Chystá sa vláda používať „druhú vlnu“ ako obušok?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: National Cancer InstituteUnsplash

(Z korešpondencie)

Z nejakého neidentifikovateľného dôvodu nám stúpajú počty nakazených na Covid 19. Ozaj,  je to náhoda alebo zámerný plán? Prikláňam sa k tomu, že nejde o náhodu, ale o plánované obmedzovanie občanov z dôvodu plánovaného vyhlásenia druhej vlny tzv. pandémie. Premiér Matovič po svojom predchodcovi Pellegrinim dostal do vienka veľmi solídny základ pre boj s Covidom 19. Jeho cesta bola tŕnistá, poznamenaná viacerými excesmi, ale keď mal svoje svetlé dni, tak dokázal aj rozumne argumentovať a prijímať opatrenia na boj s Covidom 19.

Veľmi podozrivé však je, že pán Matovič so svojim tímom tzv. odborníkov hodil svoje zásady za hlavu a otvoril hranice do Česka a Poľska, ktoré možno považovať za rizikové krajiny. Zbláznil sa, alebo je to úmyselné smerovanie do druhej vlny? Matovič nerátal s jednou vecou. Že ľudia budú tak disciplinovaní, že sa s chorobou vyrovnáme veľmi rýchlo. Otvorenie hraníc do uvedených štátov je úmyselný čin ohrozenia republiky nákazou v čase mimoriadnej situácie,  a preto by sa problému a vyvodením osobnej zodpovednosti mali venovať orgány činné v trestnom konaní.

Nie je predsa možné, že v uvedených krajinách Covid 19 zúri v tesnej blízkosti našich hraníc a vláda sa tvári, že je to O.K. Okrem toho vláda vie veľmi dobre ako sa dajú obísť povinnosti ľudí pri návrate do krajiny. Jednoducho. Občan pôsobiaci v Anglicku, priletí napríklad do Čiech alebo Poľska, tam kontaktuje svojich príbuzných, ktorí prídu po neho autom. Oficiálne sa teda vráti z Poľska alebo Čiech a nie z Anglicka. Matovič a ostatní vládni predstavitelia to dobre vedia. Opatrenia sa však nerobia žiadne. Pritom len 9. 7. 2020 bolo 53 nových prípadov.

Všetko smeruje k tomu, že druhá vlna je nutná, lebo je nariadená spoza hraníc. Nariadená môže byť napr. vakcinácia ľudí, vakcínami , ktoré má už dávno pripravené Bill Gates. Biznis je biznis a Matovič musí poslúchať. Matovič už signalizuje sprísnenie opatrení len si dáko neuvedomuje, alebo veľmi dobre si uvedomuje, že je hlavným vinníkom rozširovania nákazy. Len monitorovanie ľudí, ktorí prechádzajú cez hranice je buď totálnou neschopnosťou vlády, alebo úmyselným čakaním na rozšírenie nákazy s cieľom vyhlásenia druhej vlny. Vyhlasovať, že situácia je pod kontrolou, keď nie je, je úbohým argumentom bezmocnosti.

Pán premiér ľudia nie sú tupí, vedia spolupracovať, ale vedia Vám dať aj po nose v prípade, úmyselného zavádzania verejnosti. Okrem toho verejnosti sa predkladajú informácie, ktoré nie sú úplné. Občania by radi vedeli nielen to, z ktorých okresov sa Covid 19 šíri, ale aj ako sa šíri, kto je zodpovedný za šírenie, aký je výskyt v marginalizovaných skupinách a pod. Tieto informácie sú úmyselne zatajované.

Takže, pán premiér, vyjadrite sa máte priestor. Ale nie prostredníctvom vašich amatérskych statusov, ale relevantných informácií so všetkou zodpovednosťou politika. A neschovávajte sa prosím za tím odborníkov. Politické rozhodnutia sú vašou zodpovednosťou a bremenom. Je iba na vás či máte schopnosti sa postaviť k problému čelom, prijať vhodné opatrenia, niesť zodpovednosť alebo sa opäť za niekoho alibisticky schováte…

Z mesta SNP, Ivan Štubňa

Redakcia dielo vydáva „tak ako je“, nijako nezasahovala do obsahu príspevku (okrem formátovania) a nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné nejasnosti alebo faktické nezrovnalosti.

Poznámka redakcie:
Nestotožňujeme sa s podozrením pisateľa, že „druhú vlnu“ si objednala z ekonomických dôvodov istá nemenovaná ambasáda. Viaceré postrehy z tohto listu však považujeme za opodstatnené. Zdá sa, že vírus nemizne a svet sa nevracia „do normálu“.
Opatrenia proti pandémii sú dobrou výhovorkou nenormálnosti dnešnej vlády, ale zároveň sa ukázali ako veľmi efektívny nástroj na obmedzenie sociálnych kontaktov. Preto sa musíme naučiť aj v zhoršených podmienkach medzi sebou komunikovať a vedieť efektívne využiť aj to málo príležitostí, ktoré nám vláda nechá.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Chystá sa vláda používať „druhú vlnu“ ako obušok?

 • 9. júla 2020 at 22:42
  Permalink

  „Videl som húfy hrobárov.Tancovali držiac sa za ruky a hlasno volali – buď nám vítaný…mor!“(N.Machiavelli)

  Reply
 • 10. júla 2020 at 7:46
  Permalink

  Koronavírus je hoax, je to podvod na občanoch. Prečo vláda neuverejňuje aj počty nakazených chrípkou a ďalšími takýmito chorobami, v porovnaní s týmto koronahoaxom, na počet obyvateľov mesta, oblasti, regiónu, republiky, napríklad za obdobie január – jún 2020? Neurobí to, pretože ak by uverejnila tieto údaje pravdivo, sama by sa usvedčila zo lži a nehanebnej manipulácie verejnosti, za účelom jej ovládania, podľa želaní jej nadnárodných páničkov.

  Reply
  • 10. júla 2020 at 13:34
   Permalink

   Pane Mašcuch, vítejte.

   Váš názor podporuji. Absolutně. Korónová nákaza ani zdaleka nesplňuje PODMÍNKY PANDEMIE, o tom nemůže být ANI ŘEČI! Existuje vystoupení, které se vyvrátit nedá. A TV, či jakékoli jiné sdělovadlo, NIKOMU O TOM NESDĚLÍ NIKDY ani slovo:

   VÝBORNÉ vystoupení MUDr. Igora Bukovského, PhD.
   na téma viru koróny (od času 27:45):

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *