Do literárnej súťaže pomenovanej po Lacovi Novomeskom sa zapojilo 118 autorov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Do 34. ročníka súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského sa zapojilo 118 autorov, ktorí zaslali 273 prác, informuje portál zahori.sk. Pandémia zasiahla aj do realizácie tohto významného kultúrneho podujatia. Záujem o súťaž bol nižší u študentov, naopak do súťaže sa zapojilo viac dospelých autorov. TV SEN pripravila tiež reportáž z podujatia.

Zlatica Beňová, ústredná tajomníčka Spoločnosti L. Novomeského: „Pre Spoločnosť Ladislava Novomeského je cťou podieľať sa na organizovaní literárnej súťaže, podporujúc tak v dnešných časoch potrebnú čistotu myšlienok, slov i literárnych počinov. Dnes, možno viac naliehavo ako
v časoch, keď sa talentovaný a všestranne aktívny politik slovenskej kultúry a kultúrny politik Laco Novomeský svojimi postojmi a konaniami snažil vyťahovať spoločnosť z vidieckosti a zápecníctva spôsobom, ktorý bol nielen milý, ale aj neúprosne štipľavo-sarkastický, a ktorý nás ťahal do modernej kultúrnej Európy. Dnes, keď v nej sme, si spoločne neprajem menej, ako získať presvedčenie, že z mnohých Vás sa môžu stať pokračovatelia šíriaci jeho odkaz modernou formou. Či už prostredníctvom literatúry, alebo iba svojím postojom, kedy sa z Vás aj vďaka účasti na jednotlivých ročníkoch Literárnej Senice v budúcnosti stanú žurnalisti, spisovatelia alebo svojím prístupom k prácijednoducho slušní ľudia. A k tomu nám všetkým držím palce.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Do literárnej súťaže pomenovanej po Lacovi Novomeskom sa zapojilo 118 autorov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *