Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prečo sa uchyľujeme k extrémizmu? Nie je to otázka, skôr úvaha, kam sme sa ako národ dostali. Ciele kapitalizmu sú jednoznačné, to pred čím varoval socializmus sa stalo skutočnosťou po prevrate 1989 a dnes iba splácame daň, ktorú sme si sami vyčíslili. To všetko sa dá pochopiť, lebo kapitalizmus sleduje iba JEDEN cieľ, a všetci sme si tohto cieľa vedomí. Čo ma však zaráža je ľudský faktor, ktorý neustále zlyháva aj v tých najprirodzenejších prúdoch života. Sme si vedomí, kde je PRÍČINA, no odstrániť ju nechceme. Radšej si volíme iné spôsoby, cestičky, ktoré nikam nevedú a iba predlžujú agóniu tejto spoločnosti.

Prečo sa nevieme zjednotiť a povedať Dosť príčine tohto útlaku? Zjednocujeme sa do rôznych skupiniek, bojujeme proti systému, ale príčinu tolerujeme! Ľudská komédia? Zviditeľňovanie sa za každú cenu? Divadlo? Alebo ako to nazvať ? Ľudská hlúposť?? Uvedomme si, že pokiaľ neodstránime kapitalistické zriadenie spoločenského systému, budú tu vždy iba dve triedy, bude tu priepasť , bude tu vykorisťovanie a nikdy tu nebude ani demokracia v pravom zmysle slova! Demokracia v kapitalizme je iba ilúzia, zásterka bohatých, ktorou sa oháňajú pri praní svojich špinavých aktivít. Iba návrat k socializmu zmení štruktúru vzťahov, to slovo mnohí nemajú radi, ale ako inak sa dá pomenovať spoločnosť bez vykorisťovania človeka človekom?

Systém, v ktorom sa práve nachádzame, ktorý prežívame a ktorý nás zotročuje, je veľmi nebezpečný aj pre intelekt, ktorým disponujeme.

„V susednom štáte, za našou východnou hranicou umierajú ľudia a státisíce ľudí zo strachu, že prídu o život opúšťajú svoje domovy.“

Andrej Kiska

Populizmus na úrovni par excellece z úst prezidenta Slovenskej republiky a jeho snaha o presadzovanie  agresívnej politiky NATO z pozície najvyššieho veliteľa ozbrojených síl však nastoľuje ešte inú tému. Je ňou skutočnosť, ktorá nadobúda v potlesku mienkotvorných médií  čoraz hrozivejšie kontúry.

Most-Híd v dokumente Občianska vízia 2016 – Zahraničná a bezpečnostná politika podporila posilnenie politickej a vojenskej prítomnosti USA v Európe aj na Slovensku, keďže  Európa vraj nemôže byť bezpečná bez americkej prítomnosti. Podobnými víziami prichádzajú nielen všetky politické strany, prezident Slovenskej republiky, ale aj médiami uznaná inteligencia a elita. Skutky tak závažné v čase agresívnej imperialistickej politiky USA dopúšťajúcej sa vojnových zločinov a intervencií do suverénnych zemí, presadzujúcej jediný model demokracie na západný spôsob s dvojitým metrom v pokrivenom zrkadle, že je snáď už (?) najvyšší čas zastaviť šialenstvo, do ktorého nás ženie politická mašinéria vazalských prisluhovačov na čele s najvyššími predstaviteľmi štátu. Klamstvo v slovách o ohrozenej bezpečnosti východnej Európy a nutnom kroku vybudovať vojenské základne NATO s vytýčenou frontovou líniou, kde sa budú nachádzať jednotky rýchleho nasadenia v krajinách Bielorusko, Moldavsko, Rumunsko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko a nutnosti spojencov dodržať sľub ohľadom vojenských výdavkov k posilneniu ich pozícií z úst americkej diplomatky pre európske záležitosti Victorie Nulandovej ,známej okrem koláčikov aj vetou „Fu** the EU“ vravia, že čas dozrel.

Kto je slúžkou USA, nemá vlastný názor a nie je v pozícii charakteru zvyknutý sám premýšľať, analyzovať a robiť rozhodnutia je fatálne predurčený k tomu, aby poslušne plnil príkazy zhora. S protiruskou propagandou európskych politikov za silnej podpory médií v duchu Goebbelsa sa stráca triezve uvažovanie vox populi a v pokrivenom zrkadle falošných princípov slobody a demokracie necháme sa klamať a zneužívať mocenskými ambíciami a ako krotkí baránkovia poslušne kráčame na svoju vlastnú popravu s úsmevom a vďakou na perách. Politické vyhlásenia vládnych predstaviteľov kapitalistických krajín tak nielenže idú proti vôli svojich národov, ale svojou zapredanosťou k mamonu priamo a bez akéhokoľvek SVEDOMIA šliapu po najzákladnejšom ľudskom práve a to v práve na život …. Obhliadnuc sa do nedávnej minulosti nielen slovanských národov, alebo pozrieť priamo na prítomnosť, vždy vidíme to isté – zomierať nevinných ľudí pre mocenské hry kapitalistov cez šírenie nenávisti a priamom súhlase Zabiť! Ja som si zvolila nechcieť byť súčasťou tohto systému, v ktorom sila peňazí je nadradená nad všetko.

Cisár je nahý…čo dodať? Nalievanie USA kapitálu nielen do ukrajinského majdanu, ale i všetkých ťahov na suverénne štáty sa zúročuje, svet prežíva svoj podvečer…

Foto: Austrálsko-afgánske jednotky v Afganistane v apríli 2010 ResoluteSupportMedia, CC
Foto: RAF útočí na lýbijskú loď počas vojny v Lýbii v roku 2011 RAF, OGL

EURÓPE !

či odpustíš jej Holubica
že zmysly nehli pre vojnu
keď Donbassom čižmy svastika
ryla zem opäť pre zlobu
či odpustíš zrak zaslepený
hoc Odessa zomrela v plameni
i smiech, čo zvádzal skákať dav
v prísahe brata zabíjať ?

či za tých mŕtvych odpustíš jej
čo vojnou padli predčasne
keď v domovine svojej hrdej
fašizmu dali strohé NIE ?
kde z brál si búrky miesto stelú
vždy sama sebe blízko k cieľu
sa potkýnaš vždy pre klamy
nik ťa už lepšou nespraví !

 

Titulná foto: Zbombardovaná juhoslovanská Rádiotelevízia paktom NATO George M. Groutas, CC

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *