El pueblo unido jamás será vencido – Spojení ľudia nikdy nebudú porazení. Touto piesňou je inšpirovaný volebný protest komunistov?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Pieseň čilských revolucionárov – El pueblo unido, jamás será vencico – Spojení ľudia nikdy nebudú porazení. Banner, ktorý Komunistická strana Slovenska odporúča vložiť do hlasovacej obálky a následne do urny, je podobná ako grafika, ktorá dopĺňa pieseň čilskej revolúcie na youtube. Inšpirovať sa inými nápadmi vôbec nie je zlé, naopak, dobrá myšlienka sa môže znásobiť. Napr. ľudia, ktorí budú počúvať túto pieseň si pri nej spomenú na protestný banner, ktorý KSS odporúča vložiť do volebnej obálky, a naopak, ľudia, ktorí si ho vytlačia, si pri pohľade na banner spomenú na revolučnú pieseň.

Inak, pokiaľ ide o pieseň samotnú, je známe aj jej ďalšie prevedenie – od skupiny Russkaja. Pozrite si rôzne verzie tejto piesne, napríklad aj jej iné prevedenie, a to v ruštine. El pueblo unido je veľmi inšpiratívna pieseň, hovorí o jednote národa. O jednote, ktorá má pomôcť v boji proti rôznym okupáciám. (alb), foto print screen youtube.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *