Agresívny útok na najpotrebnejších

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Agresívny útok na tých najpotrebnejších alebo ako spoločnosť začína inklinovať k hnedej fašizácii

      Pred časom sa mi dostalo do rúk vydanie českého pravicového denníka MF Dnes zo dňa 3. augusta 2016, na ktorého titulnej stránke sa palcovými titulkami vynímal nadpis Zákon proti záhaľke – Štát chce dostať ľudí  do práce, sprísni podmienky pre nezamestnaných.  

       V prvom rade – domnievam sa, že vo vyspelých a kultúrnych štátoch a spoločnostiach, ku ktorým by sa chcela veľmi rada zaradiť aj ČR+SR, sa tí najslabší a najbezbrannejší neberú ako terče agresívneho a nenávistného ponižovania zo strany štátnej mašinérie, ale štát týmto skupinám občanov vytvára všetky podmienky na to, aby sa aj oni mohli stať platnými členmi spoločnosti. Vyspelé a kultúrne spoločnosti sú si vedomé toho, že uvedený stav sa dá docieliť iba tým, že týmto slabým a bezbranným bude umožnené zaradiť sa do života prostredníctvom adekvátne ohodnoteného zamestnania s mnohými sociálnymi benefitmi, ktoré vylepšia ich životnú úroveň natoľko, že zo slabých a bezbranných sa stanú sebavedomí a dobre zabezpečení občania.

       Avšak situácia, v ktorej sa nachádzame ako spoločnosť tu a teraz, ma núti konštatovať, že amorálnosť, odpornosť a zvrhlosť súčasného režimu hádam ani nemá dno, na ktoré by bolo možné naraziť. Áno, čítate dobre – slovenský kapitalizmus je niečo ako smradľavá žumpa bez dna.

Celý tento prehnitý a zvrátený protiľudový režim dlhuje nekonečné ospravedlnenie všetkým, ktorých za 27 rokov svojho fungovania pripravil o celkom obyčajnú ľudskú dôstojnosť. Namiesto arogantného výsmechu a štátom posvätenej šikany by sa mal ospravedlniť a vykompenzovať sociálne odkázaným občanom všetky materiálne, ako aj finančné škody, ktoré im svojím zvrhlým fungovaním spôsobil. Arogantná téza, že za svoju situáciu v pracovnej oblasti si môže každý sám, je nesporným dokladom vrcholného egoizmu a neúcty voči sebe navzájom, avšak tu je dôležité zdôrazniť, že pre súčasný protiľudový havloidný režim sú tieto aspekty priam charakteristické.

       Aby bolo možné lepšie pochopiť môj myšlienkový odkaz, uvediem jeden príklad, ktorý bude ilustrovať, koľko dlhuje súčasný zločinecký režim tým najslabším.

Zoberme si jedného 3 roky nedobrovoľne nezamestnaného človeka (či už je to absolvent bez praxe alebo občan nad 50 rokov veku). Predpokladajme, že dotyčný človek přišiel nedobrovoľne o prácu, v ktorej mesačne zarábal napr. 500 € čistého. Napriek zvýšenému úsiliu, ktoré musel vynaložiť na hľadanie práce sa mu, vzhľadom na to, že patrí k znevýhodneným skupinám občanov, navyše možno žije v zlom regióne, v priebehu týchto troch rokov nepodarilo zohnať aspoň porovnateľné pracovné miesto. Lepšie povedané – nezohnal prácu vôbec.

Teraz sa pozrime, aké nenávratné straty mu spôsobila nedobrovoľná nezamestnanosť za tieto tri roky.

Predpokladajme, že ak by nebol nedobrovoľne nezamestnaný, naďalej by zarábal týchto 500 € čistého. Ak ich vynásobíme počtom mesiacov trvania nedobrovoľnej nezamestnanosti (36), dostaneme sa k sume 18 000 €.

Z uvedeného výpočtu zreteľne vyplýva, že súčasný zločinecký režim pripraví JEDNÉHO tri roky nedobrovoľne nezamestnaného občana na čistom zárobku o celých 18 000 €!!! A keď je tých tri roky nedobrovoľne nezamestnaných občanov okolo 250 000? A to som pri finančnej strate kalkuloval iba tie 3 roky. To je sila, všakže?! Kto to tým nešťastným občanom kedy zaplatí a vykompenzuje? Ako to ide dokopy so skutočnosťou, že napríklad katolíckej cirkvi sa v susednej ČR v nezákonných a protiústavných reštitúciách napchávajú gágory od vrchu po spodok a poctiví občania sú nútení takmer hladovať? To sú už fakt dôležitejší nejakí tuční preláti? Viac ako skutočne odkázaní občania, ktorých súčasný zločinecký režim sústavne nehanebne okráda?

Okrem toho, že tri roky nedobrovoľne nezamestnaný občan s čistou mzdou 500 € navždy stratí sumu 18 000 €, ešte ho bude štát arogantne ponižovať a vysmievať sa mu? Namiesto nájdenia plnohodnotného a relevantného zamestnania mu budú úradníci ponúkať perspektívu behania za pečiatkami alebo akési dobrovoľne-povinné šaškovanie na verejných prácach takmer zadarmo? Neponúka sa tu veľmi dôrazné zúčtovanie s nespravodlivým systémom? Veď čo ak niekomu z tzv. „kompententných“ odrazu preskočí v hlave a odrazu usúdia, že namiesto výsmechu a ponižovania bude lepšie tých okradnutých nezamestnaných rovno fyzicky likvidovať, aby sa nemohli efektívne vzbúriť?

Foto: Erich Ferdinand, CC

Redakcia DAV DVA nezodpovedá za prezentované názory prispievateľov či respondentov a nemusí sa s nimi úplne, ani čiastočne stotožňovať.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *