Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Keď slovenský premiér Róbert Fico, po tom ako sa minulý týždeň na zasadnutí vlády SR dozvedel  o svojvoľnom  postupe  regulačného úradu vedeného jeho predsedom Jozefom Holienčíkom, ktorého podľa indícii vlády manipulujú lobisti v prospech oligarchistických zoskupení v slovenskej energetike, o nehoráznom zvýšení  zálohových faktúr za elektrickú energiu pre rok 2017, pohoršene povedal vo vláde a neskoršie to zopakoval pred médiami, že tieto faktúry treba jednoducho „roztrhať a hodiť do koša“.

Premiérov výrok ešte ani poriadne nedoznel a zo strany opozičných parlamentných strán, za podpory poplatných slovenských médií, sa začala valiť zo všetkých strán na premiéra špina, a keď už nestačila zašpiniť premiéra, tak začali osočovať aj jeho vládneho koaličného partnera  predsedu NR SR Andreja Danka. Nezmyselné a jedovaté hlúposti o nejakom vojenskom povýšení, ktoré v podstate ani pre Slovensko ani pre predsedu Danka nie je podstatné a nič nerieši. Povýšenie je v podstate symbolické gesto ministra obrany, ktoré nič pre občanov Slovenska, ani kladne ani záporne, neprinesie. Či to bolo správne gesto pre občanov je síce sporné,  ale ten krik okolo toho ešte viac rozdelil Slovákov a to práve chceli jeho oponenti, aby zakryli nekalé praktiky svojich chlebodarcov.

Toto špinavé divadlo malo mediálne zatieniť odhalenie a snahu premiéra o nápravu podvodných rozhodnutí RÚ v prospech oligarchov, ktorí ovládli energetiku Slovenska. Podľa všetkého sa naozaj opozičným politikom na čele z OľaNO podarilo mediálne zmanipulovať národ. To, že na pokyn opozície, ktorá sa tvári pred verejnosťou ako slovenský  ľudomil, sa do kampane proti premiérovi a predsedovi NR zapojili súkromné média je pochopiteľné, ale že sa do toho zapojila aj verejno právna RTVS, ktorá by mala prinášať svojim daňovým poplatníkom objektívne správy o štáte a hodnotenia vlády, je už trocha silná káva.

Za štvrť storočie tzv. demokratického Slovenska predchádzajúce vlády predali, alebo lepšie povedané rozkradli, všetko čo malo akú–takú hodnotu a rozdali to slovenským a zahraničným korporáciám, ožobráčili takmer 80% národa, zdevastovali ekonomiku, školstvo, zdravotníctvo, žmýkajú ľudí na každom kroku od vyberania parkovného, zrušenia cestovného invalidom, zvyšovaním poplatkov pri správe bytového fondu a pod., teraz pripravujú zvýšenie poplatkov za vývoz odpadu. Keď sa zistilo, že už niet čo kradnúť, tak začali manipulácie so štátnymi zákazkami.  Keď premiér pred časom zakročil proti týmto neduhom, tak za pomoci ministra hospodárstva SR, regulačného úradu a prostituujúcich médií, ako ich nazval sám premiér, vymysleli sofistikovaný program ďalšieho zbedačovania slovenských občanov, zavedením rôznych nezmyselných poplatkov za merače, rozvody a pod. nielen elektrickej energie, ale aj vody a plynu. Nič do toho títo tzv. noví majitelia nedali, všetko už bolo vybudované našimi otcami v prospech všetkých, ale oni si z nás spravili otrokov. Keď nezaplatíš, tak ťa odpojíme, vyhodíme, nás to nezaujíma, že nemáš… Niekto z tých horných 20% bohatších Slovákov si povie: toľko kriku pre nič, veď to je iba pár desiatok eur na domácnosť, ale skúste vy, ktorí tomu neveríte, žiť ako žijú naši ľudia zo 300 – 400 eurových dôchodkov, 400 – 500 eurových platov, aby vám s toho mála každý rok nezmyselným zdražovaním stále uberali, až vás dostanú na ulicu.

 

Zdroj: EU2016SK, CC

V čase prvej republiky a neskôr aj za socializmu v Česku medzi pospolitým ľudom koloval žartovný švejkovský slogan „vláda, ktorá zdraží pivo, padne“. Chcel by som sa opýtať: čo s takými politikmi, ktorí nám predali naše energie a namiesto toho aby nám pomohli aspoň dôstojne prežiť, nás tlačia do hrobu.

 

 

 

 

 

 

Vrchné Foto: Democratic party, CC

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *