Fejtón Ľuboša Blahu: Žlté vesty, Macron a „konzistentnosť“ Zuzany Čaputovej v oblasti hodnôt

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Fíha, už ste to počuli? Som milo prekvapený. Čaputová vo Francúzsku na stretnutí s Macronom vyjadrila pochopenie s protestujúcimi Žltými vestami a kritizovala Macrona za policajné násilie pri rozháňaní demonštrácií. Presne tak ako v Česku. Je konzistentná.

KLOBÚK DOLE PRED PANI PREZIDENTKOU

Macrona skritizovala aj za policajné útoky na opozičných lídrov Melenchona a Le Penovú a poučila ho o tom, že si má ctiť liberálnu demokraciu. Ako pri Orbánovi. Fakt je konzistentná.

A potom išla položiť kvety socialistovi François Mitterandovi, aby Macronovi ukázala, čo si myslí o jeho neoliberálnych reformách. Presne tak, ako to urobila v Maďarsku. Principiálne.

Macronovi vytmavila aj to, že naposledy v Pekingu nekritizoval Čínu za ľudské práva a naopak, riešil s čínskym prezidentom biznis. Emanuel, Číňanov predsa musíme mentorovať, to nevieš?, vyhrešila ho. To je fakt konzistentné.

Francúzsko skritizovala aj za to, že si neplní európske záväzky v oblasti dlhu a rozpočtového deficitu. Padni, komu padni – skvelé!

No proste, Čaputová dokázala, že je konzistentná a ide jej o vec. Klobúk dole. Waw.

DVOJAKÝ METER PANI ČAPUTOVEJ

Ale nie, robím si srandu. Samozrejme, nič z toho Čaputová nespravila. Na Macrona sa usmievala ako teta z reklamy na zubnú pastu, ukázala mu novú frizúrku, predniesla frázy o slobode, demokracii a NATO a bolo po paráde.

Žiadna kritika ako v Česku či Maďarsku. Žiadne vyjadrenie podpory francúzskym protestujúcim ani mentorovanie ako v Maďarsku.

Len hlboký predklon, faloš a sliz. Ukázalo sa, že Čaputová je len poskok západných mocností, voči ktorým si nedovolí ani hlesnúť. Krúti chvostíkom ako poslušná fenka.

SELEKTÍVNU MORÁLKU NOVÝM ÚČESOM NEZAKRYJETE

Zuzana I. Zbabelá. Do susedov kopať, na Číne sa vyvršovať, ale Macronovi zaľúbene slúžiť. Ako typická pokrytecká liberálka. Prepáčte, ale toto je fakt nechutné, aké nekonečne selektívne je Čaputovej volanie po spravodlivosti.

Nech už radšej nič nehovorí, už nech len strieda účesy a šaty, to bude pre Slovensko najlepšie. Lebo takto je zjavné, že iba slúži západným mocnostiam a na ich pokyn skáče, ako oni pískajú. A potom si dôjde do Paríža po fotečku s Emanuelkom. Rozkošné.

Škoda len, že tam, kde má prehovoriť, mlčí a tam, kde má byť ticho, mudruje a uráža. Toto žiaden kaderník nevyrieši, milá pani prezidentka. Toto je otázka charakteru, nie frizúry.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Fejtón Ľuboša Blahu: Žlté vesty, Macron a „konzistentnosť“ Zuzany Čaputovej v oblasti hodnôt

  • 25. júla 2019 at 15:06
    Permalink

    Prečo mi ona pripomína vodu? Lebo ako voda – do akej nádoby ju vleješ, taký tvar získa. Tá voda.
    Len – pozor na farbu: Ak raz vodu prifarbíš, už nebude číra. Tu tá „konzistentnosť“ končí…

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *