jeho pozícii bude kontrolovať ďalšia toxická osoba keďže jeho štátnym tajomníkom bude Martin Klus notorický obdivovateľ gaunerského štátu USA, NATO. Možno ho zaradiť medzi extrémistov, keďže verejne obhajoval myšlienky islamskej nadácie, odkiaľ je len krok k tomu, aby odsúhlasil prílev islamských migrantov na Slovensko. Tiež by odsúhlasil, aby Sorosova univerzita prišla na Slovensko po jej vyhodení z Maďarska. Zrejme je ekonomický a politický terorista Soros jeho krvná skupina. Opozícia musí veľmi dôrazne kontrolovať jeho činnosť…A i morálku…

https://martinklus.sk/myty-a-fakty
https://plus7dni.pluska.sk/domov/sebe-dopraje-vlastnym-detom-nie-poslanca-klusa-sas-musi-umravnovat-sud

Ministerkou spravodlivosti bude bývalá štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti spred dvoch rokov Mária Kolíková,  ktorá spolu s ministerkou Žitňanskou tento rezort dvaapol roka riadila v dobe, keď sa darilo Kočnerovi, Jankovskej či Sklenkovi. Treba však zabezpečiť beztrestnosť vyšetrovaného Kisku. Ona je tou zárukou. Alebo sa mýlime? A Kolíková  bude natoľko statočná, aby spravodlivo dotiahla vyšetrovanie Kisku do konca? Uvidíme…

Strane „Za ľudí“ sa ušlo nové Ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj. Tiež to považujeme za nepotrebnú duplicitu. Investície sa riešia na úrade vlády, kde sa zaručuje i vyššia transparentnosť a kontrolovateľnosť. Regionálny rozvoj patrí do vienka ministerstva dopravy. Ale nejakú trafiku treba dať aj tejto strane. Koľko financií to bude stáť z vreciek daňových poplatníkov? Nech najprv urobia finančnú analýzu zriadenia tohto ministerstva a zdôvodnia potrebu jeho vytvorenia. Sekundovať jej bude bývalý SME- čkár a bývalý Kiskov poradca a hovorca Krpelan. Svojho času si kúpil v Bratislave byt za necelých 1700 eur. A pritom nemusí byť ani kúzelníkom.

https://www.cas.sk/clanok/352110/skandal-u-prezidenta-kiskova-prava-ruka-dostala-3-izbovy-byt-za-1-694-eur

A už keď sme pri nových ministerstvách. Vieme si skôr predstaviť vytvorenie ministerstva zahraničného obchodu a cestovného ruchu. Bolo by pre ekonomiku oveľa väčším prínosom. 

Remišová predpokladáme, že bude nestranná pri výkone tejto funkcie a že nebude manželovi dohadzovať čerpanie eurofondov.

https://www.topky.sk/cl/100371/1774135/SNS-kontruje–na-Remisovu-vytiahli-manzela–Milan-bol-v-komisii–ktora-schvalovala-pravidla-eurofondov

Faktom je skutočnosť, že nová koalícia odmieta krížovú kontrolu rezortov a to nielen v rámci koalície, ale i spolu s opozíciou. Prečo by mal dať niekomu nazrieť do svojho hrnca? Inak na korytá je čakateľov v druhej línii dosť a predpokladá sa, že Matovič začne „čistiť“ ďalšie posty a dosadzovať do nich svojich ľudí. Transparentnosť je tak na začiatku ich fungovania ohrozená.

Takže vzhľadom k situácii i a prerozdeleniu kresiel, Matovič uchopil absolútnu moc v štáte, pričom mu ostatné strany iba sekundujú. V priebehu vládnutia sa dajú preto očakávať otrasy, ktoré mu raz môžu zlomiť krk. Je predpoklad, že sa z neho stane autoritársky cholerický politik. A takých verejnosť rada nemá. 

Dovoľujeme si odcitovať jeho sľub prezidentke a zároveň ho vyzvať k jeho dodržaniu: „Spoločne sa zaväzujeme vám, pani prezidentka, a rovnako všetkým občanom SR, že budeme vládnuť otvorene a budeme ľuďom vždy hovoriť úplnú pravdu. Zaväzujeme sa, že budeme vláda, ktorá sa neodtrhne od života obyčajných ľudí. Budeme vláda, ktorá bude ľuďom načúvať, vláda, ktorá bude vládnuť s ľuďmi a pre ľudí.“ Opozícia by mala priebežne monitorovať plnenie tohto sľubu.

Terajšia opozícia naopak má čas sa rozlúčiť s menami, ktoré poškodili ich politiku a urobiť si poriadok v stranách. Potom majú veľký predpoklad sa o štyri roky vrátiť opäť k moci a robiť politiku pre ľudí skutočne so všetkou zodpovednosťou a bez škandálov. Zatiaľ od nich očakávame dôslednú kontrolu a kritiku takej činnosti novej vlády ktorá je v rozpore so záujmami Slovenskej republiky tak, aby nedošlo k úplnej likvidácii suverenity a zvrchovanosti republiky. Lebo toto pri tejto vláde skutočne hrozí. 

Tiež očakávame, že sa s týmto cieľom zjednotia všetky nové vlastenecké strany, hájace národné záujmy Slovenska, ktoré ostali vo voľbách „pod čiarou“ vrátane mobilizácie KDH. KDH totiž neuspelo hlavne preto lebo ich predstaviteľ bol nevýrazný, bez toho, aby voličov niečím zaujal. V konečnom dôsledku im veľkú časť voličov prebralo OĽANO. Je čas, aby sa vlastenecké sily v republike zorganizovali, zjednotili a začali pracovať na obrane národných záujmov Slovenska. K tomu potrebujú navzájom komunikovať, dosiahnuť názorovú jednotu a spracovať svoj program. A samozrejme vysvetliť občanom, čo sa na Slovensku skutočne deje. Hlavne osloviť mladú generáciu a tzv. „mlčiacu väčšinu“. Mlčiaca väčšina ešte stále tvorí cca 40% populácie, ktorá sa k veciam verejným žiaľ nevyjadruje, ale ktorá môže zásadným spôsobom zasiahnuť do výsledku nasledujúcich volieb.

Voliči vyslali výsledkami volieb jasné posolstvo Matovičovi. Vyjadrili vôľu, aby OĽANO vytvorilo so Smerom-SD koalíciu, aby sa prestali hádať a začali konečne spolupracovať na veciach dôležitých pre Slovensko. Matovič túto vôľu nerešpektoval a radšej si zvolil spoluprácu s pochybnými stranami.

V centre SNP spracoval: Ivan Štubňa, stubna322@gmail.com

Autor dáva zároveň súhlas na voľné šírenie tejto analýzy

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Z KOREŠPONDENCIE: Analýza parlamentných volieb 2020

 • 24. marca 2020 at 19:46
  Permalink

  Výborná analýza povolebnej politickej situácie na Slovensku. Mimoriadne cenná je časť tretieho odseku od konca, a to: „Terajšia opozícia naopak má čas sa rozlúčiť s menami, ktoré poškodili ich politiku a urobiť si poriadok v stranách. Potom majú veľký predpoklad sa o štyri roky vrátiť opäť k moci a robiť politiku pre ľudí skutočne so všetkou zodpovednosťou a bez škandálov. “ Je to hlboká myšlienka pre opozíciu, ale aj pre národné strany, ktoré sa do parlamentu nedostali, aby urobili hlbokú analýzu chýb ktorých sa dopustili v minulých koalíciách, ale aj pred voľbami. Najväčšou chybou politikov a politických strán je, že po voľbách zabúdajú na voličov s ktorými by mali spolupracovať počas celého volebného obdobia.
  Ďalej súhlasím s názorom o znížení počtu poslancov NR SR, a dodal by som, že polovica poslancov by sa mala voliť v priamej voľbe. Tiež je dobrá myšlienka o pomerne širokej poslaneckej imunite. Poslanecká imunita by mala byť zrušená alebo obmedzená len na pôdu parlamentu a hneď naša NR SR by bola civilizovanejšia.
  Ďakujem autorovi, že pomenoval veci tak ako sa majú.

  Reply
 • 24. marca 2020 at 22:21
  Permalink

  Bolo koze dobre, išla vlkom slúžiť.
  Čaputová, Matovič a spol. dúfajú, že sa raz bude o nich písať v učebniciach dejepisu; no veď hej, aj o Hitlerovi sa píše.
  Len dúfajme, že „mlčiaca väčšina“ nebude mlčať donekonečna a raz prehovorí.
  Fakt, výborná analýza!

  Reply
 • 27. marca 2020 at 0:42
  Permalink

  Podľa nadpisu a veľkého rozsahu „dopisu“ sa dala podrobná analýza parlamentných volieb. Pár viet a skončilo to tuto: „Vieme ako dopadli voľby, preto nebudeme komentovať výsledky…“ nuž, pán Badár, s týmto by ste neprešli o ani písomnou maturitnou skúškou. Kompilát apár vlastných „politologických úvah“ oA súčasnej vláde. Málo…priatelia, máte excelentných politológov aj vľavo – R.Tóth, G.Rothmajerová, …píše vám sem R.Michelko…prečo toto? A kde je tá analýza? Z čoho sa máme poučiť?

  Reply
 • 29. marca 2020 at 21:40
  Permalink

  Pre Klub národohospodárov Slovenska:
  Je zjavné, že ste článku nevenovali dostatočnú pozornosť. Volebné výsledky známe a ozaj nie je na nich čo komentovať. Dôležité je uviesť prerozdelenie pozícií moci, konkrétnych ľudí, ktorí budú riadiť tento štát a čo môžeme od nich očakávať. Kompilát to v žiadnom prípade nie je. Zverejnené odkazy slúžia len na potvrdenie pravdivosti udalostí alebo osôb v nich sa nachádzajúcich. Odporúčam si príspevok prečítať ešte raz a v prípade, že niečomu nebudete rozumieť, obráťte sa na autora.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *