El pueblo unido jamás será vencido – Spojení ľudia nikdy nebudú porazení. Touto piesňou je inšpirovaný volebný protest komunistov?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pieseň čilských revolucionárov – El pueblo unido, jamás será vencico – Spojení ľudia nikdy nebudú porazení. Banner, ktorý Komunistická strana Slovenska odporúča vložiť do hlasovacej obálky a následne do urny, je podobná ako grafika, ktorá dopĺňa pieseň čilskej revolúcie na youtube. Inšpirovať sa inými nápadmi vôbec nie je zlé, naopak, dobrá myšlienka sa môže znásobiť. Napr. ľudia, ktorí budú počúvať túto pieseň si pri nej spomenú na protestný banner, ktorý KSS odporúča vložiť do volebnej obálky, a naopak, ľudia, ktorí si ho vytlačia, si pri pohľade na banner spomenú na revolučnú pieseň.

Inak, pokiaľ ide o pieseň samotnú, je známe aj jej ďalšie prevedenie – od skupiny Russkaja. Pozrite si rôzne verzie tejto piesne, napríklad aj jej iné prevedenie, a to v ruštine. El pueblo unido je veľmi inšpiratívna pieseň, hovorí o jednote národa. O jednote, ktorá má pomôcť v boji proti rôznym okupáciám. (alb), foto print screen youtube.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *