Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Jednou z ambícií DAV DVA je podpora potravinovej sebestačnosti a lokálnej ekonomiky. Preto zverejňujeme oznam o podujatí Farmárske trhy v Prešove, kde budete môcť podporiť lokálnych výrobcov potravín a spolu s tým zažiť bohatý kultúrny program. Akcia sa uskutoční 20. a 22. 6. 2018 na Pešej zóne v Prešove. Informáciu o podujatí dostal priamo redaktor DAV DVA od organizátorky Lýdie Kopčákovej, ktorá podujatie organizuje a propaguje na sociálnych sieťach. Srdečne Vás pozývame.

 

 

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Farmárske trhy v Prešove

 • 20. júna 2018 at 9:17
  Permalink

  Múdro! I M. Pomajdík na FB Vzdor-strana práce píše veľmi dobre o klietkovom chove sliepok.

  Reply
 • 21. júna 2018 at 23:51
  Permalink

  Nemôžem si pomôcť, ale ten pojem „farmár“ mi na slovenské hospodárske reality vôbec nesedí. My sme tu mali vždy gazdov, gazdovalo sa, boli gazdovstvá, keď už nechceme na ľavici hovoriť o sedliakoch a o poľnohospodároch či o družstevných roľníkoch…skúste zistiť v priezviskách, či má niekto na Slovensku priezvisko Ján Farmár. Sú Gazdovia, sú Sedliaci…jedného Farmera som poznal, bol to angličan Ion Farmer a on spomínal, že farmár bol zámožný roľník, nie gazda.
  Rád si u GAZDU kúpim jeho zeleninu, ovocie i domáci výrobok, u „farmára“ mám obavy, či to nebude iba dovoz z importného veľkoskladu…a aj tí FARMÁRI z kiskoorandžády čo sa utáborili v Bratislave ma mýlia …lebo veď :A kto robí na poliach, ak farmári sú v Bratislave uprostred poľných prác na dišputoch s prezidentom?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *