Do literárnej súťaže pomenovanej po Lacovi Novomeskom sa zapojilo 118 autorov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Do 34. ročníka súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského sa zapojilo 118 autorov, ktorí zaslali 273 prác, informuje portál zahori.sk. Pandémia zasiahla aj do realizácie tohto významného kultúrneho podujatia. Záujem o súťaž bol nižší u študentov, naopak do súťaže sa zapojilo viac dospelých autorov. TV SEN pripravila tiež reportáž z podujatia.

Zlatica Beňová, ústredná tajomníčka Spoločnosti L. Novomeského: „Pre Spoločnosť Ladislava Novomeského je cťou podieľať sa na organizovaní literárnej súťaže, podporujúc tak v dnešných časoch potrebnú čistotu myšlienok, slov i literárnych počinov. Dnes, možno viac naliehavo ako
v časoch, keď sa talentovaný a všestranne aktívny politik slovenskej kultúry a kultúrny politik Laco Novomeský svojimi postojmi a konaniami snažil vyťahovať spoločnosť z vidieckosti a zápecníctva spôsobom, ktorý bol nielen milý, ale aj neúprosne štipľavo-sarkastický, a ktorý nás ťahal do modernej kultúrnej Európy. Dnes, keď v nej sme, si spoločne neprajem menej, ako získať presvedčenie, že z mnohých Vás sa môžu stať pokračovatelia šíriaci jeho odkaz modernou formou. Či už prostredníctvom literatúry, alebo iba svojím postojom, kedy sa z Vás aj vďaka účasti na jednotlivých ročníkoch Literárnej Senice v budúcnosti stanú žurnalisti, spisovatelia alebo svojím prístupom k prácijednoducho slušní ľudia. A k tomu nám všetkým držím palce.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Do literárnej súťaže pomenovanej po Lacovi Novomeskom sa zapojilo 118 autorov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *