Blaha reaguje na list spísaný Sorosovými aktivistami, liberálnymi extrémistami a internetovými trollmi, ktorí volajú po posilnení proamerickej orientácie SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Do parlamentu dorazila petícia, ktorá vyzýva na prijatie Bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky. Podpísal ju snáď každý americký agent, ktorý pôsobí na Slovensku.

ZOZNAM AMERICKÝCH PUDLÍKOV JE NA SVETE

Pozrite si ten pôsobivý zoznam – oni sú tam hádam všetci do jedného. Bútora, Smatana, Zajac, Mesežnikov, Fedor Gál, Duleba, Mesík…

A samozrejme nesmie chýbať Nadácia otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. A Globsec. A rôzne ďalšie americké nadácie, inštitúty, združenia a mimovládky.

A do toho politici SaS, OĽaNO, KDH a podobne. Zvyknú si eufemisticky hovoriť euroatlantici, ale počujú aj na oslovenie „americkí pudlíci“.

Načo vôbec niekto potrebuje investigatívnu žurnalistiku. Ak niekto chce vedieť, kto slúži USA, má ich všetkých pohromade v zozname signatárov.

S USA NA VEČNE ČASY

V ich spanilom liste sa uvádza, že „silnejšie transatlantické partnerstvo v rámci NATO by malo byť absolútnou prioritou a jedinou alternatívou“.

V preklade: so Spojenými štátmi americkými na večné časy. Najdôležitejšou vecou na svete je trčať zo zadku americkému veľkému bratovi. A nebudeš mať iných bohov okrem USA, aby si sa im klaňal. A tak.

CARNEGIE STRATÉGIA

Ja len na pripomenutie: Bezpečnostnú stratégiu SR dal podľa všetkého dokopy Tomáš Valášek, bývalý veľvyslanec SR pri NATO a aktuálne zamestnanec amerického think-tanku Carnegie Endowment, ktorý je financovaný americkou vládou a nadnárodnými korporáciami.

Ešte raz pre tých menej chápavých – slovenskú bezpečnostnú stratégiu písal americký think-tank. Bravissimo!

PROVOKUJME RUSKO – TO JE PREDSA ZÁRUKOU MIERU!

V bezpečnostnej stratégii sa viackrát zdôrazňuje, akou hrozbou pre našu bezpečnosť je Rusko a ako veľmi podporujeme naše milované NATO. A samozrejme, túžime po jeho posilňovaní – najmä východného krídla NATO. Nech veselo provokujeme Rusko. Na pokyn veľkého brata.

Štvať do vojny a zbrojiť – to je jediná garancia našej bezpečnosti, skvelé! A Američania budú s Rusmi bojovať – do posledného Slováka.

Ale my sa radi obetujeme – v mene veľkého brata a svetového spoločenstva. Ach! Aký doják!

ZABUDNITE NA SLOBODU, TÁ JE LEN HYBRIDNOU VOJNOU

Dozvedáme sa, že osobitne milujeme USA. A chceme zbrojiť. A bojovať so slobodou slova, lebo tá je v podstate len prezlečenou hybridnou vojnou.

Veď je našou civilizačnou povinnosťou zabezpečiť, aby existovala len jediná alternatíva. Juj, veď čo môže byť slobodnejšie ako svet bez alternatív. A bez diskusie. A bez iných názorov! Prekrásny nový svet! Bravó!

FUJ-FUJ EXTRÉMISTI CHCÚ SOCIÁLNU SPRAVODLIVOSŤ – HANBA IM!

Našu idylku však narúšajú „extrémistické hnutia“, ktoré – podržte sa – citujem: „účelovo poukazujú na sociálnu nespravodlivosť a odtrhnutosť politických a ekonomických elít od problémov radových občanov“.

No chápete – tí odporní hnusní extrémisti upozorňujú na nespravodlivosť a kritizujú elity! No fuj! Čo si to vôbec dovoľujú?! Veď to je jasný extrémizmus!

Aká nespravodlivosť v našom perfektnom kapitalizme?! Aká odtrhnutosť našich vládcov v našej liberálnej demokracii?! To čo má byť?!

Všetkých extrémistov, ktorým sa nepáči aktuálny režim, treba pozatvárať! Aj keby mala v base skončiť polovica Slovenska! V mene národnej bezpečnosti! Skvelé!

NEPREJDÚ!

Prepáčte, ale nie. Pri všetkej úcte k vzácnym americkým súdruhom z Carnegie, ktorí sa podieľali na tomto famóznom texte, mám pre nich len jeden odkaz: no posarán. Neprejdú.

Tento rusofóbny americký propagandistický pamflet cez parlament nikdy nesmie prejsť.

MY CHCEME MIER!

Bezpečnostná stratégia SR v sebe musí zahŕňať hodnoty mieru, slobody, sociálnej spravodlivosti a spolupráce so všetkými národmi. Nesmie z nás robiť lokajov Ameriky. Ani militantných rusofóbov.

A tvoriť ju majú tí, ktorých Slováci zvolili do parlamentu ako svojich zástupcov, a nie agenti platení z Washingtonu.

Tento text si nezaslúži, aby sa vôbec objavil v parlamente. Nech si americkí pudlíci vo svojich petíciách štekajú, koľko chcú – vždy existuje alternatíva.

A tou je suverénna a mierumilovná Slovenská republika. Bez amerických agentov, bez okupantov, bez nenávisti, bez vojnových štváčov.

Slovensko nie je kolónia, drahí americkí pudlíci – nie je a nikdy nebude!

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “Blaha reaguje na list spísaný Sorosovými aktivistami, liberálnymi extrémistami a internetovými trollmi, ktorí volajú po posilnení proamerickej orientácie SR

 • 7. januára 2019 at 21:44
  Permalink

  „Slovensko nie je kolónia, drahí americkí pudlíci – nie je a nikdy nebude!“

  Naozaj ?!

  Nieto asi väčšieho symbolu podriadenosti a poníženia národa, a výstrahy, že kto je tu pánom ako trojmetrový oceľový plot pred veľvyslanectvom kovbojstanu na pešej zóne v samom srdci hlavného mesta Slovenskej republiky, ktorý musia obyvatelia a návštevníci obchádzať pod dohľadom ozbrojencov a kamier.

  Keby slopač bol hrdý národ, toto by si nikdy nenechal a do týždňa by desaťtisícový DAV ten imperialistický krám strhol a kovbojstanci by si mohli dať akurát tak palec do riti a potom do úst.

  Pre začiatok, a nabratie odvahy na strhnutie, by postačilo, keby ten desaťtisícový DAV zorganizoval pravidelné, každotýždňové sobotné slávnostné verejné pomočenie tejto hanby.

  Slopač – pozeraj prenosy alebo záznamy na RT čo a AKO sa to deje v Paríži – chce to odvahu, hrdosť, odhodlanie, paru – chce to gurva DAV !

  Reply
 • 7. januára 2019 at 21:53
  Permalink

  Zvýšená aktivita „amerických pudlíkov“ je pochopiteľná. Ultimátum, ktoré dali USA v súvislosti s dohodou o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF) Rusku vyprší vo februári a samozrejme, že na vymyslené obvinenie Rusko môže odpovedať jedine odmietnutím daného obvinenia. USA a NATO využijú toto odmietnutie na rozmiestňovanie rakiet stredného doletu v Európe. Rakety sa im bude dariť rozmiestňovať tým ľahšie, čím viac štátov bude v bezpečnostnej stratégii štátu akceptovať, opäť výmysel, že Rusko je pre štáty EÚ najväčšou bezpečnostnou hrozbou. Ako aj Blaha uvádza nie je náhoda, že aj naša bezpečnostná stratégia bola vypracovaná agentúrou platenou peniazmi USA a podľa toho aj vyzerá. Pokiaľ náš parlament nepríjme stratégiu, kde je Rusko označené za najväčšiu bezpečnostnú hrozbu, potiaľ sa aj rozmiestňovanie amerických rakiet bude u nás ťažšie presadzovať. Tu je asi dôvod bezprecedentného nátlaku „amerických pudlíkov“ na náš parlament.

  Reply
  • 8. januára 2019 at 0:46
   Permalink

   Veľmi dobrá analýza. No mám taký silný pocit že to dopadne podobne ako s tým „protiraketovým dáždnikom“. Keď po monumentálnom úsilí liberáli nakoniec každého zastrašia, povydierajú alebo zmanipulujú tak aby mohli hrdo do Washingtonu oznámiť že sme všetci plne za tie úžasné rakety tak Trump sucho oznámi že na to nie sú vlastne ani peniaze (nateraz to nie je priorita číslo jedna americkej vlády) a záujem vojnychtivých neokonov sa presunie zase na druhý koniec sveta kde pôjdu pre zmenu vyzbrojovať Taiwan alebo možno aj Papuu Novú Guineu. Aj keď Poliaci možno po nejakých dvoch raketách z výpredaja vezmú, doteraz vzali vždy všetko… sú to skrátka rodení kšeftári.

   Reply
 • 8. januára 2019 at 0:23
  Permalink

  Prekvapujú ma dve veci. Za prvé že ja tam tak málo tých mien a za druhé že samí bezvýznamní… Dakto by to mohol nazvať zoznamom posledných verných. A či skorej tých ktorí vo svojej do neba volajúcej hlúposti kombinovanej s aroganciou a ignorantstvom spálili za sebou všetky mosty a tak im ostáva byť na potápajúcej sa lodi až do konca. Miesto vypisovania somarín by som im ale radšej radil vziať lodný bar útokom a ešte naposledy si vyhodiť z kopýtka kým sa len dá. Lebo im nové americké elity stopnú fondy jedného dňa a budú už len spomínať na časy hojnosti.

  Reply
 • 8. januára 2019 at 14:05
  Permalink

  Že neprejdú? Ale veď už prešli.
  Že Slovensko nie je kolónia a nikdy nebude? Ale veď už dávno je.
  Mierumilovná Slovenská republika? Ale veď okupujeme Afganistan, mierumilovne so 450 vojakmi.
  Bezpečnostná stratégia z nás nesmie robiť lokajov Ameriky? Ale veď už sme – viď.: nákup ich zbrojariny.
  Ani z nás nesmie robiť militantných rusofóbov? A kto neustále hlasuje za ďalšie sankcie proti Rusku?
  Atď.,atď., atď. …

  Reply
 • 8. januára 2019 at 14:50
  Permalink

  Blaha, štýl, obsah a forma akoby si mi z klávesnice zobral-ň….:-)) Irénia dkrížená so sarkazmom na pravdivom podklade…. +++

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *