Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Socialisti v Bolívii zvíťazili, ale boj pokračuje

Hnutie za socializmus (MAS) bolívijského exprezidenta Evo Moralesa zvíťazilo v prezidentských voľbách, prvých od prevratu v novembri minulého roku. Prezidentom Bolívie sa stal kandidát MAS Luis Arce, keď ziskom 55 % hlasov presvedčivo porazil súčasného dočasného prezidenta Carlosa Mesu (29 %) a teda nebude potrebné ani druhé kolo. Tento volebný výsledok je porážkou politiky USA v Bolívii.
Hnutie MAS zároveň získalo väčšinu v oboch komorách bolívijského parlamentu, čo vytvára pre nového prezidenta podmienky na zotavenie krajiny po rok trvajúcom období chaosu, nekompetentnosti a korupcie.
V Bolívii však pokračujú pouličné nepokoje ako zo zahraničia živený pokus o farebnú pravicovú revolúciu proti vládnucemu hnutiu MAS.

Bolívijský prezident Arce sa v sobotu stretol s Evo Moralesom na prvej spoločnej verejnej akcii v provincii Cochabamba

Stretnutie bolo súčasťou konferencie predsedníctva hnutia MAS pri príprave na regionálne voľby v budúcom roku. Predsedníctvo MAS sa na tomto stretnutí prihlásilo k pokračovaniu všetkých politík a iniciatív, ktoré prebiehali počas mandátu Evo Moralesa a ktoré prerušil minuloročný prevrat.

Kubánsky prezident víta, že sa Bolívia vracia k regionálnej integrácii

Kubánsky prezident Miguel Diaz-Canel a nový minister zahraničných vecí Bolívie Rogelio Mayta si na twitteri vymenili zdravice a prihlásili sa k pokračovaniu integrácie latinskoamerických krajín, ktoré sa nezmierili s dominanciou USA na západnej pologuli.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *