Fejtón Ľuboša Blahu: ĽUDOVÍT ŠTÚR JE PRE MŇA HRDINA – ZATKNITE MA!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dnes som v Liptovskom Mikuláši spáchal hneď niekoľko zločinov, poproste niekto Benčíka, nech ma ide udať Honzovi.

ĽUDOVÍT ŠTÚR JE PRE MŇA HRDINA – ZATKNITE MA!

Najskôr som vyjadril úctu Ľudovítovi Štúrovi na mieste, kde štúrovci spísali Žiadosti slovenského národa. A to sa dnes nesmie, veď to je jasný nacionalizmus a antisemitizmus.

Štúr kritizoval Západ a obdivoval Rusko, keby ešte žil, slniečkari by ho určite označili za ruského agenta a zatvorili do basy za hanobenie.

A keď súhlasím so Štúrom, patrím do basy aj ja a my všetci, čo poviete, pán Honz?

SOM VĎAČNÝ ČERVENEJ ARMÁDE – TAKŽE SOM EXTRÉMISTA, NIE?

Ďalej som zapálil sviečku k pamätníku našich osloboditeľov od fašizmu v Háji. V Liptovskom Mikuláši prebiehali jedni z najtuhších bojov za našu slobodu a okrem československých vojakov za nás umierali aj tí sovietski, hrdo s červenou hviezdou na hrudi.

Vraj aj to je dnes zakázané. Aj za to ma chcú zatvárať. Že vyjadrím vďaku Červenej armáde, komunistom, Rusom – za našu slobodu.

Tak do toho, zavrite ma za to, slniečka! Šup, Nicholsonová, daj na mňa trestné oznámenie!

Áno, nikdy neprestanem vyjadrovať vďaku našim osloboditeľom a sviečku im zapálim aj v tom vašom slobodnom a demokratickom väzení.

JÁNOŠÍK JE PRE LIBERÁLOV ZLOČINEC A JA SCHVAĽUJEM JEHO ZLOČINY!

S úctou som si dnes pripomenul aj Juraja Jánošíka, našu legendu. Tu ho odsúdili. Bohatým bral a chudobným dával. Prvý slovenský socialista. Môj veľký vzor. Nezavrú ma za to?

Veď ho vtedajší mocipáni odsúdili – ako sa len môžem vzoprieť ich rozsudku? Schvaľujem trestný čin, čudujem sa, že mi ešte na dvere neklope komando prokurátora Honza!

JANKO KRÁĽ BOJOVAL ZA NÁROD A CHUDOBU – NA TO NIE JE PARAGRAF?!

Narodil sa tu aj Janko Kráľ, náš slávny utopický socialista, ktorý vyzýval na revolúciu. No chápete, čistý extrémista – bojoval za národ a za chudobných ľudí.

Nacionalista a komunista, čo iné? A ja sa s ním fotím, do basy so mnou! Prosím Predsedníctvo SAV, nech ma okamžite odsúdi!

Ešte aj miesto, kde sa prijala 1.mája 1918 Mikulášska rezolúcia za našu národnú suverenitu som si išiel pozrieť – pchá, že Prvý máj, pre slniečka čistý socík, hanba mi!

MÔŽEM SA ROZPRÁVAŤ S ROBOTNÍKMI, SÚDRUHOVIA ZO SAV, ALEBO AJ TO JE ZAKÁZANÉ?

A potom, na záver, sedím v reštaurácii v Mikuláši a odrazu za mnou príde neznámy pán, robotník, ktorý mi chce podať ruku a vyjadriť podporu. Kuchár z kuchyne ma požiada, či si so mnou môže urobiť fotku, lebo mi fandí.

Ľudia mi držia palce. Pracujúci ľudia, bežní ľudia. Lebo ako ľavicový politik hovorím ich jazykom a bojujem za ich práva.

Čudujem sa SAV, že ma za ten hrozne nevedecký prístup nepošle rovno na dlažbu, veď ako to, že si ako politik dovoľujem neprednášať robotníkom o Johnovi Rawlsovi a hovorím ľudovým jazykom. Zlikvidujte ma!

LIBERÁLNA IDEOPOLÍCIA UŽ PO MNE IDE

Spáchal som v Litovskom Mikuláši toľko zločinov, že sa musím na každom rohu obzerať, či už po mne nejde ideopolícia.

Štúr, Jánošík, Kráľ, Červená armáda, robotníci – ach, to všetko je dnes zakázané. Žijeme predsa v slobode a demokracii.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ JE HISTORICKOU DUŠOU NÁRODA – ĎAKUJEM ZA VŠETKO!

Liptovský Mikuláš je prekrásne mesto s úžasnými ľuďmi. Historická duša Slovenska. Ak má nezavrú za moje názory, vrátim sa sem s rodinkou – odnášam si krásne spomienky.

Ďakujem Slovenskému zväzu protifašistických bojovníkov, s ktorého členmi som sa dnes stretol, rovnako aj Dušanovi Grešovi, ktorý má tu predviedol.

Hor sa do Dolného Kubína a potom do Žiliny, teším sa na vás, priatelia.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
10 thoughts on “Fejtón Ľuboša Blahu: ĽUDOVÍT ŠTÚR JE PRE MŇA HRDINA – ZATKNITE MA!

 • 17. decembra 2019 at 15:55
  Permalink

  Len malá vysvetlivka od lokálpatriota o titulnej fotografii, ak by to náhodou niekto nepoznal. Je to socha Ľudovíta Štúra pred niekdajšou farou Michala Miloslava Hodžu, sídlom spolku Tatrín.
  Presne v tejto budove boli spísané Žiadosti a aby ten zločin bol kompletný, tak si dovolím zacitovať desiaty bod:
  X.
  Žiadame slobodu tlače bez zákona tlače, slobodu vydávania novín a časopisov bez kaucií, zakladania tlačiarní a kamenopisární takže bez kaucií. Ďalej slobodu úplnú schádzania a spolčovania sa ku poradám verejným o veciach obecných. Neináčej i osobnú bezpečnosť pri cestovaní, lebo s bolesťou sa sťažovať musíme, že nadobudnutá teraz ústavná sloboda skrze rozširujúci sa po krajoch našich slovenských terorizmus a neprestajnuo strašenia, vyhrážania na toľko sa potlačuje, že i verejnuo pod holým nebom rečnenia k národu sa za buričstvo pokladá.

  Reply
  • 18. decembra 2019 at 7:59
   Permalink

   Za socializmu som v 80 tych rokoch emigroval do Rakuska. Vtedy tam bola demokracia a kapitalizmus, dnes uz ani tam z nich vela nezostalo. Nikdy som nevolil Smer. Bol som praviciar ako jeden z prvych na Slovensku aj som sa zaciatkom 90 tych rokov pohyboval vo vysokej politike. Nie vsetko co pise Blaha je aj mojim nazorom, ale v mnohom ma pravdu. Som pravnik a bol som aj prokurator a sudca v davnej minulosti. Vsetko musi mat iste medze zakona s hranice “ rozumnej a prirodzenej “ slobody. Dnes to u nas prestava platit! Zial EU ide sialenym tempom do neznama ,preto tentokrat budem volit Smer a kruzkovat Fica a Blahu. Nieco proti tym novym diktatorskym praktikam opozicie platenej zahrancim urobit treba. Kazdy sam za seba.

   Reply
 • 17. decembra 2019 at 18:25
  Permalink

  Výstižný fejtón! Asi by bolo potrebné spísať nové Žiadosti!
  Opozícia ukameňovala slobodu!
  P. S. A tie prúty opozície, to boli zlaté prúty?

  Reply
  • 18. decembra 2019 at 16:50
   Permalink

   Pani Kotrádyová,
   jedným z najvážnejších počinov ukameňovania slobody, najmä slobody prejavu, bolo prijatie novely Trestného zákona, za ktorú hlasovali títo poslanci:

   https://www.nrsr.sk/web/Page.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=25113

   Návrh predložila do parlamentu vláda SR, konkrétne ministerstvo spravodlivosti, pričom premiérom bol vtedy Robert Fico. Že aj jeho na základe príslušných ustanovení dnes stíhajú, je už len kúzlo nechceného.

   PS
   Luboš Blaha vtedy ešte nebol poslancom NRSR.

   Reply
   • 18. decembra 2019 at 18:49
    Permalink

    Pán Juhár, nepoznám pohnútky, ktoré viedli poslancov k tomu, aby hlasovali tak, ako hlasovali.
    Nemám právnické vzdelanie, preto si netrúfam hodnotiť spomínanú novelu Trestného zákona; no myslím si, že zákony by mali byť tvorené tak, aby sa nedali zneužiť.
    A v prípade Fica sa zneužívajú, a to je ODPORné!

    Reply
 • 18. decembra 2019 at 8:37
  Permalink

  Svoj predosly komentar doplnim. Ak si niekto mysli, ze sa za nazor v SR trestaju ludia iba v poslednych mesiacoch myli sa! Ja som v staznosti podanej v aprili 2004 voci GP z dovodu mojej diskriminacie na US SR napisal ,ze GP SR je stale rovnaka ako v 50 tych rokoch totalitna institucia ,nepatriaca do statu modernej Europy. V tom case sa Trnka stal gen. prokurator. Nasledovalo to co som cakal. Bol som obvineny z tyrania manzelky o 21 r mladsej, stravil som dva roky vo vazbe, stratil som cely majetok, znicili mi dom a odcudzili jedine dieta ,ktore uz 16 r nevidim. Trestne konanie trvalo 13 rokov a v 2017 som bol pravoplatne oslobodeny! Nedostal som ani cent odskodnenia a uz dva roky sa s MS sudim. Bol som prvy stihany za nazor.!!! Ak chcete, aby nazor bol v SR dovod na vazenie a znicenie jedinca tak mlcte. Ja mlcat nikdy pri nespravodlivosti nebudem!

  Reply
 • 18. decembra 2019 at 8:54
  Permalink

  Svoj predosly komentar este doplnim. Ak si niekto mysli, ze za nazor sa tresta iba v poslednej dobe tak sa myli! V aprili 2004 som na US podal staznost voci GP z dovodu mojej diskriminacie. Napisal som v staznosti ze GP je stale rovnaka totalitna institucia asko v 50 tych rokoch. V tom case uz bol Trnka,gen. prokurator. Stalo sa to co som cakal. Obvinili ma z tyrania manzelky o 21 r mladsej, stravil som dva roky vo vazbe, prisiel som o cely majetok , dom aj jedineho syna, ktoreho uz 16 r nevidim. Trestne stihanie trvalo z viny statu 13 rokov a v 2017 som bol pravoplatne oslobodeny. MS mi nedalo ani cent odskodneho a uz dva roky sa on so SR sudim! Ak chcete , aby za nazor obcan trpel, stratil slobodu , rodinu a majetok tak mlcky podporujte opoziciu. Ja mlcat nikdy nebudem!

  Reply
  • 11. marca 2020 at 0:42
   Permalink

   Bohužial detstvo máme len jedno a to sa už vrátit nedá, ale pokial mám správne informácie kde si nieje to tak daleko. Miesto komentárov by bolo velmi pekné a milé sa radšej ozvať.:) Lebo aj napriek tomu všetkému máme velmi velmi vela spoločného a som presvedčený že by sme si mali čo povedať aj mimo toho čo bolo a ako to dopadlo. A to že som na teba narazil práve tu je jeden z dôkazov. Ps. A nakolko si inteligentný a vzdelaný človek bol by som velmi rád keby si si o mne robil názor podla toho aký naozaj som a nie len podla vyfabulovaných blodov a afektovaných viet… ty vieš čo myslím. Kežde ja si tiež nerobím o tebe obraz podla určitej udalosti v tom Rakúsku ktoré tu spomínaš alebo tvojho rozsudku v minulosti ako sudca či kontaktov a informácií ktoré si mal a ani podla toho čo sme niekedy mali v starých taškach v pivnici u nás doma. :))

   Reply
 • 18. decembra 2019 at 9:05
  Permalink

  Prosím Vás zastane sa ver ných Slovákov a vo voľbách kruzkujme Fica aBlahu

  Reply
 • 19. decembra 2019 at 11:00
  Permalink

  Fico aj Blaha su v liberálnom peleho smere na odstrel, a hned po volbach sa ich aj pele zbaví. Volba smeru = volba slnieckarsko liberálnej pravice. Jedine LSNS je riešenie.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *