Aktivisti v Sobotišti obnovili pamätnú tabuľu oslobodenia a vo Vrbovciach vyšla kniha o Samuelovi Jurkovičovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

V Sobotišti bola obnovená a znovunainštaľovaná tabuľa na poctu oslobodenia Červenou armádou. Akcie sa zúčastnili významní aktivisti ako Broňa Šimková (hlavná iniciátorka projektu), Pavol Vandelia (v kraji napr. obnovil Jurkovičovu tradíciu vysádzania stromov) a Miloš Zverina z o. z. Slavica, ktorý nedávno zdôraznil potrebu pripomínania dňa genocídy Slovanov.

Broňa Šimková sa s PhDr. Pavlom Pánikom tiež spolupodieľala v rámci občianskeho združenia Johanky Hrebendovej Bórikovej na vydaní publikácie pri príležitosti 175. výročia založenia Gazdovských spolkov v Sobotišti a vo Vrbovciach. Knižku vydalo Záhorské osvetové stredisko v Senici. Stránka obce Vrbovce informuje:

Na tomto projekte sa podieľal rodák PhDr. Pavol Pánik a spoluautorka projektu Bronislava Šimková zo Sobotišťa, za čo im chceme z celého srdca poďakovať. Obaja dali do toho veľa svojej energie a svojho voľného času a pevne veríme, že táto publikácia si nájde svoju cestu ku každému, ktorý sa zaujíma o dejiny vo svojej rodnej obci. Na obed bola publikácia odovzdaná na obecnom úrade v Sobotišti a dnes poobede na obecnom úrade vo Vrbovciach

Ďalšia pozitívna správa je, že už čoskoro vyjde kniha Spoločné hospodárenie Slovanov, venovaná Samuelovi Jurkovičovi pri príležitosti organizácie minuloročnej konferencie na počesť Samuela Jurkoviča, kde vystúpili davisti spolu s Ľubošom Blahom. Pozri aj článok o Samuelovi Jurkovičovi od Lukáša Perného, ktorý zaznel na tejto konferencii.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom