Prešov – Štvrtkový večer patril futbalu a neformálnemu stretnutiu predsedu SMER-u s mladými. Momentálne populárny politik mladej generácie strany SMER – SD, Richard ELIÁŠ pozval do jedného z prešovských podnikov trojnásobného premiéra Robeta FICA, ktorý pozvanie prijal. Sprevádzali ho krajský predseda Vladimír Jánošík, ako aj poslanci NR SR, Peter Chudík, Stanislav Kubánek a Ľuboš Blaha, ktorý ako sme už informovali mal aj v ten deň v Prešove besedu.
POZRI AJ: EXKLUZÍVNE VIDEÁ: Úspešné vystúpenie Ľuboša Blahu a Roberta Fica v Prešove
Na úvod Rišo ELIÁŠ zagratuloval Robertovi FICOVI, k jeho nedávnym narodeninám a podaroval mu dres Slovenska s jeho menom. Ako povedal: „Zorganizoval som toto stretnutie aj preto, aby sa ukázalo, že podporovatelia strany SMER sú aj v radoch mladých a pod heslom zober loptu, nie drogu“, kde narážal na Trubanové drogové aféry, ďalej už nič nebránilo, aby si prítomní nenechali újsť futbalový zápas Slovenska s Walesom, ktorý skončil nerozhodným výsledkom 1:1.
S Kiskom ísť do vlády?
To sú ale nápady!
Ešte otázka: Čaputová je dobrá prezidentka?
Veď neurobila ešte nič.
Bude ako nebolo, pani Kotrádyová.
Po najbližších voľbách sa dožijeme takých politických kotrmelcov, že nebudeme vedieť, či je to realita alebo zlý sen.
Ale je to milé, sledovať s ľudom futbal, no nie?
No veru, pán Juhár, niektorí politici tu fakt predvádzajú akrobatické kúsky, a to ešte nie je po voľbách.
A keď už o futbale, ja len dúfam, že sa presadia najlepší hráči na ľavom krídle, aby vďaka ním Slovensko neprehralo, lebo tí na pravom krídle…no proste chaos.
Bude ako nebolo. Len aby nebolo horšie, ako bolo. Je to na voličoch. Len či sa v tom politickom teréne budú vedieť zorientovať, keď sa pravica tvári ako ľavica a ľavica sa začína správať ako pravica. Už aj ja som z toho magor, a to trošku politiku sledujem.
Slavomíra, výraz voliči, to je len taká klamlivá kulisa, v ktorú verí obecenstvo politického divadla.
Určite dobre poznáte výrok, že ak by voľby mohli niečo zmeniť, tak by ich už dávno zrušili…
Devana, keby sa peniaze vyhodené na billbordy a volebnú kampaň poslali hladujúcim deťom, to by bola najlepšia VOĽBA. Predsa len tie voľby ešte trochu fungujú a mne nie je jedno, kto bude pri kormidle; keď sa dostane k nemu dnešná OPOzícia tak – „ľudia cez palubu“.
Slavomíra, peniaze vyhodené na billboardy či kampaň je len časť šafárenia politických strán.
Prečo sa tak málo hovorí o tom, koľko strany dostávajú zo štátneho rozpočtu po voľbách a po skončení volebného obdobia?
Viete koľko to bolo v roku 2016?
Za jeden hlas dostáva strana, ktoré prekročila hranicu 3% vo voľbách jedno % z priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve v danom roku.
Aj preto je ten boj o každý hlas taký dôležitý.
Lenže niektorí politici už dosiahli taký level, že im peniaze a vlastná dôležitosť zatienila reálne vnímanie života na Slovensku a pohŕdajú voličmi.
Všetky podobné stranícke aktivity a akcie sú len naháňaním hlasov, peňazí a teplých miestečiek. Na občanov sa myslí až v posledný rok pred voľbami, aby sa im zalepili oči aj ústa.
Dnešná tzv. ľavica je v tomto taká istá ako pravica. Veľký rozdiel medzi nimi nie je…
Nuž čo by ste povedali na to, že pán Stanislav Mičev sa stal predsedom strany Solidarita -Hnutie pracujúcej chudoby. To má byť výsmech skutočnej pracujúcej chudoby?
Nedá sa s Vami nesúhlasiť, Devana.
Len jedna pripomienka:
Prečo pracujúca chudoba volí prokapitalistické strany? Tomu nerozumiem.
Až pri osobnom stretnutí, či ne stretnutí, spoznáte našich politikov v realite, bez príkraskov. Nič sa za celé dejiny nezmenilo. Tí hore a ich pochlebovači sa vždy vedeli vopchať do toho správneho ….
Laco naozaj sa mnoho toho počas dejín nezmenilo…
Možno sa zmenil spôsob boja o moc, ale ľudské charaktery a túžba po moci a bohatstve ostala rovnaká…
Dnešní politici sú úplne rovnakí ako boli mocipáni v minulosti…
Devana asi si pochopila čo som myslel svojim príspevkom. Piatok. Nebudem sa radšej o tom rozpisovať. Urobil som si však názor. Realita je iná ako mediálne hrátky. Za čo nás považujú?
Áno pochopila, tiež nebudem viac o tom písať, ale môj názor je v odpovedi Slavomíre vyššie…
Len som zabudla napísať, že v roku 2016 bol príspevok za jeden hlas, cca 8,59 eur.
A strany dostávajú ešte aj iné príspevky.
Takže o tom všetkom to je. Nie o štáte, jeho obyvateľoch a voličoch, ale o systéme, ktorý ponúka takéto možnosti živobytia…