Atentát na Roberta Fica odmietol aj projekt Komunisti 21. Žiadajú odstúpenia politikov a novinárov z verejných funkcií

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

1. Teror časti, zahraničím vydržiavanej buržoázie, vykonávaný pravicovými politikmi a novinármi, je namierený proti väčšine slovenskej verejnosti, ktorá v parlamentných a prezidentských voľbách odmietla nimi prezentované hodnoty euroatlantického Západu!

2. Chápeme snahy po upokojení spoločnosti a odmietame násilie a hrozby násilím. Nie je to však možné, ak sa nezmenia pomery, ktoré viedli až k brutálnemu ozbrojenému útoku!

3. Žiadame, aby priznali zodpovednosť a odstúpili verejní činitelia, politici a novinári, ktorí konfrontačnú politiku organizovali, podporovali a agresívnymi krokmi stupňovali. Očakávame odstúpenie z verejných funkcií Matoviča, Kolíkovú, Grohlinga, Šimečku, Jaurovú a aj rezignáciu prezidentky Z. Čaputovej.

4. Za potvrdenie právneho štátu považujeme, že sa prokuratúra bude zaoberať štvavými článkami a publicistikou médií, ktoré viedli atentátnika k zločinu. Za rozumné vykročenie správnym smerom považujeme odvolanie alebo rezignáciu šéfredaktorov Denníka N, SME a portálu Aktuality.

5. Veríme, že orgány verejnej moci a štátnej správy ako i Národná rada SR príjmu zákony a opatrenia, ktoré budú regulovať média a tretí sektor tak, aby nemohli ďalej šíriť politickú nevraživosť, neorganizovali verejné lynčovanie nepohodlných aktivistov alebo protagonistov.

V Bratislave dňa 16. 05. 2024

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *