Blaha: Putin má pravdu, liberalizmus je mŕtvy. Jeho výsledkom je iba nerovnosť, nesloboda a bordel

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Putin vyhlásil, že liberalizmus je prežitok. Tusk mu na to odkázal, že prežitkom je autoritárstvo, kult osobnosti a vláda oligarchov. Pánabeka, to čo je?

TUSK NEMÁ MANDÁT NA ÚTOKY NA RUSKO

Po prvé, ak tým chcel Tusk zaútočiť na Rusko, tak na to nemal mandát. Ja chápem, že ako Poliak nenávidí Rusko a potrebuje to ventilovať, ale v pozícii predsedu Európskej rady by si mal dávať pozor na ústa.

Je to od neho detinské a agresívne. V diplomacii je to kolosálny prešľap.

LIBERALIZMUS JE TOTALITA PEŇAZÍ

Po druhé, liberalizmus nie je opakom autoritárstva, ako si Tusk myslí. Ani kultu osobnosti, ani vlády oligarchov. Práve naopak. Je ich stelesnením.

V modernej liberálnej spoločnosti sa prenasledujú ľudia za iný ako liberálny svetonázor.

Pre poslušných amerických pešiakov ako Kiska či Čaputová sa v médiách vytvára kult osobnosti.

A liberalizmus vždy bol o záujmoch bohatých ľudí a vždy nakoniec dospeje k oligarchii.

Milý Donald, ste vedľa, ako tá jedľa.

LIBERALIZMUS DEMOKRACIU LEN TRPÍ, KÝM SI JU VIE KÚPIŤ

Po tretie, liberalizmus vznikol ako ideológia bohatých mešťanov, ktorí odmietali demokraciu ako vládu lúzy.

Je to ideológia pracháčov, ktorí forsírujú individializmus a biznis. On nie je ani v najmenšom opakom autoritárstva. On je doslova totalitou peňazí. A s demokraciou sa naoko zmieril len preto, že si ju kúpil.

PUTIN MÁ PRAVDU – LIBERALIZMUS JE MŔTVY

Putin má pravdu. Liberalizmus je prežitok. Jeho výsledkom je nerovnosť, nesloboda a bordel.

Škoda len, že Tusk nepochopil, že keď sa snažil vrátiť Putinovi úder, tak tým prefackal len samého seba.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


11 thoughts on “Blaha: Putin má pravdu, liberalizmus je mŕtvy. Jeho výsledkom je iba nerovnosť, nesloboda a bordel

 • 30. júna 2019 at 20:14
  Permalink

  Je fakt, že výsledkom liberalizmu je, a to najmä socio-ekonomickej oblasti, veľká nerovnosť.
  Tak potom je tu otázka, prečo s tým Putin doma niečo nerobí?

  Reply
  • 30. júna 2019 at 21:13
   Permalink

   Putin s tým niečo robí, ale nie vo vašom chápaní, z jednoduchej príčiny: Blaha trochu tára do vetra. Toto ľavica nepotrebuje, potrebuje objektívne informovať.
   Putin vôbec nepovedal, že liberalizmus je mŕtvy, ale aby ho Západ nevnucoval všetkým. A že ruská spoločnosť ho síce toleruje, nemá s ním problém, ale vo všeobecnosti ho nepotrebuje.

   Vzdelaný človek ako Blaha by už mohol dokázať prestať stotožňovať liberalizmus a kapitalizmus a zamieňať si ich. A mal by vnímať rôzne historické podoby liberalizmu (hlavne kapitalistický a socialistický pre začiatok) a ekonomický, kultúrny liberalizmus. Preto je dôležité, ak hovoríme o liberalizme, určiť, ktorú podobu liberalizmu máme na mysli.

   Dokonca aj pod ekonomickým liberalizmom sú dnes chápané dosť odlišné procesy – klasický kapitalistický voľný trh v zmysle voľnej hry ponuky a dopytu, toto sa zahŕňa aj pod pojem neoliberalizmus, teda pokus o návrat ku kapitalistickému voľnému trhu po r. 1990.

   Lenže o liberalizácii svetového obchodu hovorí aj Čína, čím myslí hlavne globálne voľné toky tovarov, služieb, odstránenie colných, politických a iných bariér. To je pozitívny trend, pretože globálna deľba práca v rámci globálnej spolupráce zlacňuje produkciu a zvyšuje blahobyt. Takže tárať o mŕtvom liberalizme v situácii, keď túto podobu liberalizmu presadzuje aj Čína, je obdivuhodné.

   Ako minule poznamenal Martin, liberáli môžu aj v slovenských voľbách brať všetko. Zrejme v tých čudesných analýzach Ľuboša Blahu niečo nie je v poriadku – melie niečo o zániku liberalizmu, hoci nám hrozí, že sa totálne presadí aj na Slovensku. Že sa presadí totálne buržoázny liberalizmus.

   A to aj vďaka týmto bulvárnym vystúpeniam Ľuboša Blahu, ktorý nedokáže pochopiť, že nie je liberalizmus ako liberalizmus, treba ich začať odlišovať a proti buržoáznej zdegenerovanej podobe liberalizmu postaviť socialistickú a komunistickú alternatívu liberalizmu. Dnes liberálne naladení voliči vlastne majú pred sebou len jednu možnosť – voliť Čaputovú a príbuzné strany. Aj vďaka skvelej ideologickej práci Ľuboša Blahu. A tak skutočne hrozí to, čoho sa obával Martin, že vo voľbách zoberie všetko pravicový, prokapitalistický liberalizmus.

   Reply
   • 1. júla 2019 at 19:53
    Permalink

    Pán Antal,
    ja to poviem jednoducho a zrozumiteľne. Putin v ekonomickej sfére je ťažký (neo)liberál. Preferuje názory tých poradcov a ekonómov, ktorí sú totálne za voľný trh, neobmedzený zisk, nezamedzujú vývoz financií a majetku oligarchov z Ruska. Je to škola USA poradcu Jeffryho Sachsa a jej súčasní predstavitelia sú najmä Kudrin a šéfka ruskej CB Nabjulina so svojimi kinderanalytikmi.
    A prečo Putin nepočúva viac Glazjeva alebo Katasonova vie asi len on sám. Ja nie. Ale odstráneniu extrémnej majetkovej nerovnosti v Rusku to vôbec nepomôže.

    Reply
    • 1. júla 2019 at 20:30
     Permalink

     Pane Juhár, je to přesně, jak píšete. Putin je absolutní záruka toho, že Rusko s celou Sibiří je upsáno SATANOVI. Historie Ruska je tak UKONČENA.

     Reply
    • 1. júla 2019 at 23:02
     Permalink

     Pán Juhár, niečo som prezrel? Blaha hovorí, že Putin povedal, že liberalizmus je mŕtvy, Vy tvrdíte, že Putin je ťažký (neo)liberál.
     Tento zmätok je výsledok boja viacerých proti teoretickým diskusiám, potom tu jedno tvrdenie popiera iné.

     Reply
  • 30. júna 2019 at 22:34
   Permalink

   Pane Juhár, dobrý večer.

   No ovšem, padla kosa na kámen. Povím Vám, proč si Putin robí srandu z celého ruského národa. Kdybych nebyl znalý RJ, kdybych nečetl denně několik hodin na ruských webech, věděl bych prd, asi jako, v tomto konkrétním případě, Dr. Blaha. Prosím ho o prominutí za mou upřímnost. Ale nejen Dr. Blaha, nýbrž snad všichni levičáci se zcela MYLNĚ domnívají, že Putin JE NÁŠ. Jenže je tomu přesně NAOPAK, ruský prezident nejenže není náš, ale on je dokonce RUSKÝ VLASTIZRÁDCE. A jako vlastizrádce byl V. Putin dokonce odsouzen. O tomto se v levic. kruzích NEVÍ. Dovolím si zde na DAV-DVA připomenout FAKTA. Vesměs NEZNÁMÁ v ČR i ve SR.

   Boris Jelcin v r. 1999 vybral a jmenoval hlavou ruského státu důstojníka KGB Vladimíra Putina. Ve své podstatě, ve smyslu politiky, naprosto bezvýznamnou figuru. Tehdy, v tom r. 1999, bylo za Jelcina v celém Rusku 6 dolar. miliardářů. Za nynějšího vládce Putina, tedy o 20 let později, je jich 18x tolik. Zopakuji to, aby bylo jasno, že se nejedná o omyl, ─ 18x více. Více než 50 % obyvatel RF nemá na zaplacení bydlení, jídla, ošacení, energet. potřeb, léků atd. Za Jelcina to bylo 20 %, za SSSR 0 %.

   Za Putina je nejvyšší spotřeba heroinu (z afghánských makovic) právě v Rusku, tedy mezi všemi státy na planetě Zemi. To jsou DĚSIVÁ A HOLÁ FAKTA, KTERÁ NELZE NIJAK VYVRÁTIT. Požádejte mě o odkazy na ofic. zdroje a já tak učiním. Zrovna s tím heroinem je to zpráva Ruského ministerstva zdravotnictví.

   Připomenu cynické vyjádření V. Putina v USA, když se jízlivě uškleboval otázce proslulého Larry Kinga ze CNN 8. září 2000, mám na mysli otázku, co si myslí o tragické havárii ponorky Kursk v srpnu 2000. Putin se tehdy jidášsky zasmál a Kingovi odvětil: „No co by bylo, tož se potopila a bylo!“ (čas asi 1:15)

   ROZHOVOR V. PUTINA S LARRY KINGEM ZE CNN 8.9.2000:
   https://www.youtube.com/watch?v=WvAfQbHn8F4

   Putin byl odsouzen ZA VLASTIZRADU 10. února 2011 v Moskvě. Vojenským tribunálem Všeruského důstojnického sboru, hlavním žalobcem tehdy byl JUDr. Viktor Iljuchin, jenž očistil před světem vykonstruovanou účast SSSR ve věci Katyň.

   Viktor Iljuchin byl členem ÚV KSRF, byl poslancem ruského parlamentu, byl místopředseda Výboru parlamentu pro bezpečnost RF, člen parlam. komise pro boj s korupcí, ještě v SSSR byl povýšen do řad Generální prokuratury SSSR. Jako hlavní žalobce Putina byl Iljuchin o měsíc později ─ zavražděn. Na čí rozkaz, nebudeme raději rozebírat.

   PROJEV VIKTORA ILJUCHINA BĚHEM OBŽALOBY V.V. PUTINA Z VLASTIZRADY: https://www.youtube.com/watch?v=ESaaNtQTrdY

   A ještě si přečtěte, co provedl pan Putin v r. 2012, za tohle by mu Hitler políbil i prdel:

   https://davdva.sk/roman-michelko-o-assangovi-a-extremnom-pokrytectve-medialnych-elit/#comment-8254

   Reply
 • 30. júna 2019 at 22:43
  Permalink

  Putin, Tusk, Trump, Merkelová, Makron…
  Dookola to isté vždy odpútavať pozornosť od toho čo sa deje u nás doma !
  Na Slovensku stále smer slúži oligarchom a najbohatším a treba to maskovať…
  Za tie roky pán autor ani jediná téma ako zlepšiť život „občanom SLOVENSKA“
  Ako to povedal Pellegríni: Skúste povedať mamičke že nedostane zvýšený rodičovksdý príspevok..

  Ako smer každoročne vysvetlí rodinám smrť 11000 občanov = ich blízkych lebo nedostali včasnú zdravotnú starostlivosť a zomreli „zbytočne“ na odvrátiteľné choroby !!!
  ..
  Začne o Putinovi, Tuskovi a …?
  A zomierajú tisíce každý rok čo by mohli žiť!!!
  O tom kedy?

  Reply
 • 30. júna 2019 at 22:46
  Permalink

  Autor ako SPOLUVLÁDCA na Slovensku by mal zodpovedať otázku čo máme na SLOVENSKU pod vládou smeru ?

  Reply
  • 21. decembra 2019 at 14:56
   Permalink

   Všimnite si prosím môj komentár. Ďakujem.
   VK

   Reply
 • 21. decembra 2019 at 14:54
  Permalink

  Žiaľ , nie je v moci akejkoľvek strany, zmeniť zo dňa na deň ekonomické smerovanie štátu. BA ani politické a zahraničné smerovanie. Môžeme len snívať a produkovať myšlienky , najlepšie inovatívne a inšpirujúce. Cesta k slobode, bratstvu a rovnosti je dlhá a kľukatá. Nie všetci ju chcú a akceptujú. Nebuďme netrpezliví, zlostní a frustrovaní. Pravda ostane pravdou. Pozrime sa na napr. Vývoj za posledných päťsto rokov vo svete. Aj napriek vojnám, nenávisti, zlobe sa svet uberá k lepšiemu. “ Ľavicové” ideály sú , zdá sa inšpiratívne , do takej miery, že azdá prežijú aj dočasnú, neprajnú dobu viacerych neprajníkov

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *